Alışveriş Sepeti
Okuduğunuz makale ile ilgili aklınıza takılan sorular için uzman kadromuz hizmetinizde.

Sorunuzu sorun, uzman kadromuz sorunuzun cevabını hemen e-posta adresinize göndersin.
Uzmana Sor
Hastalığınız ile ilgili sormak istediğiniz soruyu tıbbi ve aromatik bitkiler uzmanlarımıza buradan sorabilirsiniz.

Sorduğunuz sorunun cevabını uzmanlarımız en kısa sürede size dönerek cevaplayacaktır.
Uzmana Sor
Bacaklardaki Halsizlik
Bacaklardaki Halsizlik
Hastalığınız İle İlgili Uzmanımıza Soru Sormak İçin Tıklayın
Bacaklardaki Halsizlik :

Bacaklarda meydana gelen halsizleşmeler uzun zamanlar boyunca çok fazla ayak üzerinde çalışmak ya da çok ağır egzersiz hareketler sonucunda meydana gelebilir. Bu sorunları gidermek için ayakları dinlendirmek gerekmektedir. Bacaklarda halsizliğe, güçsüzlüğe neden olan çok ciddi sorunlar ile de karşı karşıya kalınabilmektedir. Bu ciddi problemler sinir sistemini ve kasları ilgilendiren hastalıklardır. Bacaklarınızda çok fazla halsizleşme, güçsüzleşme sorunları ile karşılaşıyorsanız ayaklarınızı dinlendirmenize karşın bu halsizlikler azalma göstermiyorsa mutlaka doğru bir teşhis için doktora başvurmanız gerekmektedir.

Periyodik paralizi: Çok az miktarda kendini gösteren ayrıca kalıtımsal bir hastalık olan ailesel periyodik paralizi bacaklarda aniden halsizleşmeye neden olup bir zaman sonra da kendiliğinden yok olabilir. Bunun sebebi ise kandaki potasyum miktarıdır. Bu rahatsızlık nedeniyle yapılan testlerde bu rahatsızlığı olan kişinin ataklar sırasında potasyum ölçümü yapılarak teşhis konulabilmektedir.

Şeker hastalığı: bacaklarda meydana gelen halsizleşme şeker hastalığının sebep olduğu komplikasyonlardan biri olabilmektedir. Bazen şeker hastalığı rahatsızlığı bulunan kişiler sinir hasarı nedeni ile bacaklarda halsizlik yaşayabilmektedir.

Kas atrofisi: Tıp dilinde kas atrofisi olarak isimlendirilen Kas Erimesi bacaklarda oluşan halsizliğin nedeni olabilmektedir. Bu hastalığın tedavisi için fizik tedavi ve egzersiz programları uygulanmaktadır.

Sinir hücresi dejenerasyonu: bu hastalık kalça bölgesini, vücudun üst kısmını, bacakları hareket ettirmemizi sağlayan sinir hücrelerin hasar görmesi sonucu ortaya çıkmaktadır. Fakat bu hastalığın sebebi ise tam olara bilinmemektedir. Progresif bir hastalıktır.

Bacaklarda halsizleşmelerin meydana gelmesi yukarıdaki hastalıkların belirtileri olarak görülebilmektedir. Ya da bunların dışında farklı bir hastalık sonucunda da ortaya çıkabilmektedir. Bacaklardaki oluşan halsizleşmenin neyin sebep olduğunu tam olarak öğrenebilmek için mutlaka fiziksel muayene ve testler için doktorlara başvurmanız gerekmektedir.

En Çok Bu Yazılar Okunuyor
Sizin İçin En Son Bunları Yazdık
Yorumlar Konuya Yorum Yapın
  • Ali AltunELLERİMİN İÇİ VE AYAKLARIMIN ALTLARINDA YANMA OLUYOR DERİNİN ALTINDA ÖZELLİKLE SAĞ AYAĞIM AKŞAMLARI DAHA FAZLA YANIYOR UYUŞMA OLUYOR.
  • Şifa MarketLütfen öncelikle sorununuzun ne olduğunu anlamak için bir hekimden yardım alınız. Geçmiş olsun
  • Bacaklardaki

    Halsizlik