Alışveriş Sepeti
Okuduğunuz makale ile ilgili aklınıza takılan sorular için uzman kadromuz hizmetinizde.

Sorunuzu sorun, uzman kadromuz sorunuzun cevabını hemen e-posta adresinize göndersin.
Uzmana Sor
Hastalığınız ile ilgili sormak istediğiniz soruyu tıbbi ve aromatik bitkiler uzmanlarımıza buradan sorabilirsiniz.

Sorduğunuz sorunun cevabını uzmanlarımız en kısa sürede size dönerek cevaplayacaktır.
Uzmana Sor
Beck Depresyon Ölçeği
Beck Depresyon Ölçeği
Hastalığınız İle İlgili Uzmanımıza Soru Sormak İçin Tıklayın

Beck Depresyon ölçeği nedir, beck depresyon ölçeği ne işe yarar, beck depresyon ölçeğinin depresyon tedavi yöntemlerinde bir etkisi var mıdır. Bu hakkında tüm bilgilere bu makalemizden ulaşabilirsiniz...

Beck depresyon ölçeği nedir ne işe yarar?


Beck Depresyon Envanteri (BDE) kendi kendine raporlama test bakım sağlayıcılar tarafından depresyon olabilir insanları değerlendirmek için kullanılır. Bu temel bakım sağlayıcıları veya ruh sağlığı çalışanları tarafından, her ne kadar bazı insanlar kendi sınavına kullanılabilir.

Sağlık kuruluşlarına hasta genel bir tarama parçası olarak Beck Depresyon Ölçeği kullanmak ve bir tanı aracı değil, kesin bir testtir. kendi bir ruh sağlığı profesyonelinden eğer sonuçları depresyon yaşıyor olabilirsiniz belirtmek yardım etmelidir onların üzerinde sınavına insanlar.

Bu ruh sağlığı araç 1961 yılında Dr Aaron T. Beck tarafından geliştirilmiştir. Beck hem fiziksel hem de duygusal bileşenleri olan depresyon tanıdı. Beck Depresyon Ölçeği mutsuz hissetme gibi yorgunluk gibi fiziksel belirtiler getirmek bir dizi soru yanı sıra duygusal olanlar, birleştirir. Amaç, hastanın duygusal ve fiziksel devlet depresyon hastanın değerlendirilmesinde kullanılabilecek dengeli bir resim oluşturmaktır.

Yirmi bir soru Beck Depresyon Ölçeği dahildir. Hepsi çoktan seçmeli ve bir puan her soru atanmış bulunmaktadır. bir cevabı var daha fazla ağırlık, daha yüksek bir puan olacak. Böylece, "üzgün" üzüntü ilgili bir soruya sıfır puan alırsınız gibi "Çok üzgün veya mutsuz buna katlanamıyorum am söylüyor kişiye karşı hissetmiyorum yanıt biri," kim alacaktı üç puan. Testin sonunda puanları birlikte tek bir numara ile gelip eklenir.

Bir kişi puanları az 10 endişe kaynağı değildir. 17 ve 29 arasında puan insanların orta depresyon görülme ise 10 ile 16 arasında skorlar, hafif depresyon göstermektedir. 30 show şiddetli depresyon daha yüksek skorlar. Hasta ile görüşmeler dahil olmak üzere diğer gözlemler, birlikte, Beck Depresyon Ölçeği olup olmadığını kimse, ne kadar süre devam etmektedir depresyon belirlemek için kullanılır ve nasıl en iyi tedavi edilebilir.

Bazı uyarılar farkında Beck Depresyon Ölçeği ile edilmelidir. kendi kendine rapor değil, Gözleme dayalı göre, bazı önyargı olabilir çünkü. onlar ve özellikle zor gününü yaşıyorum çünkü böylece zor tarafsız sorulara cevap olan kişiler yüksek puan alabilirsiniz, örneğin. Buna ek olarak, test, kronik hastalıkları olan kişiler, bazı engelli veya geçici bir hastalık olabilir puanı yüksek aslında depresyonda bile olsa onlar yorgunluk gibi fiziksel belirtiler içerir çünkü. Önemli olan bir hastanın görüşme ile bu testin bulguları contextualize etmektir.

En Çok Bu Yazılar Okunuyor
Sizin İçin En Son Bunları Yazdık
Yorumlar Konuya Yorum Yapın

Konu ile ilgili düşüncelerinizi paylaşın.

Beck

Depresyon

Ölçeği