Alışveriş Sepeti
Okuduğunuz makale ile ilgili aklınıza takılan sorular için uzman kadromuz hizmetinizde.

Sorunuzu sorun, uzman kadromuz sorunuzun cevabını hemen e-posta adresinize göndersin.
Uzmana Sor
Hastalığınız ile ilgili sormak istediğiniz soruyu tıbbi ve aromatik bitkiler uzmanlarımıza buradan sorabilirsiniz.

Sorduğunuz sorunun cevabını uzmanlarımız en kısa sürede size dönerek cevaplayacaktır.
Uzmana Sor
Bacak Kemik Ağrısı
Bacak Kemik Ağrısı
Hastalığınız İle İlgili Uzmanımıza Soru Sormak İçin Tıklayın
Bacak Kemik Ağrısı :

Bacak Kemik Ağrıları Hakkında Gerekli Tedavi Yöntemleri Bacak kemik ağrıları hakkında bilgilerin yer aldığı makalemiz aşağıda yer almaktadır.Kemik Erimesi hakkında bilgiye sahip olmak istiyorsanız aşağıdaki makelemize göz atmanızı tavsiye ederiz.

Bacak ağrıları çok çeşitli nedenlere bağlı olarak gelişebilmektedir.

Büyüme dönemlerindeki ağrılar,Kasların sodyum-potasyum pompası bozukluklarına bağlı olarak sızlaması,Dizlerin artrit, menisküs veya eklemlere su biriktirmesi nedeniyle rahatsızlanması,Bacaklardaki dolaşım sorunlarından kaynaklanan ağrılar,

Leğen kemiğimizden seyrederek kalça kısmında yoğunlaşan ve buradan bacaklarımıza yayılan sinirlere kemik kas veya bozulmuş ve şişme yapmış çevresel dokularım baskı yapması,Bel omurlarımızda meydana gelen fıtıklaşma bacak ağrısı sebeplerinden bazılarıdır.Bacak ağrısının nasıl olduğundan yola çıkarak, bacak ağrısına neden olan rahatsızlığınızı belirleyebilirsiniz.

Büyüme dönemi ağrıları:

Çocuklarda ve hızlı gelişme gösteren gençlerde sıkça gözlenen bir durumdur. Özellikle baldırdan başlayan eklemler etrafında sıklaşan ağrılar gözlenir. Bazen bu ağrılar şiddetli sızlamalar şeklindedir. Gün içerisinde aşırı aktif olan çocuklarda daha sık gözlenir. Geceler uykudan uyandıracak seviyeye ulaşabilir.

Sodyum-potasyum pompası bozuklukları:

Aşırı nemli günler, çok yorgun olunan zaman dilimleri, soğukta fazlaca kalma sinir ve kaslarda dengesizliklere yol açar ve bacaklarda ağrı ve sızlamalara neden olur. Bu ağrı ve sızıların sabit değil gezici tarzda olması sodyum-potasyum pompası bozukluklarını işaret eder.

Diz eklemlerinden dolayı oluşan ağrılar:


Bu ağrılar karekterstiktir. Diz eklemlerinin altında veya üstünde başlar iltihabi vakalara göre bacaklara yayılabilir. Özellkle merdiven çıkarken, namaz kılarken, dizleri zorlayarak yapılan hareketler sonrasında oluşur. Soğuk havalarda bu ağrıları tetikleyebilmektedir.

Bel veya kalçada sinir sıkışması:

Bu ağrılar aniden gelerek bacakların aşağısına doğru yayılır ve çok şiddetli sızlamalar şeklnde kendini gösterebilir. Ağrı veya sızlamalar bacak hareketleriyle yer değiştirir veya şiddeti artar-azalır.

Dolaşım sorunlarından kaynaklanan ağrılar:

Bacak ve ayak şişlikleriyle birlikte gelişen ağrılar dolaşım problemlerine işarettir. Ancak dolaşım problemlerinde genelde iki bacak değil de tek bacak şişer veya ağrır. Damarların kendini belli edecek şekilde kabarması dolaşım problemleri fikrini perçinler. Bu duruma çok dikkat edilmelidir ve mutlaka bir doktora danışılmalıdır. Bu problemin geçiştirilmesi ayağınızı hatta bacağınızı kaybetmeye varan sorunlara neden olabilmektedir.

En Çok Bu Yazılar Okunuyor
Sizin İçin En Son Bunları Yazdık
Yorumlar Konuya Yorum Yapın
  • CuneytaralpTurkmenistan Asgabattan yazıyorum burada inşaat firmasinda calismaktayim firmamizin sahibinin annesinin ayaklarinda agri olduğunu bunun ile ilgili Turkiyeden destak almam için beni görevlendirdi bana ne sekilde yardimci olabilirsiniz buradaki çekilen tehkikleri göndersem bakip ne yapilabilinir söyleyebilirmisiniz teşekkür ederim
  • Şifa MarketTetkik ve sonuçları aşağıdaki mail adresine telefon numaranızla bırakırsanız detaylı yardımcı oluruz. Allah şifa versin bilgi@sifamarket.com Bilgi Hattı : 0224 2-3-4-5-6-7-8
  • Uygar Tektaşmerhabalar ben uygar 19 yaşındayım ve babamda kemik erimesi oluşmaya başladım 51 yaşında babam kemik erimesinde tedavi edecek hangi bitkiler var. en kısa sürede cevabınızı bekliyorum teşekkürler iyi çalışmalar.
  • Büşra Karabalıkmerhaba ben 16 yaşındayım bacaklarımda çok şiddetli ağrılar var acaba doktoramı görünmeliyim yoksa bitkisel bi ürün mü kullanmalıyım ?
  • Şifa Market18 yaş altı ziyaretçilerimizin bilgi alması için ebeveyn gözetimi gerekmektedir. ekranda yazılı numaradan dönüş yapabilirsiniz. ilginize teşekkürler. Bilgi Hattı : 0224 2-3-4-5-6-7-8
  • Bacak

    Kemik

    Ağrısı