Alışveriş Sepeti
Okuduğunuz makale ile ilgili aklınıza takılan sorular için uzman kadromuz hizmetinizde.

Sorunuzu sorun, uzman kadromuz sorunuzun cevabını hemen e-posta adresinize göndersin.
Uzmana Sor
Hastalığınız ile ilgili sormak istediğiniz soruyu tıbbi ve aromatik bitkiler uzmanlarımıza buradan sorabilirsiniz.

Sorduğunuz sorunun cevabını uzmanlarımız en kısa sürede size dönerek cevaplayacaktır.
Uzmana Sor
Bel Fıtığına Hangi Bölüm Bakar?
Bel Fıtığına Hangi Bölüm Bakar?
Hastalığınız İle İlgili Uzmanımıza Soru Sormak İçin Tıklayın
Bel Fıtığına Hangi Bölüm Bakar? :

Bel Ağrısı insanın yaradılışından beri karşılaştığı bir sorundur.Büyük kolaylıklar sağlayan teknoloji ürünleri kullanırken olumsuz yönde etkilenmemek için bazı noktalara dikkat etmek gerekiyor.

Bel ağrısının nedeni Sigara olabilir, bilgisayar karşısında vücudunuzu doğru kullanmamak,sürekli oturmak bel fıtığına neden olabilir dikkat etmek gerekir bel ağrısına nöroloji bölümü bakar sizinde bel ağrınız varsa aksatmayın.

Kesin tanı konduktan sonra ilk soru cerrahi girişime gerek olup olmadığıdır.Bu sorunun yanıtı ” Beyin ve Sinir Cerrahisi Uzmanı ” tarafindan titizlikle hesaplanarak verilir.Uygun ilaç tedavisi ve yatak istirahatine rağmen yakınmalarda iyileşme olmaması, şiddetli ağrı olması cerrahi müdahaleyi gerektirir. Ayak bileği hareketlerinde kuvvetsizlik gibi önemli nörolojik bozukluklar gelişmesi halinde kısa süre içinde cerrahi müdahaleye gerek vardır.

Eger omuriliğe bası bulgular varsa (her iki bacakta kuvvetsizlik idrar ve gaita tutamama) acil cerrahi girişim gerekir.Günümüzde bel fitığı ameliyatları gelişmiş yöntemlerle güvenli bir şekilde yapılmaktadır. Batıl inançlarla ameliyattan korkmak geri dönüşümsüz kayıplara yol açabilir.

En Çok Bu Yazılar Okunuyor
Sizin İçin En Son Bunları Yazdık
Yorumlar Konuya Yorum Yapın
  • Selahattin Elmasoğluselam 24 yaşındaki oğlumda bel fıtığı tespit edildi . ve 2 adet fıtığı olduğunu öylediler ameliyat olmasını söylüyorlar biz ameliyat taraftarı değiliz. bitkisel bir çözümü varsa yardımcı olunuz sağolun iyi günler
  • Bel

    Fıtığına

    Hangi

    Bölüm

    Bakar?