Alışveriş Sepeti
Okuduğunuz makale ile ilgili aklınıza takılan sorular için uzman kadromuz hizmetinizde.

Sorunuzu sorun, uzman kadromuz sorunuzun cevabını hemen e-posta adresinize göndersin.
Uzmana Sor
Hastalığınız ile ilgili sormak istediğiniz soruyu tıbbi ve aromatik bitkiler uzmanlarımıza buradan sorabilirsiniz.

Sorduğunuz sorunun cevabını uzmanlarımız en kısa sürede size dönerek cevaplayacaktır.
Uzmana Sor
Baş Ağrısı Mide Bulantısı Nedenleri
Baş Ağrısı Mide Bulantısı Nedenleri
Hastalığınız İle İlgili Uzmanımıza Soru Sormak İçin Tıklayın

BAŞ AĞRISI MİDE BULANTISI NEDENLERİ

Baş ağrısı Mide Bulantısı nedenleri Migren tedavisi bitkisel ürünler kremler kapsüller çaylar yağlar.Baş ağrısı mide bulantısı nedenleri migren tedavisi bitkisel ürünler kremler kapsüller çaylar yağlar için aşağıdaki makaleyi okumanızı tavsiye ederiz.

BAŞ ağrılarının birçok nedeni ve tipi olabiliyor. Başka sorunların seyri sırasında ortaya çıkanlar olabildiği gibi, başka soruna bağlı olmayan ve tıp dilinde primer denilen baş ağrıları da var.

Baş ağrılarının en sık rastlananı, gerilim tipi baş ağrılarıdır. Yapılan araştırmalar, toplumun % 75'inden fazlasının zaman zaman bu türde baş ağrısı yaşadığını ortaya koyuyor.

Geçtiğimiz günlerde İstanbul'da toplanan baş ağrısı konulu uluslararası katılımlı kongrede konuşan Londra Imperial Tıp Fakültesi öğretim üyesi ve Avrupa Başağrısı Federasyonu Başkanı Prof. Dr. Timothy Steiner, ataklar halinde gelen gerilim tipi baş ağrılarının tedavisinde parasetamol içeren ilaçlarla aspirinin etkilerini mukayeseli olarak inceleyen bir çalışmanın sonuçlarını ortaya koydu. Bu araştırmanın sonuçlarına göre baş ağrısı ataklarının tedavisinde 1000 mg. yani 2 tablet aspirin kullanılmasının, aynı dozda parasetamol kullanılmasına göre çok daha etkili olduğu görülüyor. Aspirinin 500 mg'ı yani 1 tableti de etkili ama 2 tablet kadar değil. Parasetamolün 1 tablet kullanılmasındaki etki, plasebo olarak adlandırılan ve etkili madde içermediği için psikolojik etkiyi kontrol için kullanılan haplardan, anlamlı bir fark göstermiyor.

Siz mektubunuzda ağrının artması halinde hapların etki etmediğinden ve mide bulantısı olduğundan bahsediyorsunuz. Bilinmesi gereken bir gerçek, baş ağrısı şiddetinin artmasında ortaya çıkan bulantı, mide hareketlerinin düzenli olmadığının bir göstergesi halinde değerlendirilmelidir. Böyle olunca ağızdan alınan haplar, ilacın kana karışabileceği yer olan bağırsaklara geçemez. Bu nedenle, bulantının eşlik ettiği ağrılarda ağızdan alınan ilaçlar etki etmezler. Böyle olunca, öncelikle bulantıyı durdurup sindirim sisteminin düzenli çalışmasını sağlayacak bir ilaç verilmeli.

Sizin bir yandan bu önlemleri alıp ağrınızı tedavi ederken, diğer yandan da bir nöroloji uzmanıyla görüşüp, migren açısından değerlendirme yapılmasını sağlamanızda yarar var.
Baş ağrısı mide bulantısı nedenleri hakkinda aciklamalar Baş ağrısı mide bulantısı nedenleri konusunda bilgiler.

En Çok Bu Yazılar Okunuyor
Sizin İçin En Son Bunları Yazdık
Yorumlar Konuya Yorum Yapın
 • Lütfiye Yakarselam hocam bende sürekli baş ağrısı ve mide bulantısı oluyor. bitkisel bir tedavi bakıyorum acaba faydalı olur mu. tşkler şimdiden saygılar
 • Erdem Tunalı58 yaşında bir beyim,beş saat önce başımda ensemden gözlerime vuran şiddetli ağrı,mide bulantısı ve yüzümde ensemde terleme var.Tansiyonum 65/148 nabız 63.Çalıştığım ofisde klima çalışmakta,sebebi ne olabilir.Şimdiden teşekkürler.
 • Şifa MarketNe olduğunu ancak yapılacak tetkiklerle bilebiliriz. bir çok hastalığın belirtisi olabilir. lütfen bir hekime müracaat ediniz. geçmiş olsun
 • Baş

  Ağrısı

  Mide

  Bulantısı

  Nedenleri