Şifa Market
Anasayfa Dini Bilgiler Tıbb-i NebeviSağlık ve AktüelHerbalistlerAlternatif TıpBurçlarBitkisel ReçetelerŞifalı Dualar
Bitki SözlüğüHastalıklarİsimler SözlüğüŞifalı TaşlarMucizevi BitkilerRüya TabirleriYemek Tarifleri Şifa Forum
Bağ Doku Romatizması

Yumuşak doku romatizması, vücutta kas kütlelerinin hareket süreçlerinde doğrudan tendonlara ve kemiklere temas ettiği yerleri içeren ve bu nedenle yumuşak dokularda, kaslarda, disklerde, tendonlarda ve/veya yumurtalıklarda meydana gelen romatizmaya bağlı hastalıklar için kullanılan genel başlıktır.

Hastalık bir kasın kasılmasından tendonların ayrılmasına neden olacak iltihaplanmalara kadar uzanabilir.

Vücudun tümünde ağrı ve kas kasılması meydana geliyorsa genel bir yumuşak doku romatizması veya "Fibromiyalji hastalığı" söz konusudur.

Bu hastalık kadınlarda erkeklere oranla yedi kat daha sık görülmektedir ve genellikle genç bayanlarda ve orta yaşlı kadınlarda herhangi bir hastalık olmaksızın ortaya çıkmaktadır.

Yorumlar Yorum Yazmak İçin Tıklayın

Konu ile ilgili düşüncelerinizi bizimle paylaşın.

Bu sitedeki açıklamalar sadece bilgilendirmek amacıyla verilmiştir. Ürünler ilaç değildir, tıp ve sağlık profesyonellerinin tavsiye ettiği ilaçlar ile eşdeğer değildir. Ürün bilgileri ambalajlardaki açıklamalardan ve üreticilerin tanıtım broşürlerinden alınmıştır. Üreticilerin ürünleri hakkında verdiği bilgilerden ve yazım hatalarından kaynaklanan sorunlardan ve şikayetlerden sifamarket.com sorumlu değildir. Ürünlerin kullanımı ve sağlık sorunlarınız için öncelikle bir sağlık uzmanına, hekime, eczacıya danışınız.

%100 Güvenli Alışveriş

Copyright © 2013 Şifa Market. Tüm hakları saklıdır.