Alışveriş Sepeti
Okuduğunuz makale ile ilgili aklınıza takılan sorular için uzman kadromuz hizmetinizde.

Sorunuzu sorun, uzman kadromuz sorunuzun cevabını hemen e-posta adresinize göndersin.
Uzmana Sor
Hastalığınız ile ilgili sormak istediğiniz soruyu tıbbi ve aromatik bitkiler uzmanlarımıza buradan sorabilirsiniz.

Sorduğunuz sorunun cevabını uzmanlarımız en kısa sürede size dönerek cevaplayacaktır.
Uzmana Sor
Baş Ağrıları Tedavisi
Hastalığınız İle İlgili Uzmanımıza Soru Sormak İçin Tıklayın

Baş Ağrıları Tedavisi

Baş ağrıları tedavisi için neler yapılmalı? Sorusuna yanıt olarak baş ağrıları tedavisi için şifalı bitkiler ve baş ağrıları tedavisi hakkında faydalanacağınız bilgiler bu makalede yer almaktadır.

Baş Ağrıları Tedavisi İçin Bitkisel Çözüm


Baş ağrısı bitkisel çözüm,baş ağrısının giderilmesine yardımcı olan bitkisel çözümler hakkında bilgiler aşağıdaki makalemizde yer almaktadır. Baş ağrısı bitkisel çözüm önerileri hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak için aşağıdaki makalemize mutlaka göz atmanızı tavsiye ederiz.

Baş ağrısının çok sayıda nedeni olabilir. Ruhsal bozukluklar, aşırı yorgunluk, stres, duruş yanlışlığı, gerginlik, sindirim yetersizliği, göz, kulak ve burun rahatsızlıkları, ateşli hastalıklar, Kahve ve çay tiryakilerinin bunları içmediği durumlar, tansiyon yüksekliği ya da düşüklüğü, alerjik durumlar, fazla şekerli madde tüketimi, adet öncesi, diş hastalıkları, güneşte çok kalma ve beyin urları gibi nedenler baş ağrısına yol açabilirler. Tekrarlanan baş ağrılarında mutlaka hekime başvurulmalıdır. Aşağıdaki bitkisel öneriler basit baş ağrılarını gidermeye yöneliktir.

• Lavanta, Biberiye ve Nane yağları koklanır ve şakaklara, alna sürülür, hafifçe ovalanırsa kısa sürede ağrının hafiflediğini hayretle fark edeceksiniz.

• Sindirim ve gaz problemi varsa lavanta, pelin otu, melisa, mayıs papatyası, Frenk kimyonu eşit olarak karıştırılarak ufalanır ve şikâyet olduğunda 1 tatlı kaşığı bitki 1 bardak kaynar suya atılır 10 dakika sonra süzülüp içilir. Boyundan itibaren gelen kasılma şeklindeki baş ağrısına kediotu kökü yukarıdaki gibi demlenerek içilir.

• Düşük tansiyonda oluşan şiddetli ağrılar için ökseotu kürü uygulanırsa tansiyon normale döner. Sabah 1 orta boy su bardağı soğuk suya 1 tatlı kaşığı ince kıyılmış ökseotu konur. Akşam yemeğinden önce bu karışım bir taşım kaynatılır ılınınca süzülüp yudumlanarak içilir. Sabah içinde çay aynı şekilde hazırlanır sabah aç karnına içilir. Baş ağrısı geçtikten sonra küre son verilir.

• 1 adet limon dilimler halinde kesilir alna ve şakaklara konulur.10 dakikada dilimler yenileriyle değiştirilir.

• 1 tutam Mercanköşk iyice ezilip, koklanır.

• 4 bardak suya 2 tutam nane,5 dilim limon kabuğu konur kaynatılır. Günde 3 çay bardağı içilir.

• Yarım litre gülsuyuna 2 tutam kekik konur ve 15 dakika bekletildikten sonra bu karışıma bez batırılır alna konur.5 dakikada bez yeniden ıslatılıp alna konur.

• 1 adet acıhıyar(ebucehil karpuzu) iyice dövülüp alna sürülür.

Herkese baş ağrısız, mutlu günler diliyorum.

En Çok Bu Yazılar Okunuyor
Sizin İçin En Son Bunları Yazdık
Yorumlar Konuya Yorum Yapın

Konu ile ilgili düşüncelerinizi paylaşın.

Baş

Ağrıları

Tedavisi