Alışveriş Sepeti
Okuduğunuz makale ile ilgili aklınıza takılan sorular için uzman kadromuz hizmetinizde.

Sorunuzu sorun, uzman kadromuz sorunuzun cevabını hemen e-posta adresinize göndersin.
Uzmana Sor
Hastalığınız ile ilgili sormak istediğiniz soruyu tıbbi ve aromatik bitkiler uzmanlarımıza buradan sorabilirsiniz.

Sorduğunuz sorunun cevabını uzmanlarımız en kısa sürede size dönerek cevaplayacaktır.
Uzmana Sor
Böbrekte Protein Kaçağı Tedavisi
Böbrekte Protein Kaçağı Tedavisi
Hastalığınız İle İlgili Uzmanımıza Soru Sormak İçin Tıklayın
Böbrekte Protein Kaçağı Tedavisi : Bobrekte cay suzgeci gibi suzgecler var. Bunlar idrari geciriyor fakat albumin be daha buyuk proteinleri gecirmiyorlar. Bu nedenle kandaki ure tuz kalsiyum fosfor gibi kucuk maddeleri atabiliyoruz ve kiymetli olan proteinleri korumus oluyoruz. İdrarda da protein (albumuin de bir protein bu arada) teorik olarak sifir cikiyor.

Ama ivir zivir arizalardan gunde 200 mg kadar normal saglikli insanllar protein kacirabiliyor. Eger bobrekte bir iltahaplanma olursa bu suzgecler bozulacagi icin cesitli derecelerde protein kacagi basliyor. Yani idrarda albumin bir bobrek bozukluguna isaret ediyor. Bu bozukluklarin gelip gecici olanlari var , sabit bir bozukluk derecesinde durani var, giderek bobrekleri bitireni var. Hastada hangisi bulundugunu anlamak icin biopsi yapiyoruz.

Genellikle hastalik kotulestice protein miktari artar. Gunde 200-500 mg i hafif, 500-3000 arasi proteini orta (nefritik) 3000 mg dan fazlasini siddetli (nefrotik sendrom) olarak degerlendiriyoruz. Ayrica beraberinde idrarda cikan diger arizalara ( kan, lokosit, silendr) ve ure creatinin vs. De bakiyoruz. Sizde bir bobrek rahatsizligi olusmus. Bu zature ile ilgili olabilecegi gibi siz farketmeden daha onceleri de olusmus olabilir.

Protein miktari sizde hafif duzeyde oldugu icin dr unuz bir sure izlemeyi uygun gormus. Bence dogru dusunmus. Eger bu kacak kendiliginden bu duzeyde kalirsa ve diger bulgular da yoksa hicbirsey yapmamak dogru olur.

Protein kaçağı idrarda normalden fazla protein görülmesine denir. Protein kaçağı genelde böbrek hastalarında görülür. Böbrek hastalarının böbrekleri vücuttaki proteini yeteri kadar iyi süzemez. Bundan dolayı vücuttan normalden daha fazla protein atılır. Şeker hastalığı , böbrek hastalıkları protein kaçağı nedenleri arasındadır.
En Çok Bu Yazılar Okunuyor
Sizin İçin En Son Bunları Yazdık
Yorumlar Konuya Yorum Yapın
 • Serdar AynaMerhabalar sayın hocam, "Böbrekte Protein Kaçağı Tedavisi" ile ilgili makalenizi okudum, ancak ben sizlere bir şey sormak istiyorum: Mesaneden böbreklere idrarın geri kaçması (1-2 dereceli reflü) idrarda protein kaçağına yol açabilir mi? Benim 3.5 yaşındaki oğlumda reflü var, idrarında da protein kaçağı görüldü.
 • Şifa MarketBebek ve çocuklara ürün öneremiyoruz malesef, doktor kontrolünde olması gerekir. Geçmiş olsun Bilgi Hattı: 0224 234 5678
 • Nilgünmerhaba, böbreklerdeki protein kaçağı için ne öneriysunuz.
 • Şifa MarketSağlıklı insanda; idrar proteini ≤150 mg/ 24 saat. İdrarda albumin ~30 mg/ 24 saat. İdrar proteini; 30-300 mg/gün yüksek albuminüri. >300 mg/gün açık proteinüri veya çok yüsek albuminüri. Proteinüri tedavisine yardımcı kür için linki tıklayabilirsiniz. yada bilgi hattımızı arayıp bilgi alabilirsiniz. bilgi hattı : 0224 2-3-4-5-6-7-8
  http://sifamarket.com.com/bitkisel/prtn-kcg-kiraz-sapi-karisimli-set.html
 • Ayşe Özçelikben şeker hastasıyım böbrekte pırateyin kaçagı var nasıl önlenebir
 • Şifa MarketSağlıklı insanda; idrar proteini ≤150 mg/ 24 saat. İdrarda albumin ~30 mg/ 24 saat. İdrar proteini; 30-300 mg/gün yüksek albuminüri. >300 mg/gün açık proteinüri veya çok yüsek albuminüri. Proteinüri tedavisine yardımcı kür için linki tıklayabilirsiniz Bilgi hattı:0224 2-3-4-5-6-7-8
  http://sifamarket.com.com/bitkisel/prtn-kcg-kiraz-sapi-karisimli-set.html
 • Sehriban Ilyasoğluhocam benim kızımda 17 yaşında ve protein kaçagı var denildi.. ilk değerleri iyi çıkmıştı 2.tahlillerde 250 çıktı..
 • Şifa MarketSağlıklı insanda; idrar proteini ≤150 mg/ 24 saat. İdrarda albumin ~30 mg/ 24 saat. İdrar proteini; 30-300 mg/gün yüksek albuminüri. >300 mg/gün açık proteinüri veya çok yüsek albuminüri. Proteinüri tedavisine yardımcı kür için linki tıklayabilirsiniz Bilgi Hattı: 0224 234 56 78
  http://sifamarket.com.com/bitkisel/prtn-kcg-kiraz-sapi-karisimli-set.html
 • Böbrekte

  Protein

  Kaçağı

  Tedavisi