Alışveriş Sepeti
Okuduğunuz makale ile ilgili aklınıza takılan sorular için uzman kadromuz hizmetinizde.

Sorunuzu sorun, uzman kadromuz sorunuzun cevabını hemen e-posta adresinize göndersin.
Uzmana Sor
Hastalığınız ile ilgili sormak istediğiniz soruyu tıbbi ve aromatik bitkiler uzmanlarımıza buradan sorabilirsiniz.

Sorduğunuz sorunun cevabını uzmanlarımız en kısa sürede size dönerek cevaplayacaktır.
Uzmana Sor
Bel Korsesinin Faydaları
Bel Korsesinin Faydaları
Hastalığınız İle İlgili Uzmanımıza Soru Sormak İçin Tıklayın
Bel Korsesinin Faydaları :

Bel korsesi kullanmak bel ağrılarının tedavisinde daha çabuk ilerleme sağlar. Bel ağrısında bir çok tedavi yöntemi vardır. İlaç tedavisi, Fizik tedavi, Cerrahi tedavi en çok uygulanan yöntemlerdir. Bu tedavilerin etkisini artırmak, daha çabuk iyileşmek için korse kullanmak çok yararlıdır. Korse Ağrı Kesici ilaç alma gereğini azaltır, hareketi kolaylaştırır. Ani bel tutulmalarında korse ile daha kolay hareket edilir. Bu durumlarda sıcak su banyosu da çok yararlıdır. Korse beli sıcak tutarak kan dolaşımını artırır, adalelerin kasılmasını önler, sertliği giderir. Yürüme kolaylaşır, daha uzun süre yürüyebilirsiniz. İlaç tedavisine yardımcı olarak, özellikle ev işlerinde, yürüyüşlerde, çalışırken daha rahat ve ağrısız hareket sağlar.

Ameliyatı kabul etmeyen ve yaşlılık nedeniyle ameliyat edilemeyen hastalar korseden yararlanır. Bel ameliyatlarından sonra korse kullanımı yürümeyi kolaylaştırır, ağrıyı azaltır. Bel korsesi 2500 yıldan beri kullanılmakta ve bir çok hasta bundan yararlanmaktadır. Bel ağrılarında Korsenin benzeri; KUŞAK (Bele sarılan uzun ve enli kumaş) adı altında uzun yıllardır özellikle yaşlılıkta Türkler tarafından çok yaygın kullanılmaktadır. Bel ağrısının ilk tedavi şekli olduğunu söyleyebiliriz.

Bayanların aklındaki en büyük soru işareti, korseler kilo verdirir mi ? Kolay Zayıflama yöntemi olarak tercih ediliyor ama vücuttaki yağ birikimini azaltan bir şekilde enerji harcatmaz. Aşırı terlemeyle vücudunuz sadece su kaybeder. Ancak önemli bir davete ya da düğüne gidecekseniz; sezeryan Doğum Sonrası kullanmanızı gerektirecek kadar fazla kilonuz varsa; göbek, basen ya da kalçalarınızdan dolayı istediğiniz kıyafeti giyemiyorsanız; en kolay ve en hızlı çözüm toparlayıcı korse kullanmak. O anda kendinizi iyi hissetmek ne kadar önemli değil mi ? O zaman kilolarınızın gizlenmesini sağlayacak bel korsesi veya bölgesel olan modelleri kullanmayı tercih etmelisiniz.

En Çok Bu Yazılar Okunuyor
Sizin İçin En Son Bunları Yazdık
Yorumlar Konuya Yorum Yapın

Konu ile ilgili düşüncelerinizi paylaşın.

Bel

Korsesinin

Faydaları