Şifa Market
Anasayfa Dini Bilgiler Tıbb-i NebeviSağlık ve AktüelHerbalistlerAlternatif TıpBurçlarBitkisel ReçetelerŞifalı Dualar
Bitki SözlüğüHastalıklarİsimler SözlüğüŞifalı TaşlarMucizevi BitkilerRüya TabirleriYemek Tarifleri Şifa Forum
Bebeklerde Aşırı Terleme

Terleme, vücudun ter bezlerini çalıştırarak bulunduğumuz ortamdaki sıcaklık artışına karşılık olarak vücut sıcaklığını korumak için meydana gelir. Bebeklerde Aşırı Terleme yetişkinlerde olduğu gibi ter bezlerinin doğuştan gelen özelliklerle daha fazla çalışması, çeşitli enfeksiyonlara karşı vücudun tepki vermesi veya diğer bir hastalığın belirtisi olarak ortaya çıkabilir.

Bebeklerde Uyku sırasında terleme genellikle normaldir ancak sebebi henüz tam olarak bilinmemektedir. Aşırı terlemeyi tespit etmek için baş bölgesi dışında vücudun herhangi bir noktasında, özellikle el ve ayaklarda terleme olup olmadığını kontrol edebilirsiniz. Uyurken baş bölgesinde oluşan terleme normaldir ancak el ve ayaklarda meydana gelen terleme Aşırı Terleme için bir sinyal olabilir. Ayrıca bebeğin sürekli susuzluk çekmesi, halsiz olması aşırı terlemenin sonucu olarak kaybedilen su nedeniyle görülen belirtiler arasında sayılabilir. Tabii tüm bunlar bebeğin sürekli bulunduğu ortamın nemli ve sıcak olmasına bağlı olarak da ortaya çıkabileceği için öncelikle bulunduğunuz ortamın sıcaklığını ve nemini kontrol edin.

Bazı bebekler diğerlerine göre daha çok terleyebilir. Ancak aşırı terlemenin altında Diyabet ve hipertiroid gibi genellikle genetik olarak miras kalan diğer hastalıklar olabileceği için bir doktor muayenesine gitmek en doğrusu olacaktır.Bebeklerde Aşırı Terleme tedavisi terlemenin nedenine bağlı olarak farklılıklar göstermektedir. Teşhis konulduktan sonra ter bezlerindeki sorunlar için cerrahi müdahaleye gerek duyulabilir. Terleme normalin biraz üstündeyse herhangi bir tedavi uygulanmadan kaybedilen sıvının yerine konması için bebeğin gün içinde daha çok su alması tavsiye edilebilir.

Bebeklerde Aşırı Terleme Nedenleri;

*Birincisi kanda şeker azlığı(şeker hastalığı) annenin ve şeker hastası babanın çocuklarında görülür
*Epilepsi bulunan çocuklarda nöbetlerden önceki terlemeler*Bebek yada çocukların aşırı örtünmeleri, kalın giydirilmesi ve mevsimlere uygun giydirilmemesi.
*Yapıları gereği fazla heyecanlı olmaları ve bu heyecandan dolayı aşırı hareketli, hiperaktif olmalarıdır.*Bazı ateşli hastalıklarda görülen Aşırı Terleme nöbetleri.
*Akciğer veremi bu hastalığa bağlı olarak çocuklarda Aşırı Terleme ve susuzluk görüşebilir.*Süreğen hastalıklar, aşırı terlemenin nedeni olarak sıralanabilir.
 

Yorumlar Yorum Yazmak İçin Tıklayın

Konu ile ilgili düşüncelerinizi bizimle paylaşın.

Bu sitedeki açıklamalar sadece bilgilendirmek amacıyla verilmiştir. Ürünler ilaç değildir, tıp ve sağlık profesyonellerinin tavsiye ettiği ilaçlar ile eşdeğer değildir. Ürün bilgileri ambalajlardaki açıklamalardan ve üreticilerin tanıtım broşürlerinden alınmıştır. Üreticilerin ürünleri hakkında verdiği bilgilerden ve yazım hatalarından kaynaklanan sorunlardan ve şikayetlerden sifamarket.com sorumlu değildir. Ürünlerin kullanımı ve sağlık sorunlarınız için öncelikle bir sağlık uzmanına, hekime, eczacıya danışınız.

%100 Güvenli Alışveriş

Copyright © 2013 Şifa Market. Tüm hakları saklıdır.