Alışveriş Sepeti
Okuduğunuz makale ile ilgili aklınıza takılan sorular için uzman kadromuz hizmetinizde.

Sorunuzu sorun, uzman kadromuz sorunuzun cevabını hemen e-posta adresinize göndersin.
Uzmana Sor
Hastalığınız ile ilgili sormak istediğiniz soruyu tıbbi ve aromatik bitkiler uzmanlarımıza buradan sorabilirsiniz.

Sorduğunuz sorunun cevabını uzmanlarımız en kısa sürede size dönerek cevaplayacaktır.
Uzmana Sor
Böbrek Taşlarını Eriten Bitkiler
Böbrek Taşlarını Eriten Bitkiler
Hastalığınız İle İlgili Uzmanımıza Soru Sormak İçin Tıklayın
Böbrek Taşlarını Eriten Bitkiler :

Çeşitli sebeplerle böbrekte oluşan taşlar bazen kum tanesi kadar küçük bazen de yumurta kadar büyük olabilir. Ufak kum ve taşlar böbrekten kolaylıkla çıkabilir ama büyükler şiddetli ağrılara, terleme ve kusmalara sebep olur. İdrarın rengi bulanıktır. Göğsün ön kısmında kaburgaların altında ani kıvrandırıcı ağrılar hissedilir.

Böbrek taşlarını düşürmek için öncelikle ve özellikle böbrek iltihabının antibiyotikle kurutulması gerekir. Böbrekteki iltihabı iyice kurutup temizlemeden hangi bitkiyi, hangi ilacı , hangi materyali kullanırsanız kullanın hiçbir faydası olmadığı gibi taşı düşürmek de mümkün değildir. (Antibiyotik yerine veya antibiyotikle birlikte hiçbir yan etkisi olmayan Kekik eteriğini kullanmak daha uygundur.)

Böbrek iltihabını kurutmak için hiçbir yan etkisi olmayan kara kekiğin eterik yağını (Güçlü bir antibiyotiktir.) 7 gün veya 14 gün süre ile kullanıp tamamen böbreği iltihaptan temizledikten sonra aşağıdaki işlem uygulanır.

Kekik eteriğini izah edildiği gibi usulüne uygun olarak kullanınız. İltihaptan tamamen temizlenmiş olan böbrekteki taşı düşürmek için aşağıdaki şifalı bitkiler kullanılır.

Tavşan Memesi

(Ruscus aculeatus) 30-90 cm. arasında dikenli, mersine benzeyen ve tıbbi değeri olan şifalı bir bitkidir. Orman içlerinde ve kalkerli arazilerde doğal olarak yetişir. Yaprakları koyu yeşil ve sivri uçludur. Eylül - Nisan aylarında açar, sonbaharda yaprakların üzerinde kırmızı renkte nohut gibi yuvarlak meyveleri oluşur. Bu nedenle bitkiye Tavşan Memesi denmiştir.

Özelliği: İdrar artırıcı, ateş düşürücü, Böbrek Taşı ve kumlarını kil gibi eritme özelliği vardır. Toprak altında kalan ve patatese benzeyen kısmı kullanılır. ( Bu patatesli kısmı tavşanın topuğuna benzediği için bu ismi almıştır.)

Kullanışı: 1 kg. tavşan topuğu 3 lt. suda iyice kaynatılır ve 3-4 saat ayazlatılır. Sonra süzülüp buzdolabında muhafaza edilir. Her gün su yerine aç ve tok olarak en az 10 bardak kadar içilir. 7 gün ile 20 gün arasında netice alınır. İnsan böbreğindeki taşı kil gibi eritip hepsini birden idrarla birlikte bir çırpıda ağrısız ve sızısız haş diye boşalttığı, dışarı attığı için insanı çok rahatlatır. (Defalarca denenmiştir.) Not: Böbrek ve mesane iltihapları antibiyotikle iyice kurutulup temizlenmeden bu tertip kullanılmaz.

En Çok Bu Yazılar Okunuyor
Sizin İçin En Son Bunları Yazdık
Yorumlar Konuya Yorum Yapın
 • Kadife KaplanMerhaba hocam böbreklerimde taş ve kum tespit edildi boyutları sivri ve 6mm ile 2cm arası değişmekte bu taşları ne kadar zamanda dökebilirim bitkisel olarak lütfen yardımcı olun karın ağrılarım çok ağır bir an evvel kurtulmam gerekiyor..Bilgi verirseniz çok teşekkür ederim iyi calısmalar
 • Murat Tucusol böbregimde 1cm ve 2mm boyunda taş var agrısı,mide bulantısı yapıy.Bu taşı kum gibi yapacak bitki önerirmesiniz.Tesekkurler
 • Şifa Markettaşın çapı ve taşın cinsi önemlidir, böbrekleirniz sürekli taş üreten bir yapıyada sahip olabilir. mevcut kristalleri kum haline getirip idrar yoluyla dışarı atılımını sağlamada belli başlı bitkiler vardır. bu bitkilerden oluşan kür için linki tıklayınız. bilgi hattı: 0224 2 3 4 5 6 7 8
  http://sifamarket.com.com/bitkisel/bbrk-ts-maydonoz-tohumu-karisimi-seti.html
 • Böbrek

  Taşlarını

  Eriten

  Bitkiler