Alışveriş Sepeti
Okuduğunuz makale ile ilgili aklınıza takılan sorular için uzman kadromuz hizmetinizde.

Sorunuzu sorun, uzman kadromuz sorunuzun cevabını hemen e-posta adresinize göndersin.
Uzmana Sor
Hastalığınız ile ilgili sormak istediğiniz soruyu tıbbi ve aromatik bitkiler uzmanlarımıza buradan sorabilirsiniz.

Sorduğunuz sorunun cevabını uzmanlarımız en kısa sürede size dönerek cevaplayacaktır.
Uzmana Sor
Bebeklerde Bronşit Bitkisel Tedavi
Bebeklerde Bronşit Bitkisel Tedavi
Hastalığınız İle İlgili Uzmanımıza Soru Sormak İçin Tıklayın
Bebeklerde Bronşit bitkisel tedavisi, çocuklarda bronşit için şifalı bitkiler. Bronşit, üşütme, soğuk alğınlığı,grip, kirli, tozlu ve dumanlı havalarda çok bulunma gibi sebeplerle bronşların iltihaplanmasıyla ortaya çıkan bir rahatsızlıktır. Çocuklarda ve bebeklerde hastalığın ilerlememesi açısından önlem alınmalı ve bronşit başlangıcının önüne geçilmelidir.

Çocuklarda ve bebeklerde bronşit bitkisel tedavisi ve bronşit için şifalı bitkiler.Bir tutam hatmi çiçeği kaynamakta olan süte atılır. Beş on dakika kısık ateşte kaynatılır. Süzüldükten sonra bal ile tatlandırılarak ılık olarak içilir.Meyan kökü(50 gr),hatmi kökü (30 gr), çuha çiçeği kökü (10 gr) dövülmüş Anason (10 gr) karıştırılır. Karışım bir fincan kaynar suya bir çay kaşığı katılır. Kapalı halde 10 dakika demlenir ve süzülerek içilir.İçinde anason bulunması nedeniyle bebeklerde çok sık kullanılmamalıdır. Çünkü anason bebeklerde sık kullanımı önerilmeyen bir bitkidir.
En Çok Bu Yazılar Okunuyor
Sizin İçin En Son Bunları Yazdık
Yorumlar Konuya Yorum Yapın
  • Emine Dündareçocuğum 1 yaşında bronşit doktora gittik fakat antibiyotik kullanırmak istemiyorum bunun için bebeklere önerilecek bikisel karışımlar nelerdir evde yapılan değilde sizin hazırladığınız kürleriniz varmıdır.
  • Mustafa Bay2aylik Bebegim bronsit ne onerirsiniz
  • Şifa Market0-3 yaş bebek ve çocuklar için bişey öneremıyoruz doktor kontrolunde olması gerekir. lütfen bir doktora danışınız. çok geçmiş olsun Bilgi Hattı: 0224 234 56 78
  • Bebeklerde

    Bronşit

    Bitkisel

    Tedavi