Alışveriş Sepeti
Okuduğunuz makale ile ilgili aklınıza takılan sorular için uzman kadromuz hizmetinizde.

Sorunuzu sorun, uzman kadromuz sorunuzun cevabını hemen e-posta adresinize göndersin.
Uzmana Sor
Bağırsak Paraziti Tedavisi
Önemli Duyuru: Bulunduğunuz sayfayı Facebook adresinizde paylaşarak 100 TL nakit ödül kazanmak istermisiniz?
Ödül kazanmak için sırasıyla yapmanız gerekenler;
1-Beğen
2-Paylaş
3-Facebook adresini yaz
4-Katıl butonuna tıkla
Ödül kazanan katılımcılar her gün saat 17:00’de Şifa Market Resmi Facebook sayfasında duyurulacaktır. Daha fazla makale paylaşarak şansınızı arttırabilirsiniz.

Bağırsak Paraziti Tedavisi: Tedavisinde Parazit cinsine göre ilaç tedavisi uygulanır. Ancak kimi ilaç türlerinin karaciğere veya başka organlara etkisi ciddi zararları olabileceğinden tam teşhis konduğu zaman, gerektiği gibi kullanılmalıdır. Şikayetler sürsede kendi kendine tekrarlanmamalıdır.

Bazı parazitlerde tüm aile aynı zamanda ilaç kullanmalıdır.

Oksiyür(kıl kurdu) gibi bazı parazitlerde parazit yumurtası bulaşan çarşaf veya çamaşırı kaynatmak 90 derecenin üzerinde kaynatmak gereklidir ve çok iyi ütülemekte tedavinin bir parçasıdır.

Önlemler :


Nerden geldiği bilinmeyen sular içilmemeli, kaynatılmalı, sebze ve meyveler iyi yıkandığından emin olunduktan sonra yenmeli, az pişmiş veya pişmemiş et yenmemelidir.

Çocuklar için ise toprakta v.s. oynadıktan sonra elliri iyice yıkanmalı ve ağıza temas etmesi engellenmeli, tuvalet temizliğinde direkt olarak elle temas kurulmamalı ve sadece tuvalet kağıdıyla temizlik yapılmalı bu durum çocuklarada öğretilmelidir.

Tırnaklar kısa tutulmalıdır.

Musluklarla fazla temastan kaçınılmalı, toplu yerlerde de, evlerde de mümkün olduğunca az dokunulan tipte musluklar ve sabunluklar ve sıvı Sabun tercih edilmelidir. (Sabundan çok üstündür ama sıvı sabunların kötü markaları ve fazla beklemişleride enfeksiyon kaynağı olabiliyor.

ETİKETLER: bağırsak paraziti tedavisi, bağırsak enfeksiyonu belirtileri, bağırsak parazitleri bitkisel tedavi, bağırsak paraziti tedavisi, bağırsak kurdu, bağırsak kurdu tedavisi için, bağırsak kurdu tedavisi hakkında, bağırsak kurdu tedavisi nedir, bağırsak kurdu tedavisi nasıl olur

Bu Makaleler İlginizi Çekebilir
Bunlar İlginizi Çekebilir
Yorumlar Konuya Yorum Yapın

Konu ile ilgili düşüncelerinizi paylaşın.

Diğer Makaleler

Bağırsak

Paraziti

Tedavisi