Alışveriş Sepeti
Okuduğunuz makale ile ilgili aklınıza takılan sorular için uzman kadromuz hizmetinizde.

Sorunuzu sorun, uzman kadromuz sorunuzun cevabını hemen e-posta adresinize göndersin.
Uzmana Sor
Hastalığınız ile ilgili sormak istediğiniz soruyu tıbbi ve aromatik bitkiler uzmanlarımıza buradan sorabilirsiniz.

Sorduğunuz sorunun cevabını uzmanlarımız en kısa sürede size dönerek cevaplayacaktır.
Uzmana Sor
Bacaklarda Ödem
Bacaklarda Ödem
Hastalığınız İle İlgili Uzmanımıza Soru Sormak İçin Tıklayın
Bacaklarda Ödem :

Hücreler arası sıvıda normalden fazla miktarda kan plazması toplanmasıdır. Ödemin farklı tipleri bulunmaktadır. Ödem hastalığa göre vücudun belirli bölgelerinde olmaktadır.

Tedavisinde öncelik hastalığı ve hastalığı meydana getiren etkenleri ortadan kaldırmaktır, daha sonra veya beraber ödem çözücü ilaçlar kullanılabilir. Ödem çözücü ilaçlar genelde idrar söktürücülerdir.

Ödem kesinlikle bir hastalık değil bir veya daha fazla hastalığın semptomu (belirtisi)dir. Deride ödem olan bölgeye parmakla basıldığında, içeriye doğru bir çökme olur. Vücudumuz yeterince su alamazsa bunu bir tehlike gibi algılayıp suyu saklamaya başlar.

Bu da vücutta su toplanmasına özellikle el ve ayaklarda ödem oluşumuna neden olur. Kilolu kişilerin metabolizmalarını hızlandırmaları için daha fazla su tüketmeleri gerek.

Su, kasların dengesini sağlayarak kasılma anındaki doğal fonksiyonlarını düzenlemeye yardımcı olur. Vücudun zararlı maddelerden arınmasını sağlar. Kabızlığı önler. Yeterli su alınmadığı zaman beden ihtiyacı olan suyu bağırsaklardan çektiği için Kabızlık oluşur. Yemeklerden önce içilen su tokluk hissi verir.

Bacaklarda Oluşan Ödem İçin Bulunması Gereken Şifalı Bitkiler

Söğüt yaprağı, Civan perçemi, Domates salçası, Fesleğen, Mavi kantaron, Susam yağı, Sirke

Hazırlanış Şekli:

Taze söğüt yapraklan, Civan Perçemi ile birlikte yarım saat süreyle suda kaynatılır Bacaklarda Oluşan Ödemin Bitkisel Tedavisi Sıkılarak elde edilen posaya, domates salçası ilave edilerek yakı kıvamına gelinceye kadar yoğrulur Bacaklarda Oluşan Ödemin Bitkisel Tedavisi Hazırlanan bu yakıdan hastalıklı yere konarak bandajlanır Bacaklarda Oluşan Ödemin Bitkisel Tedavisi Fesleğen çiçekleri, sirkeli suda yirmi dakika süreyle kaynatılırBacaklarda Oluşan Ödemin Bitkisel Tedavisi Süzülerek elde edilen sıvı, lapa kıvamına gelinceye kadar susam yağı ile yoğrulur Bacaklarda Oluşan Ödemin Bitkisel Tedavisi Hazırlanan lapa, pansumandan sonra hasta mahale konarak bandajlanır

Bacaklarda Oluşan Ödemin Bitkisel Tedavisi

Mavi kantaron çiçekleri, fesleğen birlikte yirmi dakika süreyle kaynar suda bekletilirBacaklarda Oluşan Ödemin Bitkisel Tedavisi Süzülerek elde edilen sıvı, bir kaba boşaltılarak serin bir yerde dinlendirilirBacaklarda Oluşan Ödemin Bitkisel Tedavisi Hazırlanan bu sıvıdan, banyo suyuna karıştırılarak tedavi süresince ayak ve bacak banyosu yapılırBacaklarda Oluşan Ödemin Bitkisel Tedavisi

En Çok Bu Yazılar Okunuyor
Sizin İçin En Son Bunları Yazdık
Yorumlar Konuya Yorum Yapın
 • Zeynep Nedir2 hafta oldu bacaklari çok şiş şeker da var ne yapabilirim
 • Şifa Marketherhangi bir doktor teşhisi ve tedavisi var mı? Rahatsızlıgınızı tam olarak belirtmediginiz için size şimdilik yardımcı olamıyoruz.Ama detaylı bilgi almak isterseniz aşağıdaki numaralardan bizimle irtibata geçebilirsiniz.İyi günler dileriz. bilgi hattı : 0224 2-3-4-5-6-7-8
 • Ödemli ŞahısBir gün sabah koşu yaptım eve geldiğimde üst bacaklarda ön kısımda birer tane kalıp şeklinde şişlik oluşmuştu. Katman halinde yani. Kkudan tuzu çok azalttım kilom nmal günde bir buçuk litreye yakın su içiyum ayrıca bitki çayları da içiyum. Bir ay oldu hâlâ geçmedi. Çinde yaşıyum dokta gittim siyah renkli bi karışım verdi her gün iki bardak içtim sabah akşam bir hafta boyunca ve işe yaramadı. Hamur işi şeyleri ve ekmeği de bıraktım ama gitmiy. Masaj yapıyum bazen zeytinyağıyla. Yürüyüş yapıyum. Başka bir sağlık problemim veya bir şikayetim yok ama neden gitmiylar. Internette araştırdım ve benimkine benzer bir şeye hiç rastlamadım. Bu nedir ve nasıl geçer bana yardım eder misiniz lütfen dokta da gidemiyum.
 • Şifa MarketÖdem kalp, damar ve böbrek hastalıklarının bir belirtisi olabildiği gibi bazı alerjik durumlarda ve beyin travmalarında ciddi sonuçlar doğurabilir.Ödem bacaklarda ise tedavide izlediğimiz yol için linke tıklayınız. Geçmiş olsun.
  http://sifamarket.com.com/bitkisel/odm-at-kestanesi-karisimli-set.html
 • Rukiye TürkyılmaxMerhaba babam 55 yaşında tansiyon hastası babamın geçen yaz sol ayağı durduk yere şişti aynı arı sokmuş gibi ve şişdetlide ağrısı oldu o kadar çok dokta gitti özelede devletede ama hiç birinin tedavisi kesin sonuç vermedi bir doktun uyguladığı tedavi başta iyi geliy ayak şişi biraz iniy tedavi bitmeden tekrarlıy Şuan çaresiz durumdayız ağrısı ve şişlik haladaha var neler önerirsiniz
 • Şifa MarketÖdem kalp, damar ve böbrek hastalıklarının bir belirtisi olabildiği gibi bazı alerjik durumlarda ve beyin travmalarında ciddi sonuçlar doğurabilir.Ödem bacaklarda ise tedavide izlediğimiz yol için linke tıklayınız. Geçmiş olsun.
  http://sifamarket.com.com/bitkisel/odm-at-kestanesi-karisimli-set.html
 • Bacaklarda

  Ödem