Alışveriş Sepeti
Okuduğunuz makale ile ilgili aklınıza takılan sorular için uzman kadromuz hizmetinizde.

Sorunuzu sorun, uzman kadromuz sorunuzun cevabını hemen e-posta adresinize göndersin.
Uzmana Sor
Hastalığınız ile ilgili sormak istediğiniz soruyu tıbbi ve aromatik bitkiler uzmanlarımıza buradan sorabilirsiniz.

Sorduğunuz sorunun cevabını uzmanlarımız en kısa sürede size dönerek cevaplayacaktır.
Uzmana Sor
Böbrek Taşı Ameliyatı
Böbrek Taşı Ameliyatı
Hastalığınız İle İlgili Uzmanımıza Soru Sormak İçin Tıklayın

Böbrek Taşı Ameliyatı

Hayatı kabusa çeviren böbrek taşları artık sorun olmaktan çıkıyor. Ağrısız, kansız böbrek taşı ameliyatlarında hastalar artık daha kısa sürede taburcu olup, normal yaşama dönebiliyorlar.

Eski tip ameliyata göre hem ağrısız, hem kansız olan yeni yöntem böbrek taşı ameliyatı ortalama bir bUçuk saat sürüyor. Hastalar kapalı böbrek taşı ameliyatından sonra, günlerce hastanede de kalmıyor ve iki gün içinde taburcu oluyor. Keçiören Eğ. ve Ar. Hast. Üroloji Kli. Şf. Doç. Dr. Ali Ünsal, kamera karşısında yaptığı ameliyatla da, operasyondan korkan hastaların içini rahatlattı. Ünsal ameliyat sırasında bilgi verdi. Sırt bölgesinden iğneyle girdiklerini ve taşın yerini belirlediklerini anlatan Ünsal, adaleleri kesmedikleri için ağrı olmadığını kaydetti. Ünsal ayrıca, bu yöntemle yapılan ameliyatın diğerleri kadar kanlı olmadığını, tek kanamanın iğneyle girilen yer kadar olduğunu vurguladı. Ünsal, kalsiyumlu gıdaların böbrek taşını artırdığı görüşünün de yanlış olduğunu belirterek, hastalara süt, yoğurt, peyniri kısıtlamadıklarını ancak, kısıtladıklarının hayvansal gıdalar, kırmızı et ve tuz olduğunu bildirdi. Ünsal, böbrek taşı belirtilerinin de şiddetli ağrı, idrar yaparken yanma ya da kanama olduğunu kaydetti. Böbrek taşı ameliyatı olan ve taburcu olmayı bekleyen hasta Rıza Mayak da, böbreğimde çok sayıda Taş olduğunu belirterek, "Almak zorundayız dediler. Böbreğimi aldırmaktan kurtuldum. Hiçbir ağrım yok, bomba gibiyim" dedi.

Öte yandan, uzmanlar, böbrek taşı oluşmaması için bol su içmenin şart olduğunu, böbreklerinizde şiddetli ağrı olduğunda da bir üroloji uzmanına görünmenin ihmal edilmemesi konusunda uyarıyor.

En Çok Bu Yazılar Okunuyor
Sizin İçin En Son Bunları Yazdık
Yorumlar Konuya Yorum Yapın

Konu ile ilgili düşüncelerinizi paylaşın.

Böbrek

Taşı

Ameliyatı