Alışveriş Sepeti
Okuduğunuz makale ile ilgili aklınıza takılan sorular için uzman kadromuz hizmetinizde.

Sorunuzu sorun, uzman kadromuz sorunuzun cevabını hemen e-posta adresinize göndersin.
Uzmana Sor
Hastalığınız ile ilgili sormak istediğiniz soruyu tıbbi ve aromatik bitkiler uzmanlarımıza buradan sorabilirsiniz.

Sorduğunuz sorunun cevabını uzmanlarımız en kısa sürede size dönerek cevaplayacaktır.
Uzmana Sor
Beylikdüzü Ramazan Şenlikleri
Beylikdüzü Ramazan Şenlikleri
Hastalığınız İle İlgili Uzmanımıza Soru Sormak İçin Tıklayın

Beylikdüzü Ramazan Şenlikleri, bu sayfada beylikdüzü ramazan şenlikleri hakkında bilgiler yer alıyor.

Geçen yıl olduğu gibi bu yılında da beylikdüzü ramazan şenlikleri devam edecektir. Beylikdüzü ramazan şenlikleri büyük bir organizasyon olup büyük keyif veriyor.

Beylikdüzü belediyesi'nin organize ettiği ramazan programına “5 kıtadan 5 ülke” temsilcileri katılıyor.

İçerisinde dev bir lunaparkın, standların, çadırların ve sahnenin yer aldığı 10 dönümlük büyük bir araziye yayılan programda, ramazan ayı boyunca yerli ve yabancı sanatçıların yanı sıra cambazlar, meddahlar sahne alacak.

Önceki gece (perşembe akşamı) beylikdüzü belediye başkanı yusuf uzun ve kaymakam yusuf odabaş'ın açılışını yaptığı etkinliğe ilgi yoğundu.

Kıyafetleriyle yerli ve yabancı konuklar, eski istanbul beyefendi ve hanımefendileri, nasrettin hoca benzeri performansların yer aldığı renkli bir kortej, mehter takımı eşliğinde beylikdüzü sokaklarında yürüyerek etkinlik alanına geldi. İftar saati öncesi mehteran takımı muhteşem bir gösteri sundu. Açılışa katılan yaklaşık 2 bin kişi fatih sultan mehmet cami bahçesine kurulan iftar sofralarında oruçlarını açtı.

Çocuklara özel eğlence

İftar sonrası ünlü sunucu ve tiyatro sanatçısı hüseyin goncagül, çocukları sahneye çıkartarak şarkılar söyletti, oyunlar oynadı. Ramazan'da olmazsa olmazlardan hacıvat ve karagöz gösterisi büyük bir beğeni topladı. Kukla ve jönklör gösterilerinin ardından süpriz hediyelerin verildiği minik yarışmalar yapıldı.
Belediye para harcamadı

Beylikdüzü belediye başkanı yusuf uzun, bu yıl farklı bir organizasyon yaptıklarını söyleyerek; " organizasyonlarla alakalı belediyemiz resmi bütçesinden her hangi bir harcama yapmadı. Tamamen bağışçılarımızla, sponsorlarımızla bu çalışmalarımızı yapıyoruz. Ramazan beylikdüzü'nde yaşanır sloganıyla yola çıktık, 30 gün 30 program dedik. Beylikdüzü'nde 6 noktada toplam 5 bin kişiyle iftar ediyoruz. Yaklaşık 20 noktada sokak iftarları yapacağız. Ramazan'ın ruhuna uygun etkinlikler hazırladık" diye konuştu.

Her yaşa hitap eden etkinlikler

Filistin, bosna, özbekistan, senegal ve amerika kıtasından bir islam ülkesinin devlet adamlarının da programlara katılacağını söyleyen başkan uzun "etkinliğimizi 10 dönümlük bir arazi içerisine sığdırdık. Dev bir lunaparkın, standların, çadırların ve sahnenin yer aldığı etkinlikte her yaşa hitap eden programlarımız var. Sadece beylikdüzü'de yaşayanları değil, tüm istanbulluları buraya bekliyoruz." dedi.

En Çok Bu Yazılar Okunuyor
Sizin İçin En Son Bunları Yazdık
Yorumlar Konuya Yorum Yapın

Konu ile ilgili düşüncelerinizi paylaşın.

Beylikdüzü

Ramazan

Şenlikleri