Şifa Market
Anasayfa Dini Bilgiler Tıbb-i NebeviSağlık ve AktüelHerbalistlerAlternatif TıpBurçlarBitkisel ReçetelerŞifalı Dualar
Bitki SözlüğüHastalıklarİsimler SözlüğüŞifalı TaşlarMucizevi BitkilerRüya TabirleriYemek Tarifleri Şifa Forum
Beyin Tümörü İyi Huylu

İyi huylu tümör dediğimiz zaman adı üstünde vücuda zararı olmaması lazım diye düşünebiliriz ama beyin söz konusu olunca iyi huylu tümörler yerleştiği yer itibariyle bazen çok kötü sonuçlara yol açarlar. Çünkü beynin yerleştiği bölge kafa tası içerisinde sert, sabit bir alana yerleşmiştir.

Tümör iyi huylu da olsa eğer hacimsel olarak  geniş bir alana yayılarak beyin dokusunun işgal etmesi gereken yeri zorluyorsa ve zaten beyin kafatası içerisinde sabit ve sert bir alana yer aldığından, bu durumlarda beyin kendisi dışındaki bu geniş dokuyu kabul edemeyebilir ve sonuçları kötü olabilir.

Beyin dokusu tabiî ki, ebat olarak ve yayılma şekli olarak küçük bir alanı kaplayan iyi huylu tümörleri  ( belli hacimdeki ek misafirleri) kabul edebilecek kapasitededir. Bu misafirin geniş şekli, sürati, süresi önemlidir. Mesela çok uzun yıllar içerisinde gelişen 150-200 cc tümör beyin tarafından oldukça şaşırtacak şekilde tolere edilebilir. Beyinde herhangi bir  arıza oluşturmayabilir. Ama bunun ¼ ü kadar bir ek kitleyi birden bire kafa içerisine koyarsanız çok dramatik sonuçlar yaşanabilir. Yani kitlenin oluşma şekli, süresi oluşumda çok önemlidir.

Tümörüm çıkarılması, çoğu zaman hormonal ve de görme bozukluklarını geriye döndürür, vücudun Hormon dengesini yeniden sağlar. Bu cerrahi, vücuda en hafif hasar veren teknik olan endoskop yöntemi ile veya endoskopsuz olarak mikroskop yöntemi ile yapılır.” dedi.

Burundan Beyin Tümörü cerrahisi nedir?

Bu cerrahi yönteminin beyin cerrahları tarafından uygulandığını belirten Medicana International Ankara Hastanesi Beyin ve Sinir Cerrahisi Uzmanı Op. Dr. Tamer Altay operasyon yöntemi ile ilgili olarak “burnun arkasındaki sinüs denen kemik, boşluklar yolu ile kafa tabanına ulaşılır. Teknik, sağ ya da sol burun deliğinden girilerek bir cerrahi mikroskop (mikrocerrahi), bir endoskop (endoskopik cerrahi), ya da her ikisinin kullanımını gerektirir. Bu girişim, genellikle beyin cerrahları tarafından uygulanır.

Bazen de kulak burun ve boğaz (KBB) cerrahları ile iş birliği ile gerçekleştirilen bir operasyon olabilir. Mikroskopik teknik, burnun orta bölmesinin mukozasının kaldırılması ile olabileceği gibi, burun boşluğunun arka kısmındaki mukoza uzerinde küçük bir kesi vasıtası ile direk kafa tabanının altındaki kemik boşluklarına ulaşılarak gerçekleştirilebilir. Bu teknikte tüm girişim, cerrahi bir mikroskop altında uygulanır.

Endoskopik teknikte ise, endoskop denilen küçük bir kamera ve ışık kaynağından ibaret bir boru ile burun delikleri yoluyla girilerek, mikroskopik cerrahide takip edilen aynı yolu kullanarak tümörün çıkarılma işlemi gerçekleştirilir. Her iki teknikte de, burun bölmesine paralel olarak ilerlenerek, kemik boşlukların tabanı ve tümörün içinde bulunduğu kafa taban kemiği geçilir” dedi.

Yorumlar Yorum Yazmak İçin Tıklayın

Konu ile ilgili düşüncelerinizi bizimle paylaşın.

Diğer Makaleler
 Arka Beyin Bakopa
 Benign Tümörler ve Tümör Benzeri Durumlar Beyim Tümörü Belirtileri
 Beyin De Tümör Belirtileri Beyin Sapı Tümörleri
 Beyin Sapı Tümörü Beyin Timörünün Belirtileri
 Beyin Tümör Beyin Tümör Ameliyatı
 Beyin Tümör Belirtileri Beyin Tümör Belirtileri Nelerdir
 Beyin Tümör Tedavisi Beyin Tümörleri 2
 Beyin Tümörleri Belirtileri Beyin Tümörleri Çeşitleri
 Beyin Tümörleri Nasıl Sinyal Verir Beyin Tümörleri Tedavisi
 Beyin Tümörlerinin Belirtileri Beyin Tumoru Ameliyati
 Beyin Tümörü Ameliyatı Sonrası Beyin Tümörü Belirti
 Beyin Tümörü Belirtiler Beyin Tümörü Belirtisi
 Beyin Tümörü İyi Huylu Beyin Tümörü Ölümcülmüdür
 Beyin Tümörü Tedavi Beyin Tümörü Tedavi Yöntemleri
 Beyin Tümörü Tedavisi Beyin Tümörü Tedavisinde Kullanılan İlaçlar
 Beyin Tümörü Teşhisi Beyin Tümörün Belirtileri
 Beyin Tümörünün Belirtileri Beyin Tümörünün Belirtisi
 Beyin Tümörünün Tedavisi Beyin Tümürünün Belirtileri
 Beyin Urları Beyinde Tümör
 Beyinde Tümör Ameliyatı Beyinde Tümör Belirtiler
 Beyinde Tümör Belirtileri Beyinde Tümör Belirtisi
 Beyinde Tümör İyi Huylu Beyinde Tümör Tedavisi
 Beyinde Tümörün Belirtileri Beyindeki Tümör
 Beyninde Tümör Çocuklarda Beyin Tumoru
 Eğir Kökü Erkan Topuz Beyin Tümörü
 Evolvulus İbrahim Saraçoğlu Beyin Tümörü
 İyi Huylu Beyin Tümörleri Kafa İçi Tümör Belirtileri
 Kötü Huylu Beyin Tümörü Kötü Huylu Beyin Tümörü Tedavisi
 Ön Beyin Orta Beyin
 Tümer Oluşumunu Önleyici Bitkiler  Tümör Belirtileri
 Tümör Belirtisi Tümör Tedavisi
 Tümörün Belirtileri Tümörün Tedavisi
 Zihinsel bozukluklar

Bu sitedeki açıklamalar sadece bilgilendirmek amacıyla verilmiştir. Ürünler ilaç değildir, tıp ve sağlık profesyonellerinin tavsiye ettiği ilaçlar ile eşdeğer değildir. Ürün bilgileri ambalajlardaki açıklamalardan ve üreticilerin tanıtım broşürlerinden alınmıştır. Üreticilerin ürünleri hakkında verdiği bilgilerden ve yazım hatalarından kaynaklanan sorunlardan ve şikayetlerden sifamarket.com sorumlu değildir. Ürünlerin kullanımı ve sağlık sorunlarınız için öncelikle bir sağlık uzmanına, hekime, eczacıya danışınız.

%100 Güvenli Alışveriş

Copyright © 2013 Şifa Market. Tüm hakları saklıdır.