Alışveriş Sepeti
Okuduğunuz makale ile ilgili aklınıza takılan sorular için uzman kadromuz hizmetinizde.

Sorunuzu sorun, uzman kadromuz sorunuzun cevabını hemen e-posta adresinize göndersin.
Uzmana Sor
Hastalığınız ile ilgili sormak istediğiniz soruyu tıbbi ve aromatik bitkiler uzmanlarımıza buradan sorabilirsiniz.

Sorduğunuz sorunun cevabını uzmanlarımız en kısa sürede size dönerek cevaplayacaktır.
Uzmana Sor
Bel Fıtığı Ameliyatı Fiyatı
Bel Fıtığı Ameliyatı Fiyatı
Hastalığınız İle İlgili Uzmanımıza Soru Sormak İçin Tıklayın
Bel Fıtığı Ameliyatı Fiyatı : Bel Fıtığı Ameliyatı: Omurgalar arasındaki disklerin dışarıya doğru taşması ve bu bölgede bulunan sinirlerin ve omuriliğin sıkışması ile nükseden bel fıtığı tedavilerinde, doğru hastalara, doğru teşhis ve doğru tedavi uygulandığında başarılı sonuçlar elde edilebilmektedir.

Ancak halk arasında sıkça karşılaşılan bel fıtığı vakaları kulaktan dolma bilgileri de beraberinde getirmekte ve yanlış yönlendirmelere neden olabilmektedir. Hekime danışılmadan elde edilmiş yanlış bilgiler, vücutta kalıcı hasarlar oluşmasına neden olabilmektedir.

Memorial Antalya Hastanesi Nöroşirürji Bölümü‘nden Op. Dr. Bülent Fahri Kılınçoğlu, bel fıtığı tedavilerinde cerrahi yöntemlerin uygulanması konusunda doğru bilinen yanlışlar hakkında bilgi verdi

Ameliyat Bel Fıtığı Veya Omurga Kireçlenmelerinde Son Çaredir


Hayır. Sanılanın aksine, bazı durumlarda ameliyat ilk seçenek olabilmektedir. Özellikle uzun süre devam eden şiddetli ağrılardan, ayaklarda kuvvet kaybından ve idrar kaçırmaktan şikayet ediliyorsa ameliyat tercih edilebilmektedir.

Bel Fıtığı Ve Kireçlenme Ameliyatları Çok Riskli Ameliyatlardır


Hayır. Günümüzde uygulanan yeni yöntemlerle risk oranı çok aza indirgenmiştir. Mikrodiskektomi ve mikrocerrahi yöntemleri, yani mikroskop kullanılarak yapılan ameliyatlarda, başarı şansı %95 civarındadır.

Ameliyat Sonrasında Hastalığın Nüks Etme Riski Yüksektir

Hayır. Ameliyat sonrasında istirahat süresine uyulan hastalarda, kilo düzenlemesi yapılıp, düzenli egzersizler ve doğru oturup kalkma eğitimleri de verildiği takdirde, hastalığın yeniden nüks etme oranı %5‘in altına düşmektedir. Bel fıtığı omurganın dejeneratif bir hastalığıdır. Bu nedenle hangi yöntemle tedavi olunursa olunsun risk faktörlerinin azaltılıp, hayatın ona göre düzenlenmesi gerekmektedir.

Bel Fıtığı Ameliyatından Sonra Hasta İş Yaşantısına Devam Edebilir


Hayır. Bel fıtığı ameliyatı sonrasında, kişi tedavi süresince uyması gereken yaşam biçimini benimsediği takdirde, yaklaşık 3-4 hafta içinde işinin başına dönebilir ve dilediği kadar bu aktiviteyi sürdürebilmektedir.

Bel Fıtığı Ameliyatları Cinsel Fonksiyonları Olumsuz Etkiler

Hayır. Bu ameliyatların kesinlikle cinsel fonksiyonlar üzerinde olumsuz etkileri bulunmamaktadır. Ancak geç kalınmış ve ayaklarda felç gelişmiş hastalarda operasyon öncesi var olan sıkıntılar daha sonra düzelemeyebilmektedir.

Fizik Tedavi Ve Egzersiz Bel Fıtığını Tamamen Yok Edebilir

Hayır. Fizik tedavi ve diğer yöntemler orijinal halini kaybetmiş dokuyu eski haline sokamaz. Bu tür tedavilerde amaç kas ve eklemleri kuvvetlendirip vücut yükünü dağıtmaktır.

Bel Fıtığında Masaj Ve Bel Çekme İle İyileşmek Mümkündür

Hayır. Bu yöntemler fizik tedavi içinde kullanılabilen yöntemlerdir ancak her hastaya göre farklı uygulanması ve hekim gözetimi altında yapılması gerekmektedir. Dışarıda ehliyetsiz kişiler tarafından yapılan bu tür tedavi girişimleri yüksek risk taşımaktadır. Yanlış uygulanan bu tür girişimler sakat kalma ile dahi sonuçlanabilmektedir.

Omurga Problemleri Kişinin Zayıf Veya Kilolu Olmasıyla İlişkilidir

Hayır. Omurga hastalıklarında kilo önemli bir etkendir. Ancak kas yapısı zayıf ama az kilolu kişilerde de bel fıtığı ve diğer omurga hastalıkları ortaya çıkabilmektedir.
En Çok Bu Yazılar Okunuyor
Sizin İçin En Son Bunları Yazdık
Yorumlar Konuya Yorum Yapın
 • Şehmuz YildizSAĞBEL VESAĞ BACAK VE KALÇA AĞRISI
 • Şifa MarketBu ağrılarınız neye bağlı ? Teşhis varmı ? Size yardımcı olabilmemiz için bu soruları cevaplamanız gerekir. Bilgi Hattı : 0224 2-3-4-5-6-7-8
 • Ezgi Reçberselam ben ezgi 38 yaşındayım ve belimde 3 tane fıtık var bu fıtıklar için ameliyat olmam gerekiyormuş ameliyat fiyatları nasıldır ameliyatsız tedavisi var mı en kısa sürede cevabınızı bekliyorum teşekkürler iyi çalışmalar hayırlı ramazanlar.
 • Kerim Mertcanbel fıtığı rahatsızlığım var yırtıklar gözüküy mr da her dokt amalıyat dıy sakat kalırım dıye kkuyum mıkrocerrahı yontemının lazerle ve ozonla tedavı yontemlerının benım hastalığıma faydası olur mu ıyıce yürüyemez hale geldım amalıyat olmalımıyım yoksa amalıyat olmadan başka tedavı yontemlerıyle sağlığıma kavusabılırmıyım yardımcı olabilirmisiniz
 • Şifa MarketOmurganın bel kısmı beş adet omur ve diskten oluşur. Burası vücut ağırlığını en fazla taşıyan yerdir.Herhangi bir zorlanmayla koruyucu kısım yırtılıp çekirdek arkaya, kanala doğru fıtıklaşırsa buradan bacaklara giden sinirlere basarak bu sinirlerin çalışmasını engeller ve sonuçta belde ve bacakta ağrı, uyuşukluk, kuvvetsizlik oluşabilir. İşte bu duruma bel fıtığı denmektedir.Kırkkilit otu ve balsam jel iyi bir ağrı kesici olmasının yanı sıra tedavi edici özelliğiyle alternatif tıpta bel fıtıgı için vazgeçilmezlerdir.Kırkkilit otlu setimizi incelemek için lütfen linkimizi tıklayınız. Bilgi Hattı: 0224 234 5678
  http://sifamarket.com.com/bitkisel/bl-ftg-kirkkilit-otu-karisimli-set.html
 • Bel

  Fıtığı

  Ameliyatı

  Fiyatı