Alışveriş Sepeti
Okuduğunuz makale ile ilgili aklınıza takılan sorular için uzman kadromuz hizmetinizde.

Sorunuzu sorun, uzman kadromuz sorunuzun cevabını hemen e-posta adresinize göndersin.
Uzmana Sor
Hastalığınız ile ilgili sormak istediğiniz soruyu tıbbi ve aromatik bitkiler uzmanlarımıza buradan sorabilirsiniz.

Sorduğunuz sorunun cevabını uzmanlarımız en kısa sürede size dönerek cevaplayacaktır.
Uzmana Sor
Behçet Hastalığının Gözdeki Belirtileri
Behçet Hastalığının Gözdeki Belirtileri
Hastalığınız İle İlgili Uzmanımıza Soru Sormak İçin Tıklayın

Behçet hastalığının gözdeki belirtileri nelerdir, behçet hastalığı gözde nasıl başlar ve belirtilerinde neler vardır... Bu makalemizde tüm bu konular hakkında merak ettiğiniz bilgiler yer almaktadır. Konunun detaylarına sayfamızdan ulaşabilirsiniz..

GÖZ BELİRTİLERİ

Gözde Behçet Hastalığı

En önemli organ tutulmalarından biri olan gözdeki iltihaplanma hastaların yarısında tespit edilir. Gözde kanlanma ve bulanık görme şeklinde kendini gösterir. Erkeklerde ve genç kisilerde göz belirtileri daha sık ve daha ağır seyrederken, kadınlarda ve yaşlılarda daha seyrek ve daha hafiftir seyreder. Göz belirtileri bazan körlüğe kadar gidebilir.

Bu belirtilerin dışında Behçet hastalarının hemen hemen yarısında eklem ağrısı ve eklemlerde şişme gibi şikayetler, beyin hastalıkları, böbrek iltihabı, damar tıkanma ve genişlemeleri de görülebilir. Behcet hastalığı daha çok 20-30 yaşlarda ve erkeklerde görülür. Türkler, Araplar, Yahudiler, Ermeniler ve Japonlarda daha sık görülür.

Behçet hastalığının en karakteristik özelliklerinden birisi ataklar halinde seyretmesidir. Yaşla birlikte hastalığın aktivitesi azalır. Behçet hastalığının nedeni bilinmemektedir. Tedavi hastalığın etkilediği organa göre değişir. Genetik biliminde sağlanacak gelişmeler Behçet hastalığının tedavisinde yeni ufuklara yol açacaktır. Behçet hastalığının en tipik özelliğinin ağızda tekrarlayan yaralar olduğu unutulmamalı ve bu yakınmaları olan hastaların mutlaka Behçet hastalığı yönünden araştırılması gereklidir.

En Çok Bu Yazılar Okunuyor
Sizin İçin En Son Bunları Yazdık
Yorumlar Konuya Yorum Yapın
  • Ayşegül Gülsoy selam benim kızım behcet hastası göze vurdu üveiit atak geçirmişti ondan dolayı kortizon kullanmıştı hem kilo aldı vücuta catlar ve yırtılmalar var 4 ay oldu ilacı bırakalı hala geçmedi catlakların rengide mor hemde kilo aldı öneriniz ne denir acaba
  • Şifa MarketKızınızın yaşı ile ilgili bilgi verirseniz daha sağlıklı olur. yetişkinlerde ve çocuklarda uyguladığımız tedaviler farklıdır. bize ulaşabilirsiniz. Bilgi Hattı : 0224 2-3-4-5-6-7-8
  • Behçet

    Hastalığının

    Gözdeki

    Belirtileri