Alışveriş Sepeti
Okuduğunuz makale ile ilgili aklınıza takılan sorular için uzman kadromuz hizmetinizde.

Sorunuzu sorun, uzman kadromuz sorunuzun cevabını hemen e-posta adresinize göndersin.
Uzmana Sor
Hastalığınız ile ilgili sormak istediğiniz soruyu tıbbi ve aromatik bitkiler uzmanlarımıza buradan sorabilirsiniz.

Sorduğunuz sorunun cevabını uzmanlarımız en kısa sürede size dönerek cevaplayacaktır.
Uzmana Sor
Böbrek Kanaması Nedir
Böbrek Kanaması Nedir
Hastalığınız İle İlgili Uzmanımıza Soru Sormak İçin Tıklayın

Böbrek kanaması nedir bitkisel tedavi yöntemleri hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak için aşağıdaki makalemize göz atmanızı öneririz.

“Böbrek kanaması” kendi başına bir hastalık olmayıp bir çok böbrek hastalığının etkisinde oluşabilecek bir hadisedir. Özellikle böbrek iltihaplanması ve böbrek taşlarında görülen böbrek kanamasının bitkisel tedaviler ile tedavisi mümkündür.Ayrıca uzman doktorlar tarafından tedavi edilmeside tavsiye edilir.

Böbrek kanaması için bitkisel çözümler:

* Sıcak su içerisine atılan dere otu demlendikten sonra süzülerek suyuna bal ilave edilip iyice karıştırılır. Hazırlanan bu karışım yemeklerden önce 1 yemek kaşığı içilerek böbrek kanaması tedavi edilebilir.

* Sıcak su içerisinde bekletilen Sinir Otu yaprakları iyice demlendikten sonra süzülerek suyu yemek aralarında 1 yemek kaşığı içilerek böbrek kanaması tedavi edilebilir.

* Sıcak su içerisinde 20 dakika kadar bekletilip demlenen yoğurt otu süzülere suyu saat başı 1 yemek kaşığı olmak üzere içilebilir.

* Çoban çantası otu sıcak su içerisine atılarak 10 dakika kadar bekletilir, daha sonra süzülerek suyu yemek aralarında 1 yemek kaşığı içilerek böbrek kanaması tedavi edilebilir.

* Yoğurt otu suda yirmi dakika bekletilerek demlenir. Süzülerek elde edilen bu sıvıdan saat başı bir çorba kaşığı içilir.

* Sinir otu yapraklan demlendikten sonra süzülür. Elde edilen bu sıvıdan tedavi süresince yemek aralarında bir çorba kaşığı içilir.

* Dere otu suda demlendirildikten sonra süzülür. Elde edilen sıvı bal ile karıştırılarak şurup kıvamına getirilir. Hazırlanan bu şuruptan yemekten önce bir çorba kaşığı içilir.

En Çok Bu Yazılar Okunuyor
Sizin İçin En Son Bunları Yazdık
Yorumlar Konuya Yorum Yapın
  • Bayram Üreselamlar böbrek kanaması nedir nasıl bir hastalıktır nasıl tedavi edebiliriz bilgi verirmisiniz acaba. en kısa sürede cevabınızı bekliyorum ilginize çok teşekkür ederim iyi çalışmalar hayırlı ramazanlar.
  • Böbrek

    Kanaması

    Nedir