Şifa Market
Anasayfa Dini Bilgiler Tıbb-i NebeviSağlık ve AktüelHerbalistlerAlternatif TıpBurçlarBitkisel ReçetelerŞifalı Dualar
Bitki SözlüğüHastalıklarİsimler SözlüğüŞifalı TaşlarMucizevi BitkilerRüya TabirleriYemek Tarifleri Şifa Forum
Bilek Burkulması

Bileği yaralanmaları ortak sorunlar ve bunlar nasıl işlevsel el ve ellerde bağımlı verilen oldukça büyük bir sıkıntı olabilir. Ne zaman düşmeye başlaması, doğal içgüdüsü dışarı yakalamak için veya Fall Break ellerinizi yerleştirmek. Bunu bilek genellikle aniden ve zorla, torqued veya bükülmüş yaparken. Bu bir bilek Burkulma adı verilen ortak bir yaralanmaya neden olabilir.

Bilek Burkulma nedir? 

Ne zaman bu tip yaralanmalar meydana gelir ve hasta bir bilek Burkulma sürerken, bileğinin bağları normal sınırlar ötesinde gerilerek yerleştirilir. Bir bağ, bir ortak etrafında hareket kontrol fibröz doku zor. Bileğine ligamentler ortak yardım elin konumunu sağlamlaştırmak ve kontrollü hareketleri sağlar.

Bilek Burkulma yaralanma şiddetine göre sınıflandırılır:

* Sınıf I: Hafif yaralanma, bağ, ancak genişlediğinde anlamlı yırtarak oluştu.

* Grade II: Orta yaralanması, ligamentler kısmen yırtılmış olabilir.

* Sınıf III: Şiddetli bileği burkulma, bağ tamamen ve yırtık vardır orada ortak kararsızlık olabilir.

Kimler bileği Burkulma görülür? 

Bilek Burkulma insanların bazı grupların özellikle ortak yaralanmaları vardır. Bilek Burkulma düşme sonra meydana eğilimindedir. Insanlar kaldırımda için kayma sonra sonbaharda buzlu havalarda, el bileği Burkulma yaygındır. Sportif faaliyetleri de el bileği Burkulma nedenleri yaygındır. Spor içinde bileği Burkulma genellikle futbol, basketbol, kayak, snowboard, paten ve diğer birçok Spor yer oluşur.

Ne bilek Burkulma belirtileri nelerdir? 

Bir bilek Burkulma bazı ortak belirtileri şunlardır:

* Ağrı ve bilek hareketi ile

* Bileğine eklem şişmesi

* Bruising veya deri renk değişikliği

Bileğinde yanma veya karıncalanma duyumları

Nasıl bir bilek Burkulma yapılan tanı nedir? 

Bir bilek Burkulma tanısı nasıl zarar oluştu bilerek tarafından yapılır ve fizik muayene bulguları bakıyor. Orada bilek Tendinit ve bilek kırık veya çatlak skafoid dahil bir Burkulma benzer belirtiler olabilir diğer bilek sorunları vardır.

Doktorunuz bir röntgen size ortak etrafında kemikleri kırık değil emin olmak için elde edecektir. Bazı durumlarda bir MRG yararlı olabilir. Eğer tanı ya da belli değildir, eğer beklendiği gibi belirtiler çözmezse Bu yapılabilir.

Tedavi burkulan bilek durumlarda (nereye hiçbir kırık veya önemli istikrarsızlık) “PİRİNÇ” yöntemi vardır. Eğer burkulan bileğinin şiddeti, doktorunuzla görüşün herhangi bir tedavi veya rehabilitasyon başlamadan önce geçin.

Yorumlar Yorum Yazmak İçin Tıklayın

Konu ile ilgili düşüncelerinizi bizimle paylaşın.

Bu sitedeki açıklamalar sadece bilgilendirmek amacıyla verilmiştir. Ürünler ilaç değildir, tıp ve sağlık profesyonellerinin tavsiye ettiği ilaçlar ile eşdeğer değildir. Ürün bilgileri ambalajlardaki açıklamalardan ve üreticilerin tanıtım broşürlerinden alınmıştır. Üreticilerin ürünleri hakkında verdiği bilgilerden ve yazım hatalarından kaynaklanan sorunlardan ve şikayetlerden sifamarket.com sorumlu değildir. Ürünlerin kullanımı ve sağlık sorunlarınız için öncelikle bir sağlık uzmanına, hekime, eczacıya danışınız.

%100 Güvenli Alışveriş

Copyright © 2013 Şifa Market. Tüm hakları saklıdır.