Alışveriş Sepeti
Okuduğunuz makale ile ilgili aklınıza takılan sorular için uzman kadromuz hizmetinizde.

Sorunuzu sorun, uzman kadromuz sorunuzun cevabını hemen e-posta adresinize göndersin.
Uzmana Sor
Hastalığınız ile ilgili sormak istediğiniz soruyu tıbbi ve aromatik bitkiler uzmanlarımıza buradan sorabilirsiniz.

Sorduğunuz sorunun cevabını uzmanlarımız en kısa sürede size dönerek cevaplayacaktır.
Uzmana Sor
Basurun Belirtileri
Basurun Belirtileri
Hastalığınız İle İlgili Uzmanımıza Soru Sormak İçin Tıklayın
Basurunun belirtileri,basurun belirtileri hakkında bilgiler,basurun hastalığı belirtileri,basurun hastalığının başlangıcı belirtileri,basurun belirtileri nelerdir,genel olarak basurun belirtileri hakkında bilmedikleriniz ve merak ettiklerinizi alttaki makalemizde bulabilirsiniz.
Basur hastalığı evrelere göre belirtiler değişiklik gösterebiliyor. iç Hemoroid yada dış hemoroid olmasınada göre değişiklik gösterebiliyor. Dış hemoroid in tanısı aslında çok kolay hasta genelde kendi tanısını kendi koymuş olur. Dışarda ele gelen bi meme vardır iç hemoroid yerleşmediği sürece kanama ön pilandadır. kanama tabiki başka nedenlerden de kaynaklanabileciği için iç hemoroid tanısı koymak için bir muayene ve endoskopi gereklidir.


Evre ilerledikce tanı koymak daha kolay hale geliyor. çünkü hemoroid şiştiği için meme olarak adlandıran doku görülmeye ve elle hisedilir hale geliyo. Kanama ve ağrı giderek her evrede artacaktır. Tuvaletten sonra memelerin sönmesi ve ağrının geçmesi süresi uzayacaktır. Evrede 2.evreden sonrası Kaşıntı önemli bir sorun haline geliyor. çünkü meme dışarda durduğu için aynı zamanda akıntıda meydana geliyor. bağırsak içindeki sıvı dışarı cıkabilir hale geliyo buda anus etrafındaki ciltte tahriş oluşturacağı için kanamanın ve ağrının yanı sıra kaşıntıyada neden olmaya başlıyo.

3. ve 4. evreye geldiğimizde ise dolaşım sorunu çok ilerliyceği için bu dönemlerde ülserde meydana gelebilir ülserleşme demek aynı zamanda enfeksiyon riski demek. Hemoroid dokusu ülserleştiği zaman cilt bütünlüğü bozuluyo anlamına geliyo böyle bir durumda doğası itibarıile bu bölgede bol miktarda bakteride olduğu için
enfeksiyonlar başlayabilir perinel epse dediğimiz o bölgede çok ağrılı olan yüksek ateş yapan apselerde oluşmaya başlayabilir.

Genel Olarak Basur Belirtileri Şunlardır;
Anüste tatlı kaşıntılar,
Ele gelen hafif meme oluşumları,
Kişide tuvaletini tam yapmamış hissi,
İç çamaşırında görülen sarımtırak lekeler,
İç çamaşırında görülen kan lekeleri,
Dışkılama sırasında ağrılı durumlar,
Dışkılama sırasında ağrılı veya ağrısız kanamalar
Oturumunuzda veya sırt üstü yatarken makatta meydana gelen ağrılar veya gerilme hissi. Gibi sıralanabilir.

En Çok Bu Yazılar Okunuyor
Sizin İçin En Son Bunları Yazdık
Yorumlar Konuya Yorum Yapın
  • Mehmet AydınMerhaba benim 1 haftadır mesanede kan ve anüste yanma var . Acaba basur olabilir mi ? Yoğunluktan dolayı doktora gitme fırsatım olmadı . Eğer basur varsa bitkisel olarak nasıl bir tedavi uygulamalıyım . Yardımcı olursanız sevinirim . İyi çalışmalar .
  • Basurun

    Belirtileri