Alışveriş Sepeti
Okuduğunuz makale ile ilgili aklınıza takılan sorular için uzman kadromuz hizmetinizde.

Sorunuzu sorun, uzman kadromuz sorunuzun cevabını hemen e-posta adresinize göndersin.
Uzmana Sor
Hastalığınız ile ilgili sormak istediğiniz soruyu tıbbi ve aromatik bitkiler uzmanlarımıza buradan sorabilirsiniz.

Sorduğunuz sorunun cevabını uzmanlarımız en kısa sürede size dönerek cevaplayacaktır.
Uzmana Sor
Bağırsak Kurdunu Döken Bitkiler
Bağırsak Kurdunu Döken Bitkiler
Hastalığınız İle İlgili Uzmanımıza Soru Sormak İçin Tıklayın

Bağırsak Kurdunu Döken Bitkiler: Bağırsak kurtları aslında bağırsak parazitleridir. Bu parazitler halk arasında kıl kurdu, kamçılı kurt, kancalı kurt veya şerit diye tanınırlar. Özellikle çocuklarda daha sık rastlanmakla beraber hemen herkeste bağırsak kurdu hastalığı görülebilmektedir.

Bağırsak parazitleri bulaşıcı olduğu için evdeki birinde varsa diğer ev sakinlerine de bulaşma riski vardır. Bu nedenle, evdeki bir bireyde görülen bağırsak kurdu hastalığına karşı diğer ev üyeleri de gerekli tedbirleri almak zorundadır.

Bağırsak paraziti hastalığı (bağırsak kurdu) zamanında tedavi edilmezse kansızlık, barsak tıkanması, çocukların büyümesinde gecikme, akciğer rahatsızlığı belirtileri, karaciğer-dalak büyümeleri, deri döküntüleri, hatta ağır organ hasarlarına bile neden olabilmektedir.

Bağırsak Kurdu Oluşumunun Nedenleri


Bağırsak kurdunun bulaşma nedenlerinin en başında kirli sular gelmektedir. Evinizde kullandığınız şebeke suyunun da kirli olması durumunda yıkadığınız sebzelerden, musluklardan içilen sudan, parazit yumurtalarının bırakıldığı çarşaf ve giysilerden insanlara geçebilir.

Bağırsak kurdunun tedavisi için bitkisel ve doğal tedavi önerileri:


Önemli Uyarı: Aşağıdaki bağırsak paraziti tedavi kürlerini hamile bayanların kullanması sakıncalıdır.

Nohut yumuşayıncaya kadar sirkenin içinde bekletilir. Yumuşayan nohut sabahları aç karnına 5-6 adet yenilirse bağırsak parazitlerini döker.

Her sabah aç karnına içilecek bir su bardağı Süt parazitleri tedavi eder.

Bir su bardağı kaynar suyun içine bir çay kaşığı aynısefa çiçeği katılıp kısa bir süre demlenmesi beklendikten sonra sabahları aç karnına içilir.

Bir litre suyun içine 2 avuç Papatya katılıp kaynatılmasının ardından sabahları aç karnına ve yatmadan önce birer çay fincanı içilir.

Bir litre suyun içine bir çorba kaşığı defne ve bir çorba kaşığı Pelin Otu katılıp kaynatıldıktan sonra süzülerek sabahları aç karnına ve yatmadan önce birer su bardağı içilir.

Önemli Uyarı:
Yukarıdaki bağırsak paraziti tedavi kürlerini hamile bayanların kullanması sakıncalıdır.

En Çok Bu Yazılar Okunuyor
Sizin İçin En Son Bunları Yazdık
Yorumlar Konuya Yorum Yapın
  • Binali Ramazanoglumıdemde agrılar sonucu tedavıye gıttıgımde bagırsagmda kurt oldugu soylendı. mıde temızleyıcı urunlerınız var mı bu konuda bana daha detaylı bılgı verırsenız sevınırım. şimdiden cok teşekkür ederim iyi günler iyi calısmalar.
  • Bağırsak

    Kurdunu

    Döken

    Bitkiler