Şifa Market
Anasayfa Dini Bilgiler Tıbb-i NebeviSağlık ve AktüelHerbalistlerAlternatif TıpBurçlarBitkisel ReçetelerŞifalı Dualar
Bitki SözlüğüHastalıklarİsimler SözlüğüŞifalı TaşlarMucizevi BitkilerRüya TabirleriYemek Tarifleri Şifa Forum
Böbrekte Protein Kaçağı Tedavisi
Bobrekte cay suzgeci gibi suzgecler var. Bunlar idrari geciriyor fakat albumin be daha buyuk proteinleri gecirmiyorlar. Bu nedenle kandaki ure tuz kalsiyum fosfor gibi kucuk maddeleri atabiliyoruz ve kiymetli olan proteinleri korumus oluyoruz. İdrarda da protein (albumuin de bir protein bu arada) teorik olarak sifir cikiyor.

Ama ivir zivir arizalardan gunde 200 mg kadar normal saglikli insanllar protein kacirabiliyor. Eger bobrekte bir iltahaplanma olursa bu suzgecler bozulacagi icin cesitli derecelerde protein kacagi basliyor. Yani idrarda albumin bir bobrek bozukluguna isaret ediyor. Bu bozukluklarin gelip gecici olanlari var , sabit bir bozukluk derecesinde durani var, giderek bobrekleri bitireni var. Hastada hangisi bulundugunu anlamak icin biopsi yapiyoruz.

Genellikle hastalik kotulestice protein miktari artar. Gunde 200-500 mg i hafif, 500-3000 arasi proteini orta (nefritik) 3000 mg dan fazlasini siddetli (nefrotik sendrom) olarak degerlendiriyoruz. Ayrica beraberinde idrarda cikan diger arizalara ( kan, lokosit, silendr) ve ure creatinin vs. De bakiyoruz. Sizde bir bobrek rahatsizligi olusmus. Bu zature ile ilgili olabilecegi gibi siz farketmeden daha onceleri de olusmus olabilir.

Protein miktari sizde hafif duzeyde oldugu icin dr unuz bir sure izlemeyi uygun gormus. Bence dogru dusunmus. Eger bu kacak kendiliginden bu duzeyde kalirsa ve diger bulgular da yoksa hicbirsey yapmamak dogru olur.

Protein Kaçağı idrarda normalden fazla protein görülmesine denir. Protein Kaçağı genelde böbrek hastalarında görülür. Böbrek hastalarının böbrekleri vücuttaki proteini yeteri kadar iyi süzemez. Bundan dolayı vücuttan normalden daha fazla protein atılır. Şeker hastalığı , böbrek hastalıkları Protein Kaçağı nedenleri arasındadır.

Yorumlar Yorum Yazmak İçin Tıklayın

Konu ile ilgili düşüncelerinizi bizimle paylaşın.

Bu sitedeki açıklamalar sadece bilgilendirmek amacıyla verilmiştir. Ürünler ilaç değildir, tıp ve sağlık profesyonellerinin tavsiye ettiği ilaçlar ile eşdeğer değildir. Ürün bilgileri ambalajlardaki açıklamalardan ve üreticilerin tanıtım broşürlerinden alınmıştır. Üreticilerin ürünleri hakkında verdiği bilgilerden ve yazım hatalarından kaynaklanan sorunlardan ve şikayetlerden sifamarket.com sorumlu değildir. Ürünlerin kullanımı ve sağlık sorunlarınız için öncelikle bir sağlık uzmanına, hekime, eczacıya danışınız.

%100 Güvenli Alışveriş

Copyright © 2013 Şifa Market. Tüm hakları saklıdır.