Alışveriş Sepeti
Okuduğunuz makale ile ilgili aklınıza takılan sorular için uzman kadromuz hizmetinizde.

Sorunuzu sorun, uzman kadromuz sorunuzun cevabını hemen e-posta adresinize göndersin.
Uzmana Sor
Hastalığınız ile ilgili sormak istediğiniz soruyu tıbbi ve aromatik bitkiler uzmanlarımıza buradan sorabilirsiniz.

Sorduğunuz sorunun cevabını uzmanlarımız en kısa sürede size dönerek cevaplayacaktır.
Uzmana Sor
bel ağrısına bitkisel çözüm ibrahim saraçoğlu
bel ağrısına bitkisel çözüm ibrahim saraçoğlu
Hastalığınız İle İlgili Uzmanımıza Soru Sormak İçin Tıklayın
Bel Ağrısına Bitkisel Çözüm :

Hemen herkes, hayatlarının bir döneminde sırt ağrısı rahatsızlığından muzdarip olur. Günümüzde hareketsiz büro yaşamının da etkisiyle bel ve sırt ağrıları en yaygın görülen ortopedik ve nörolojik rahatsızlıklar arasında ilk sıralarda yer almaktadır.

Eğer Bel Ağrısı şikayetiniz varsa, yapılacak ilk şey, bir nöroloji veya ortopedi uzmanı tarafından detaylı bir şekilde muayene edilmenizdir.

Bel ve sırt ağrısı, kas tutulması gibi olağan nedenlerden dolayı ortaya çıkabileceği gibi bel fıtığı, spinal stenoz , spondylosisthesis, Osteoporoz ya da bir omur bölgesindeki bir tümör oluşumundan dolayı da ortaya çıkabilir.

Bu nedenle sırt ağrısına neyin neden olduğunu bulmak tedavi yöntemini tespit etmek açısından oldukça önemlidir. Şimdi sizlere bel ağrısına iyi gelen tedavi yöntemleri hakkında önemli bilgiler vereceğiz.

1) Akupunktur İle Ağrı Terapisi

İngiltere Sheffield Üniversitesi‘nde yapılan bir araştırmada, kronik bel ağrıları çeken kişilere uygulanan akupunktur seanslarının 1-2 sene içerisinde söz konusu kişilerin bel ağrısı şikayetlerini tamamen geçirdiği ortaya çıkmıştır.

Akupunktur bel ağrısına nasıl iyi gelir? Geleneksel Çin tıbbında, akupunktur iğneleri, vücudun görünmez vücudun enerji yollarındaki enerji tıkanmalarını açarak bu tıkanıklıkların yol açtığı ağrıları iyileştirdiğine inanılmaktadır.

Akupunkturun meydana getirdiği bu olumlu etkinin bilimsel açıklaması ise şu şekildedir. Sinirleri uyaran akupunktur iğneleri, sinir sisteminin ağrıyı kesen nörokimyasallar salgılamasını teşvik etmektedir. Akupunktur tedavisi genellikle 100 ile 200 TL arası seans başı bir maliyete sahiptir. Genellikle 8-10 akupunktur seansı, bel ağrılarını geçirmek için yeterli olmaktadır.

En Çok Bu Yazılar Okunuyor
Sizin İçin En Son Bunları Yazdık
Yorumlar Konuya Yorum Yapın

Konu ile ilgili düşüncelerinizi paylaşın.

bel

ağrısına

bitkisel

çözüm

ibrahim

saraçoğlu