Şifa Market
Anasayfa Dini Bilgiler Tıbb-i NebeviSağlık ve AktüelHerbalistlerAlternatif TıpBurçlarBitkisel ReçetelerŞifalı Dualar
Bitki SözlüğüHastalıklarİsimler SözlüğüŞifalı TaşlarMucizevi BitkilerRüya TabirleriYemek Tarifleri Şifa Forum
Bağırsak İltihabı Bitkisel Tedavi
  Bitkisel tedavi yöntemleriyle bağırsak iltihabı hastalığın sebeplerini, beslenme bozuklukları, soğuk veya sıcak içecekler, yahut kullanılan bazı ilaçlar oluşturur. Ancak bağırsak iltihabı da, şiddetli ve müzmin olmak üzere iki şekildir. şiddetli bağırsak iltihabı, kendini ishalle gösterir. Hastalık ani sinirlenme sonucu ortaya çıkabilir. Müzmin bağırsak iltihabı ise, Kabızlık veya fazla müshil ilacı kullanma sonucu ortaya çıkar. Her iki duırumda da tedavinin esası rejim ve istiharattır.

Bağırsak iltihabı oluşunca, yememeniz gerekenler ; Lahana, karnabahar, kabak, domates, yağlı et suları, yağlı et ve balıklar, konserveler, ev aletleri, pastırma, sucuk, salam, börek, taze ekmek, bütün baharatlar, içki ise kesinlikle yasaktır. çayda ancak açık olduğu takdirde içilebilir. Bitkisel tedavi yöntemleri için aşağıdakileri uygulayabilirsiniz.

Adaçayı ve papatya, su : 4 bardak suya, 2 tutam adaçayı ve 2 çorba kaşığı Papatya çiçeği konur. Kaynatılıp süzülür. Günde 3 kere birer çay bardağı içilir.

Bal ve kına : 1 çorba kaşığı süzme balın üzerine, bir Kahve kaşığının altıda biri kadar kına konur, karıştırılır. Bir kerede yenir.

Yabani  yasemin ve su : 4 bardak suya, 1 tutam yabanı yasemin konur. Kaynatılır ve süzülür. Günde 3 kere birer çay bardağı içilir.

Lavantin ve su : 1 çay bardağı sıcak suya, 1 Kahve kaşığı ufalanmış lavantin konur. 5 dakika bekledildikten sonra süzülür. Yemeklerden 2 saat önce içilir.

Pirinç çorbası ve yoğurt : 1 kase pirinç çorbası ile birlikte, 1 su bardağı dolusu taze yoğurt yenir.

Yorumlar Yorum Yazmak İçin Tıklayın

Konu ile ilgili düşüncelerinizi bizimle paylaşın.

Bu sitedeki açıklamalar sadece bilgilendirmek amacıyla verilmiştir. Ürünler ilaç değildir, tıp ve sağlık profesyonellerinin tavsiye ettiği ilaçlar ile eşdeğer değildir. Ürün bilgileri ambalajlardaki açıklamalardan ve üreticilerin tanıtım broşürlerinden alınmıştır. Üreticilerin ürünleri hakkında verdiği bilgilerden ve yazım hatalarından kaynaklanan sorunlardan ve şikayetlerden sifamarket.com sorumlu değildir. Ürünlerin kullanımı ve sağlık sorunlarınız için öncelikle bir sağlık uzmanına, hekime, eczacıya danışınız.

%100 Güvenli Alışveriş

Copyright © 2013 Şifa Market. Tüm hakları saklıdır.