Alışveriş Sepeti
Okuduğunuz makale ile ilgili aklınıza takılan sorular için uzman kadromuz hizmetinizde.

Sorunuzu sorun, uzman kadromuz sorunuzun cevabını hemen e-posta adresinize göndersin.
Uzmana Sor
Hastalığınız ile ilgili sormak istediğiniz soruyu tıbbi ve aromatik bitkiler uzmanlarımıza buradan sorabilirsiniz.

Sorduğunuz sorunun cevabını uzmanlarımız en kısa sürede size dönerek cevaplayacaktır.
Uzmana Sor
Böbrek Taşı Düşürme Yöntemleri
Böbrek Taşı Düşürme Yöntemleri
Hastalığınız İle İlgili Uzmanımıza Soru Sormak İçin Tıklayın

Böbrek Taşı düşürme yöntemleri, böbrek taşı tedavisi hakkında bilgiler bu makalede yer almaktadır. Böbrek taşı tedavisine yardımcı olan %100 bitkisel ürünler ve etkilerini bu makalede inceleyebilirsiniz...

Uzmanlar böbrek taşı,böbrek kumu ve safra taşına karşı iyi gelen doğal formülünü açıkladı. Bu tarifin kış aylarında C vitamini takviyesi olarak da çok faydalı olduğunu ve kavun çekirdeklerini kaynatıp suyunu içmek de böbrek taşlarını ve kumunu gidermek için etkili olduğunu söylüyor. Kışın evimizden eksik etmediğimiz en fazla yediğimiz kış meyvesi portakalı birde Suna uzmanların tarifine göre tüketelim. 2 kg portakal ve 4 litre su.

Portakallar iyice yıkandıktan sonra küp küp doğranır ve 4 litrelik su, 1 litre su kalana kadar kaynattıktan sonra blenderdan geçirin. Soğuduktan sonra cam kavanozda buzdolabında saklayabilirsiniz Sabahları isterseniz sade ya da isterseniz bal ile tatlandırarak bir Kahve fincanı yiyebilirsiniz. Öncelikle doktor kontrolü şart çünkü bazı böbrek taşları çok büyük olup çıkış yonu tıkayabilir ve ciddi problemmer yaratır.Alternatif olarak sizlere sunduğumuz renaliksi kullanarak taşlarınızdan kurtulabilirsiniz.

Böbrek Taşı Düşürmenin Bitkisel Tedavisinde Bulunması Gereken Şifalı Bitkiler:Mısır püskülü, Çoban kesesi, Sedef otu, Bayır turpu, Hatmi, Hazenbel, Pekmez Hazırlanış Şekli: Mısır püskülü suda kaynatıldıktan sonra süzülür. Elde edilen sıvı tedavi süresince ve aç karnına günde iki bardak içilir. Çoban kesesi bitkisi ve sarı sedef otunun demlemesi yapılır. Süzüldükten sonra elde edilen sıvı tatlandırılmadan ısıtılarak bir fincan içilir. Bayır turpu dilimlenerek suda pişirilir, süzülerek elde edilen sıvı tatlandırılmadan ve tedavi süresince aç karnına bir bardak içilir.

Hazenbel bitkisinin kökü suda haşlanarak süzülür. Elde edilen sıvı şerbet kıvamına gelinceye kadar pekmez ilave edilerek karıştırılır. Hazırlanan şerbetten günde iki bardag günlük 30-300 mg (ya da 20-200 mikrogram/dakika) albumin atılımı mikroalbüminüri olarak değerlendirilir. Diyabetik hastalarda varlığı nefropati için önemli bir belirleyicidir. Ayrıca hipertansif hastalarda artmış kardiyovasküler morbidite ve mortaliteyi temsil eder. Aynı risk artışının mikroalbüminürisi olan normotansiflerde de gözlendiği bildirilmektedir.

En Çok Bu Yazılar Okunuyor
Sizin İçin En Son Bunları Yazdık
Yorumlar Konuya Yorum Yapın
 • Fatih KemaneciMerhaba; sağ böbreğimde 5-6 mm taş var.doğal yollarla düşer mi? düşerse nasıl düşürebilirim, neler yapmam gerekli?
 • Şifa MarketTaşın çapı ve taşın cinsi önemlidir, böbrekleirniz sürekli taş üreten bir yapıyada sahip olabilir. mevcut kristalleri kum haline getirip idrar yoluyla dışarı atılımını sağlamada belli başlı bitkiler vardır. Bu bitkilerden oluşan kür için linki tıklayınız. Bilgi Hattı : 0224 2-3-4-5-6-7-8
  http://sifamarket.com.com/bitkisel/bbrk-ts-maydonoz-tohumu-karisimi-seti.html
 • Nuran Fırıncıselamlar ben nuran 29 yaşındayım böbreğimde 2 tane taş var biri 7 mm biri 9 mm bunları düşürmek için nasıl yöntemler var en kısa sürede cevabınızı bekliyorum teşekkür ederim iyi çalışmalar hayırlı ramazanlar.
 • Böbrek

  Taşı

  Düşürme

  Yöntemleri