Alışveriş Sepeti
Okuduğunuz makale ile ilgili aklınıza takılan sorular için uzman kadromuz hizmetinizde.

Sorunuzu sorun, uzman kadromuz sorunuzun cevabını hemen e-posta adresinize göndersin.
Uzmana Sor
Bel Fıtığı Hareketleri
(BL-FTG) Kırkkilit Otu Karışımlı Set
111,00 TL
Ürün Fiyatı

2831
Adet Satıldı

İncele
Hemen Al
Bel Fıtığı Hareketleri
Bel Fıtığı Hareketleri :

Gün yaşantımızda heran yaptığımız hareketlerin merkezi olan Belimiz, yanlış hareketlerden dolayı biranda şiddetle ağırabilir ve bizim bilinçsizce yaptığımız hareketler bel fıtığına sebep olabilir.

Bu makalemizde hemen hemen hepimizin günlük yapmış olduğu hareketlerin doğru- yanlış şeklinde resimli tablolarını sizlerle paylaştık inceleyebilirsiniz.

Bel Fıtığında Doğru- Yanlış Hareketler:

Soğuk-sıcak uygulamaları, masaj, traksiyon, TENS, elektroterapi, ultrason, korse ve çeşitli destekler sıklıkla kullanılmaktadır.

Bel fıtığının tekrarlamasının önlenmesinde ve tedavisi sırasında mutlaka Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon uzmanının kontrolü ve takibi gereklidir.

Uzman denetiminde hastanın bulgularına göre genellikle (aşağıdaki resimlerde) 90/90 istirahat pozisyonu, posterior pelvik tilt, hamstring germe ve trapez egzersizleri önerilebilmektedir.

Koruyucu amaçlı olarak ise gündelik yaşamda uyku, oturma, ayakta durma, uzanma, eğilme, yük kaldırma ve taşıma pozisyonlarında mutlaka uygun postüre dikkat edilmelidir (alttaki resimlerde doğru/yanlış şeklinde gösterilmiştir).

En Çok Bu Yazılar Okunuyor
Sizin İçin En Son Bunları Yazdık
Yorumlar Konuya Yorum Yapın

Konu ile ilgili düşüncelerinizi paylaşın.

Bel

Fıtığı

Hareketleri