Alışveriş Sepeti
Okuduğunuz makale ile ilgili aklınıza takılan sorular için uzman kadromuz hizmetinizde.

Sorunuzu sorun, uzman kadromuz sorunuzun cevabını hemen e-posta adresinize göndersin.
Uzmana Sor
Hastalığınız ile ilgili sormak istediğiniz soruyu tıbbi ve aromatik bitkiler uzmanlarımıza buradan sorabilirsiniz.

Sorduğunuz sorunun cevabını uzmanlarımız en kısa sürede size dönerek cevaplayacaktır.
Uzmana Sor
Böbrek Taşı Kırma Fiyatları
Böbrek Taşı Kırma Fiyatları
Hastalığınız İle İlgili Uzmanımıza Soru Sormak İçin Tıklayın
Böbrek Taşı Kırma Fiyatları : Böbrek taşı kırdırma fiyatları gibi sorulara cevap arıyorsanız doğru yerdesiniz % 100 bitkisel BÖBREK TAŞI düşürücü ürünlerimizi bu makalede inceleyebilirsiniz.

Onun detaylarına girmeyelim. Acile gittiğinizde öncelikle bir adet film çekiyorlar. Ancak hastaneye uğramadan önce müshil alıp bağırsakları temizlemediyseniz taşın yerini tespit etme olasılığı pek yüksek olmuyor. Amerikan Hastanesi uygulamasında sigortanız varsa sizi direk bilgisayarlı uriner tomografi'ye gönderiyorlar. Bu da 1000 lira civarında bir masraf demek oluyor.

Sigorta % 70 ödüyor size düşen kısım 300 -350 lira civarında. Taşın boyutları ve lokasyonu hastanede tespit edilince bir üroloji uzmanından elinizdeki tetkikler ile görüş almaya gidiyorsunuz. Böbrek taşlarının vücuttan dış müdahalede bulunmadan atılabilmesi için hangi boyutta olduğu önemlidir. Doktorlar 5mm çapa kadar taşın vücüt tarafından dış müdahalede bulunmadan sorunsuz atılabildiğini söylüyorlar.

Peki dış müdahale olmadan nasıl böbrek taşı düşürülür. Burda benim işime yarayan tekniklerin başında bol su tüketimi geliyor. Öyle ki bol sıfatını tanımlamak gerekirken "Kusma hissi uyanana kadar su içbiliyor olmak önemli"

Bol hareket etmeli uzun yürüyüşler, asansör yerine merdiven kullanımı, koşma, zıplama, basketbol, voleybol vb.Sıcak, kanalların genişlemesine sebep olması nedeniyle taş düşürülmesinde sıkça başvurulan bir yöntemdir. Böbreklere uygulanacak sıcaklık ( sauna, Jakuzi, sıcak su torbası elektrikli battaniye veya yastık) Tekrar hatırlatma SaunaYa girerseniz daha çok su içmeniz gerekir.

Bir başka tavsiye de Kayseri yöresine ait bir yerel içecek tüketiminin böbrek taşı üretimine mani olduğu hatta taşları tükettiği söyleniyor. Gilaburu adı verilen bu bir bitkinin özünden yapılan tamamen doğal bir içecek. Minibüs Caddesinden Kadıköyden göztepe istikametine giderken Göztepeye varmadan sağda bulunan Kayseri Pazarından veya Kadıköydeki aktarlardan temin edebilirsiniz. Günde 2 su bardağı k gilaburu tüketiminin bir ayda olumlu sonuçlarından bahsediyorlar (taş küçülüyormuş). İki ayı aşkın bir süre içmeme rağmen ben bir faydasını göremedim.Üstelik sıvı ayak gibi kokuyor.

Eğer bu konuda Ameliyat meraklısı olmayan ciddi bir uzmandan görüş almak istiyorsanız size verebileceğim ilk isim Prof. Dr. Haluk Ander. İstanbul Universitesi Çapa Tıp Fakültesinde hoca. Alman Hastahanesinde Ameliyatlara giriyor ve Şişli'de muaynehanesi var.Kendisi çok ünlü bir operatör ürolog olmasına rağmen Amerikan Hastanesindeki pratik meraklısı ürolog operatör doktorun aksine kırılabilecek pozisyonda bulunan taşların öncelikle kırılmaya çalışılmasının gerektiğine inandığını belirtti. Üstelik taşların kırılmak suretiyle dökülme olasılığının daha düşük olduğunu net bir şekilde belirtti. Böbrek taşlarının ses dalgaları kullanılarak kırmak suretiyle dökebilme olasılığı %60 civarlarındaymış.

Endoskopik müdahale ile taşın cerrahi olarak çıkarılmasındaki olasılıklar %90 civarlarında.

Kanaldaki böbrek taşına endoskopik müdahale derken biraz detay vermek isterim. Benim durumumda Erkek 30'lu yaşların sonunda ve kanalda 6.5 mm'lik bir böbrek taşı olduğunda endoskopik müdahale kolay bir müdahale gibi geliyor öncesinde. Amerikan Hastanesinde anlatıldığı şekilde ama Prof. Dr. Haluk Ander anlatımıyla olay bambaşka bir şekil aldı.

Benim gözümü korkutan Haluk beyin paylaştığı detaylara gelince; müdahale süresince full anestezi altında oluyorsunuz. Anestezi altına girmek her zaman belli bir risk içerir bunu aklınızın bir köşesinde tutun.Kanalda bulunan böbrek taşına endoskopik müdahalede kanalın yakınından bir yerden elik açık kanala müdahale ederek taşı çıkaracaklarını düşünmüştüm. Böyle bir operasyon değil. Endoskopik müdahalede penisten girip kanalda taşın bulunduğu yere kadar ilerleyip taşı parçalayıp çıkarıyorlar. Biliyorum çok tırsık bir insan izlenimi veriyorum.

Malum kadınlar koca koca bebekleri binlerce yıldır nerelerinden çıkarıyorlar ben bir böbrek taşını çıkarttırmaktan tırsmışım. Kısmen de haklı bir argüman ama ameliyat sonunda enfeksiyon riski var diren yerleştirmeleri gerekebiliyor deyince aklın yolu bir diyerek saşnsımı öncelikle böbrek taşımı ses dalgaları ile kırdırmakta deneyeyim dedim. Haluk Ander bana Avrupa yakasında faaliyet gösteren hemen tüm ürologların refere ettiği RenalCare'den Dr. Hasip Erol'u tavsiye etti. Kendisini konusunda uzman ve yenilikçi bir doktor olduğunu etik değerleri de yüksek olduğundan esnaf mantığından uzak olarak kırılacak taşlara müdahale ettiğinden bahsetti.

Referansları biraz daha kontrol ettikten sonra kendisinden görüş almak için Renalcare'e yola çıktım. Hiç unutmam doğum günümdü ve öğle tatilinde gittim. Filme baktı aldı bir de ultrasonda baktı taş kırılabilir bir pozisyonda. Kanaldaki taşı kırmanın bedeli fiyatı 2300 küsur lira ve anahtar teslim fiyat. Taş temizlenene kadar başka bir ücret almıyorlar.Bir ay içersinde üç veya dört seans kırdırmaya girdim ve nihayet temizlendi. Böbrek taşı düşürürken kullanılan ilaçların başında Buskopan geliyor. Ağrı Kesici ve kanal genişletici özelliği nedeniyle böbrek taşı düşürmeye çalışma sürecinde günde üç defa yemeklerden sonra bir kere almak gerekiyor.

En Çok Bu Yazılar Okunuyor
Sizin İçin En Son Bunları Yazdık
Yorumlar Konuya Yorum Yapın
  • Vahdet Ünermerhabalar benim böbrek taşlarımda 4 mm çapında birden fazla taşlar vardır. bitkisel olarak ne tavsiye edersiniz. acaba. ne kadar sonuç alabilirm
  • Böbrek

    Taşı

    Kırma

    Fiyatları