Alışveriş Sepeti
Okuduğunuz makale ile ilgili aklınıza takılan sorular için uzman kadromuz hizmetinizde.

Sorunuzu sorun, uzman kadromuz sorunuzun cevabını hemen e-posta adresinize göndersin.
Uzmana Sor
Hastalığınız ile ilgili sormak istediğiniz soruyu tıbbi ve aromatik bitkiler uzmanlarımıza buradan sorabilirsiniz.

Sorduğunuz sorunun cevabını uzmanlarımız en kısa sürede size dönerek cevaplayacaktır.
Uzmana Sor
Baş Dönmesi Titreme
Baş Dönmesi Titreme
Hastalığınız İle İlgili Uzmanımıza Soru Sormak İçin Tıklayın
Baş Dönmesi Titreme :

Vücuttaki kan damarlarının bir kısmının veya tamamının sertleşmesi sonucu, esnekliklerini keybetmesine; halk arasında damar kireçlenmesi tıp dilinde ise Arterio Skleroz veya Atheremo denir.

Nedeni, kan damarlarının iç kısımlardaki hücrelerin esnekliğini kaybedip, zayıflaması veya kandaki yağlı maddelerin birikinti yaparak, damarı darlaştırmasıdır.

Belirtileri baş dönmesi, baş ağrısı, titreme, yürürken sendeleme, düşünme ve öğrenme gücünde zayıflama, sinirlilik veya damarın sertleştiği bölgelerde ağrılar görülür. İlk belirtiler görüldüğünde önlem alınacak olursa, korkulacak bir şey yoktur.

Hastanın neşe ve cesaretini kaybetmemesi ve doktorun tavsiyelerini yerine getirmesi iyileşmede atılacak ilk önemli adımdır. Damar Sertliği teşhisi konan kimse, perhiz yapmalı, alkol ve sigara gibi keyif verici maddeleri bırakmalı, yumurta, tereyağı ve benzeri yiyecekleri terk etmeli, tuzu da azaltmalıdır.Ayak damarlarında meydana gelebilecek herhangi bir hastalığı önlemek için de dar ayakkabı giymekten kaçınmalıdır.

Grip

Tıp dilinde influenza adı verilen bu hastalık bulaşıcıdır.
Grip olan kişinin nefesindeki damlacıklarla yayılıp, salgın hale gelebilir. Paçavra hastalığı da denir. Aniden başlar ve devamlı olarak ateş yükselir. baş ve sırt ağrıları, titreme nöbetleri, nezle, öksürük, iştahsızlık, baş dönmesi de görülür.
Tedavinin ilk şartı istitrahat etmektir. İyi tedavi edilmezse, başka hastalıklara da yol açabilir.

İsteri

Psikonevrozlar grubuna giren bir çeşit hastalıktır.
Tıp dilinde babinski hastalığı veya pithiatisme adı verilir.
Hastalığın belirtileri; hastanın sosyal ve entellektüel seviyesine göre değişir.
Hastanın gayesi, çevresinin ilgisini üzerine çekmektir.
Bunun için aşağıdaki şikayetlerin biri veya birkaçı birden görülebilir.
Hastada; ağrılar, baş dönmesi, bayılma, iştahsızlık, titreme, boğazında düğümlenme duygusu, kaslarda gerilme, geçici körlük, sağırlık, herhangi bir uzuvda uyuşma, hafıza kaybı görülür.
Tedavinin temeli telkindir.
En Çok Bu Yazılar Okunuyor
Sizin İçin En Son Bunları Yazdık
Yorumlar Konuya Yorum Yapın
  • Fikriye Merhaba hocam gecen gün ayağım kaydı kulağımın üzerine düştüm bayılmışım uyandığımda konuşamadım kekemelik oluştu bende doktora gittim kulağım kızarmış tomografıye girdim sonuçlar temiz çıktı kekemeliğim travma sonucu oluşmuş ertesi sabah düzeldi konuşmam ama akşam durup dururken gözlerim karardı yine baygınlık geçirdim tir tir titremeye başladım şuan da ara ara gözlerim kararıyor bazen bi başka görüyor gözlerim neden kaynaklanıyor olabilir
  • Şifa MarketSebebinin ne oldugu gerekli tetkikler sonrası belli olacaktır. lütfen önce bir teşhis konsun . Allah şifa versin
  • Selda Açıkgözmerhabalar benim sürekli başım dönüyor ve o anda titreme geliyor acaba bu hangi rahatsızlığın belirtisidir nasıl tedavi edilir ? Bu konuda bilgilendirirseniz sevinirim . En kısa sürede cevabınızı bekliyorum . İyi çalışmalar , Teşekkür ederim .
  • Bülent Şahin hocam eşimin akşamları kafasının arka tarafı yanmayla beraber ağrı yapıy aynı zamanda vucut tıtremesi oluy acaba neden ileri geliy yardımcı olurmusunuz saygılar selamlar
  • Şifa Marketherhangi bir teşhis olmadan birşey öneremiyoruz, yanlış yönlendirmek istemeyiz. bitkisel tedaviyle ilgili öneride bulunabilmek için teşhis olması gerekiyor. lütfen öncelikli olarak bir doktora gidin.. bilgi hattı: 224 2 3 4 5 6 7 8
  • Baş

    Dönmesi

    Titreme