Alışveriş Sepeti
Okuduğunuz makale ile ilgili aklınıza takılan sorular için uzman kadromuz hizmetinizde.

Sorunuzu sorun, uzman kadromuz sorunuzun cevabını hemen e-posta adresinize göndersin.
Uzmana Sor
Hastalığınız ile ilgili sormak istediğiniz soruyu tıbbi ve aromatik bitkiler uzmanlarımıza buradan sorabilirsiniz.

Sorduğunuz sorunun cevabını uzmanlarımız en kısa sürede size dönerek cevaplayacaktır.
Uzmana Sor
Bel Kayması Tedavisi
Bel Kayması Tedavisi
Hastalığınız İle İlgili Uzmanımıza Soru Sormak İçin Tıklayın
Bel kayması tedavisinde şifalı bitkiler etkilimi? ve şifalı otlar ile geçermi ? Sorusuna yanıt olarak bel kayması tedavisinde şifalı bitkiler olarak önerilen ve bu şifalı bitkiler ile bel kayması tedavisinin nasıl uygulandığı hakkında bilgiler bu makalede yer almaktadır.

Sizlere bitkisel önerilerimizi sunmadan önce, bel kaymasının ne olduğundan bahsedelim. Vücudumuzun çatısını oluşturan, omrilik kemik sisteminin, birbiri üzerine kayıp, omriliği sıkıştırması olarak tanımlanan be kayması, tedavi edilmediği takdirde, idarar tutamama, Cinsel fonksiyon kaybı, yürüme sıkıntısı gibi, sorunlara nefeden olabilecek bir hastalıktır.

* Sirke ile haşlanan ceviz yaprağının süzülmesiyle elde edilen sıvı bir gün dinlendirilir. Hazırlanan sıvı bele masaj yapılır. Masajdan sonra kalan posa bele sarılır.
* Deve tabanı suda haşlanır. Süzülerek elde edilen posa Süt ile yoğrulur ve merhem kıvamına getirilir. Hazırlanan merhem tedavi süresince yatmadan önce bele sarılır.
* Sirke suyu ile haşlanan ezilmiş soğan lapa haline getirilir. Bele masaj yapıldıktan sonra hazırlanan lapa ısıtılarak bele sarılır.
* Rendelenmiş bayır turbuna buğday unu karıştırılır. Elde edilen karışım hamur kıvamına getirildikten sonra ısıtılarak bele sarılır.

En Çok Bu Yazılar Okunuyor
Sizin İçin En Son Bunları Yazdık
Yorumlar Konuya Yorum Yapın
  • Ali Ercanselamlar bende bel kayması var bu bel kayması tedavisinde hangi bitkileri öneriyorsunuz acaba yardım lütfen. en kısa sürede cevabınızı bekliyorum ilginize çok teşekkür ederim iyi çalışmalar hayırlı ramazanlar.
  • Bel

    Kayması

    Tedavisi