Şifa Market
Anasayfa Dini Bilgiler Tıbb-i NebeviSağlık ve AktüelHerbalistlerAlternatif TıpBurçlarBitkisel ReçetelerŞifalı Dualar
Bitki SözlüğüHastalıklarİsimler SözlüğüŞifalı TaşlarMucizevi BitkilerRüya TabirleriYemek Tarifleri Şifa Forum
Bağırsak Paraziti Tedavisi

Bağırsak Paraziti Tedavisi: Tedavisinde Parazit cinsine göre ilaç tedavisi uygulanır. Ancak kimi ilaç türlerinin karaciğere veya başka organlara etkisi ciddi zararları olabileceğinden tam teşhis konduğu zaman, gerektiği gibi kullanılmalıdır. Şikayetler sürsede kendi kendine tekrarlanmamalıdır.

Bazı parazitlerde tüm aile aynı zamanda ilaç kullanmalıdır.

Oksiyür(kıl kurdu) gibi bazı parazitlerde parazit yumurtası bulaşan çarşaf veya çamaşırı kaynatmak 90 derecenin üzerinde kaynatmak gereklidir ve çok iyi ütülemekte tedavinin bir parçasıdır.

Önlemler :


Nerden geldiği bilinmeyen sular içilmemeli, kaynatılmalı, sebze ve meyveler iyi yıkandığından emin olunduktan sonra yenmeli, az pişmiş veya pişmemiş et yenmemelidir.

Çocuklar için ise toprakta v.s. oynadıktan sonra elliri iyice yıkanmalı ve ağıza temas etmesi engellenmeli, tuvalet temizliğinde direkt olarak elle temas kurulmamalı ve sadece tuvalet kağıdıyla temizlik yapılmalı bu durum çocuklarada öğretilmelidir.

Tırnaklar kısa tutulmalıdır.

Musluklarla fazla temastan kaçınılmalı, toplu yerlerde de, evlerde de mümkün olduğunca az dokunulan tipte musluklar ve sabunluklar ve sıvı Sabun tercih edilmelidir. (Sabundan çok üstündür ama sıvı sabunların kötü markaları ve fazla beklemişleride enfeksiyon kaynağı olabiliyor.

ETİKETLER: bağırsak paraziti tedavisi, bağırsak enfeksiyonu belirtileri, bağırsak parazitleri bitkisel tedavi, bağırsak paraziti tedavisi, bağırsak kurdu, bağırsak kurdu tedavisi için, bağırsak kurdu tedavisi hakkında, bağırsak kurdu tedavisi nedir, bağırsak kurdu tedavisi nasıl olur

Yorumlar Yorum Yazmak İçin Tıklayın

Konu ile ilgili düşüncelerinizi bizimle paylaşın.

Bu sitedeki açıklamalar sadece bilgilendirmek amacıyla verilmiştir. Ürünler ilaç değildir, tıp ve sağlık profesyonellerinin tavsiye ettiği ilaçlar ile eşdeğer değildir. Ürün bilgileri ambalajlardaki açıklamalardan ve üreticilerin tanıtım broşürlerinden alınmıştır. Üreticilerin ürünleri hakkında verdiği bilgilerden ve yazım hatalarından kaynaklanan sorunlardan ve şikayetlerden sifamarket.com sorumlu değildir. Ürünlerin kullanımı ve sağlık sorunlarınız için öncelikle bir sağlık uzmanına, hekime, eczacıya danışınız.

%100 Güvenli Alışveriş

Copyright © 2013 Şifa Market. Tüm hakları saklıdır.