Şifa Market
Anasayfa Dini Bilgiler Tıbb-i NebeviSağlık ve AktüelHerbalistlerAlternatif TıpBurçlarBitkisel ReçetelerŞifalı Dualar
Bitki SözlüğüHastalıklarİsimler SözlüğüŞifalı TaşlarMucizevi BitkilerRüya TabirleriYemek Tarifleri Şifa Forum
Bitkisel Kas Gevşeticiler

Genellikle kas gerilmesi, baş ağrısı veya buna benzer diğer sağlık sorunları ile karşılaştığımızda ilk olarak ağrı kesicilere başvururuz. Bununla birlikte günümüzde birçok kişi kas ağrıları gibi problemler için doğal yöntemleri tercih etmektedir. Kas sertleşmeleri ve ağrıları için doğal kas gevşeticiler oldukça popüler hale gelmiştir.

Kas Gevşetme Amacı İle Kullanılan Bitkiler

Kas gevşeticiler, hareketlerimizi kontrol eden dokulardaki kasılmaları kontrol eden sinirler üzerinde etki yaratarak rahatlama sağlar. Kas gevşeticiler mutlaka önerilen dozda kullanılmalıdır ve bu ürünlerin kullanımından önce bir doktora danışmak sizin açınızdan daha sağlıklı olacaktır.

Kediotu: Oldukça etkili bir Kas Gevşetici olan bu herbal ürün ayrıca iltihap sökücü özelliğe de sahiptir. Ayrıca kediotu uykunuzu düzenlemeye de yardımcı olacaktır.

Sarı Papatya: Bir Kas Gevşetici olarak bu bitkiden en etkili sonucu almak için başka bitkiler ile kombinasyon denenmelidir.

Meyan Kökü: Steroit olarak görev gören bu kas geçşetici iltihap sökücü özelliğe sahiptir.

Kava Kökü: Bu Kas Gevşetici ayrıca Ağrı Kesici özellik taşır.

Aksöğüt: Kava kökü gibi bu doğal Kas Gevşetici de Ağrı Kesici özellik taşır.

Arnavut Biberi: Sadece topikal olarak kullanılan arnavut biberi Ağrı Kesici etki yaratır.

Biberiye: Canlandırıcı etkiye sahip olan Biberiye bitkisi adet dönemi arılarını azaltıcı etkiye sahiptir. Ayrıca Biberiye kas spazmlarını azaltır. Biberiye yağı içeren kremler topikal olarak cilde uygulandığında kas gevşetme özelliği görür.

Lobelya: Kas spazmlarını azaltan bitki kasların gevşemesine yardımcı olur.

Arnika: Oral olarak kullanılabilen arnika topikal olarak da uygulanabilmektedir. Kas ağrılarına iyi gelen bitki kaslarda meydana gelen kramplara iyi gelir.

Kedi nanesi: Kedi nanesi yağı topikal olarak uygulandığında adet kramplarını azaltıcı etkiye sahiptir.

Çarkıfelek: Bu bitki anksiyete ve sinir bozukluklarına karşı Sakinleştirici etki sağlar. Ayrıca Kas Gevşetici etkisi de bulunmaktadır.

Sarı Kantoron: Kas ağrılarına ve kasılmalarına iyi gelir.

Magnezyum: Kas ağrıları ile baş etmede oldukça etkili bir mineraldir.

Bayır Turbu: Kas ağrılarına ve kramplarına karşı oldukça etkilidir.

İngiliz Tuzu: İngiliz tuzunun bir miktar su ile karıştırarak ağrıyan kas bölgesine uygulayın. Bu tuz ayrıca eklem ağrılarına da iyi gelmektedir.

Yorumlar Yorum Yazmak İçin Tıklayın

Konu ile ilgili düşüncelerinizi bizimle paylaşın.

Bu sitedeki açıklamalar sadece bilgilendirmek amacıyla verilmiştir. Ürünler ilaç değildir, tıp ve sağlık profesyonellerinin tavsiye ettiği ilaçlar ile eşdeğer değildir. Ürün bilgileri ambalajlardaki açıklamalardan ve üreticilerin tanıtım broşürlerinden alınmıştır. Üreticilerin ürünleri hakkında verdiği bilgilerden ve yazım hatalarından kaynaklanan sorunlardan ve şikayetlerden sifamarket.com sorumlu değildir. Ürünlerin kullanımı ve sağlık sorunlarınız için öncelikle bir sağlık uzmanına, hekime, eczacıya danışınız.

%100 Güvenli Alışveriş

Copyright © 2013 Şifa Market. Tüm hakları saklıdır.