Şifa Market
Anasayfa Dini Bilgiler Tıbb-i NebeviSağlık ve AktüelHerbalistlerAlternatif TıpBurçlarBitkisel ReçetelerŞifalı Dualar
Bitki SözlüğüHastalıklarİsimler SözlüğüŞifalı TaşlarMucizevi BitkilerRüya TabirleriYemek Tarifleri Şifa Forum
Bağırsak Tembelliği Nasıl Giderilir

Diyetisyen Selahattin Dönmez tarafından verilen bitkisel Zayıflama çayı sayesinde, özellikle protein diyetleri uygulayan kişilerin sindirim güçlüğünü ortadan kaldıracak, sindirimi hızlandıran ve metabolizmayı hızlı çalıştıran bir Zayıflama çayı öneriyor. İçerisinde bal gibi mucizevi bir besin maddesinin de bulunduğu bal, çaya bir tatlı kaşığı eklendiğinde, çaydaki Antioksidan oranının normale nazaran 2 kat daha fazla olduğunu ifade eden Selahattin Dönmez, Zayıflama çayına mürver yaprağı, Melisa yaprağı, Karahindiba otu gibi şifalı ve aynı zamanda yağ yakıcı özellikleri olan bitkiler konuluyor. Lifsiz yiyeceklerden ve yoğun diyetten kaynaklanan sindirim problemlerine kesin çözüm olan bu Zayıflama çayı bağırsakları yumuşatıyor ve sindirimi rahatlatıyor.

Bağırsak tembelliğine bitkisel çözüm arayanlar için bu bitkilerin ideal karışımından oluşan bitkisel Zayıflama çayımızı her sabah ve akşam aç karnına yemeklerden 45 dk öncesinden içeceğiz.

Zayıflama çayı için gerekli malzemelere gelirsek:

Malzemeler :

1 tatlı kaşığı bal

1 tatlı Kaşığı Mürver yaprağı

1 tatlı karşı Melisa yaprağı

1 tatlı kaşığı tarhun otu

1 limon (dörde bölünmüş)

1/2 lt su

Zayıflama Çayının Hazırlanışı ise şu şekildedir:

Yukarıda saydığımız malzemeleri karışıtırıp göz kararı 500 ml kadar su koyarak hafif kısık ateşte demlemeye bırakıyoruz. Ortalama 5 dk kadar kısık ateşte kaynatıldıktan sonra Gaz giderici ve hazmı kolaylaştıran bitkisel çayımız kullanıma hazır. Aşağıda dilerseniz Zayıflama çayının yapılışı ve uygulanışını görsel olarak ta tarifi alabilirsiniz.

Yorumlar Yorum Yazmak İçin Tıklayın

Konu ile ilgili düşüncelerinizi bizimle paylaşın.

Bu sitedeki açıklamalar sadece bilgilendirmek amacıyla verilmiştir. Ürünler ilaç değildir, tıp ve sağlık profesyonellerinin tavsiye ettiği ilaçlar ile eşdeğer değildir. Ürün bilgileri ambalajlardaki açıklamalardan ve üreticilerin tanıtım broşürlerinden alınmıştır. Üreticilerin ürünleri hakkında verdiği bilgilerden ve yazım hatalarından kaynaklanan sorunlardan ve şikayetlerden sifamarket.com sorumlu değildir. Ürünlerin kullanımı ve sağlık sorunlarınız için öncelikle bir sağlık uzmanına, hekime, eczacıya danışınız.

%100 Güvenli Alışveriş

Copyright © 2013 Şifa Market. Tüm hakları saklıdır.