Alışveriş Sepeti
Okuduğunuz makale ile ilgili aklınıza takılan sorular için uzman kadromuz hizmetinizde.

Sorunuzu sorun, uzman kadromuz sorunuzun cevabını hemen e-posta adresinize göndersin.
Uzmana Sor
Hastalığınız ile ilgili sormak istediğiniz soruyu tıbbi ve aromatik bitkiler uzmanlarımıza buradan sorabilirsiniz.

Sorduğunuz sorunun cevabını uzmanlarımız en kısa sürede size dönerek cevaplayacaktır.
Uzmana Sor
Bağırsak İltihabı Bitkisel Tedavi
Bağırsak İltihabı Bitkisel Tedavi
Hastalığınız İle İlgili Uzmanımıza Soru Sormak İçin Tıklayın
Bağırsak İltihabı Bitkisel Tedavi : Bitkisel tedavi yöntemleriyle bağırsak iltihabı hastalığın sebeplerini, beslenme bozuklukları, soğuk veya sıcak içecekler, yahut kullanılan bazı ilaçlar oluşturur. Ancak bağırsak iltihabı da, şiddetli ve müzmin olmak üzere iki şekildir. şiddetli bağırsak iltihabı, kendini ishalle gösterir. Hastalık ani sinirlenme sonucu ortaya çıkabilir. Müzmin bağırsak iltihabı ise, Kabızlık veya fazla müshil ilacı kullanma sonucu ortaya çıkar. Her iki duırumda da tedavinin esası rejim ve istiharattır.

Bağırsak iltihabı oluşunca, yememeniz gerekenler ; Lahana, karnabahar, kabak, domates, yağlı et suları, yağlı et ve balıklar, konserveler, ev aletleri, pastırma, sucuk, salam, börek, taze ekmek, bütün baharatlar, içki ise kesinlikle yasaktır. çayda ancak açık olduğu takdirde içilebilir. Bitkisel tedavi yöntemleri için aşağıdakileri uygulayabilirsiniz.

Adaçayı ve papatya, su : 4 bardak suya, 2 tutam adaçayı ve 2 çorba kaşığı Papatya çiçeği konur. Kaynatılıp süzülür. Günde 3 kere birer çay bardağı içilir.

Bal ve kına : 1 çorba kaşığı süzme balın üzerine, bir Kahve kaşığının altıda biri kadar kına konur, karıştırılır. Bir kerede yenir.

Yabani yasemin ve su : 4 bardak suya, 1 tutam yabanı yasemin konur. Kaynatılır ve süzülür. Günde 3 kere birer çay bardağı içilir.

Lavantin ve su : 1 çay bardağı sıcak suya, 1 kahve kaşığı ufalanmış lavantin konur. 5 dakika bekledildikten sonra süzülür. Yemeklerden 2 saat önce içilir.

Pirinç çorbası ve yoğurt : 1 kase pirinç çorbası ile birlikte, 1 su bardağı dolusu taze yoğurt yenir.
En Çok Bu Yazılar Okunuyor
Sizin İçin En Son Bunları Yazdık
Yorumlar Konuya Yorum Yapın
 • Latif Aksumerhabalar 8 yıllık ülseratif kolit hastasıyım doktor bununla yaşamaya devam edeceksin diyor. ilaç tedavisi görmeme rağmen bu illetten kurtulamadım bitkisel bir şifa arıyorum acba bana yardımcı olur musunuz yaşım 47.....
 • Kamilmetindirülserat kolit hastalıgım var sürekli gaz ve ara ara kanamam oluy ne tavsiye edersiniz? tşk
 • Şifa MarketÜlseratif kolit ülserler ve açık yaralar ile seyreden, kalın bağırsakları tutan bir rahatsızlıktır.kudret narı Yara ve iltihapları giderir.Bağırsak tembelliğini giderir.Hücre yeniler bağırsak iltihabı için önerdiğimiz bitkisel ürünler bunlardır incelemek için tıklayınız geçmiş olsun Bilgi Hattı : 0224 2-3-4-5-6-7-8
  http://sifamarket.com.com/bitkisel/ulstf-klt-kudret-nari-karisimli-set.html
 • Yaseminİlk öncelikle bu rahatsızlık bende ayda bir oluy bazen bu sure uzayabiliyda. karnim ağrıyı ve bulaniyo dokta gittiğimde ise(her rahatsız oldugumda gidiyum çünkü çok rahatsızlık veriyi) birşey yok veya bağırsakların enfeksiyon kapmış diylar. Serum takıylar biraz iyi oluyum sonra kotulesiyum bbunun sebebi sizce ne neden olabilir
 • Şifa MarketAnladım şimdi size bir ürün önereceğim ve düzenli olarak kullanmanızı isteyeceğim .. Kolit kalın bağırsağın iltihaplanması ile karakterize edilen bir sindirim sistemi hastalığıdır.Kırmızı kantaron Yara ve iltihapları giderir. Bağırsak tembelliğini giderir.Hücre yeniler bağırsak iltihabı için önerdiğimiz bitkisel ürünler bunlardır incelemek için tıklayınız.. Bilgi Hattı: (0224) 2-3-4-5-6-7-8
  http://sifamarket.com.com/bitkisel/klt-kirmizi-kantaron-karisimli-set.html
 • Bağırsak

  İltihabı

  Bitkisel

  Tedavi