Alışveriş Sepeti
Okuduğunuz makale ile ilgili aklınıza takılan sorular için uzman kadromuz hizmetinizde.

Sorunuzu sorun, uzman kadromuz sorunuzun cevabını hemen e-posta adresinize göndersin.
Uzmana Sor
Hastalığınız ile ilgili sormak istediğiniz soruyu tıbbi ve aromatik bitkiler uzmanlarımıza buradan sorabilirsiniz.

Sorduğunuz sorunun cevabını uzmanlarımız en kısa sürede size dönerek cevaplayacaktır.
Uzmana Sor
Bacak Arasında Kaşıntı
Bacak Arasında Kaşıntı
Hastalığınız İle İlgili Uzmanımıza Soru Sormak İçin Tıklayın
Bacak Arasında Kaşıntı :

Kaşıntı hoş olmayan bir durumdur ve kişiye ızdıraplı bir acı verir. Kronik kaşıntı rahatsızlığı olanlar kaşınmamayı ne kadar isteselerde bunu önleyemezler ve kaşınmak zorunda kalırlar.

Genelikle deride kaşıntı görülür ve bazende göz mukazasaı ve makat veya Cinsel organlarda kaşıntı olbilir. Kaşıntıya bakteri, virüs ve mantarlar veyabunların oluşturduğu koloni kompleksi enfeksiyona sebep olur ve buda kaşıntıya sebep olur. Konturol edilemeyen kaşıntı nedeniyle deride mukazada tahribat olur. Ağrılar ağrı kesicilerle önlenebilir, fakat yantesiri büyüktür.

Kaşıntının sebepleri:

1-) Bağırsak mantarları
2-) Enzim kalitesinin düşmesi
3-) Aşırı histamin salğılanması
4-) Deri allerjisi (nörodermatoz)

5-) Derinin duruması
6-) Deride kabarcıklar
7-) Böcek sokması
8-) Enfeksiyon
9-) İyileşmeyen yaralar
10-) Yanıklar
11-) Sedef hastalığı
12-) Uyuz böceği buna sebepolabilir.

Tıbbi olarak kaşıntının sebebi açıklanamamakta, fakat ortadada bir gerçek vardır. Buna göre bağırsak mantarların salğıladığı toksik maddeler sindirim organlarını özeliklede bağırsakları zamanla tahripeder. Sindirim organlarının kaliteli enzim, asit ve alkalik maddeler salğılıyamazlar.

Bu nedeniyle proteinler aminositlere dönüşeceklerine biyojen aminlere (histamin) dönüşür. Histaminler damarların geçirgen olmasına neden olur. Dokulara geçen sıvı veakyuvarlar burada kaşıntı, allerji ve iltihaplanmalara sebep olur.

Kaşıntıya karşı ne yapılabilir?

1-) Bunun bir enfeksiyon olmadığı doktor tarafından tesbitedilmelidir.
2-) Kaşıntının hangi hastalıklardan ortaya çıktığı tesbitedilmelidir, özeliklede allerji, ekzema, sedef ve nörodermatoz araştırılmalıdır.
3-) Allerjiye sebep olan besinlerden uzak durulmali durulmalı
4-) Uyuz böceği varsa tedavi edilmalidir.

Kaşıntını tedavisi:

Kaşıntının asıl sebebi bağırsak mantarları olduğundan bunun doğal ilaçlarla tedavisi mümkndür. Kaşıntı, allerji, sadef hastalığı, bahar nezlesi ve nörodermatoza karşı kulanılan kortizonun yantesiri çok büyüktür, bunedenle mecbur kalamdıkca kortizonlu ilaçlar kulanılmamalıdır. Kaşıntıya karşı hamamelis-, ve çörekotupreparatları doğal ve yantesiri olmayan bir üründür.

Bağırsak florası ve kılcal kan dolaşımı sağlıklı yaşayabilmek için çok önemlidir. Çünkü vitamin, mineral, aminoasit, enzim, glikoz, vb, besleyici maddenin hazırlanması, hücrelere ulaşması ve de mikroplarla mücadele eden makrofaj, T ve B- Hücreleri gibi savunma mekanizmalarının hücre aralarında dolaşması buna bağlıdır.Tabii doğru beslenirseniz tedavi sürecide o oranda kısalır.Cüruflardan arıtır, iltihaplı hastalıkları iyileştirir ve bağışıklık sistemini güçlendirir.Mide-bağırsak rahatsızlıkları, deri hastalıkları ve her türlü alerjiye karşı etkilidir.

Asla peynir yememeli, çünkü asidoza ve iltihaplanmaya sebep olur.Siyah çay, kahve ve kola içilmemeli, çünkü bağırsakları kurutur ve vitamin, mineral ve aminoasitlerin alımını (absorbesini) önler.Alkol ve sigaranın zararları belli kanser, damarların yağlanması vb, artı uzun süre bira içilirse cinsel ikdidarsızlık ve hatta kısırlığa sebep olmaktadır.Sucuk salam sosis gibi et mamullerine 5-6 ay ara vermek gerekir (sade temiz et az yenilebilir) çünkü asidoza sebep olmaktadır.Bu da birçok hastalığın ana kaynağıdır.Akşam yemeği yerine yoğurt, meyve veya salata yenilebilir veya sebze çorbası içilebilir.

Hayvansal besinler, patates, tahıl (beyaz pirinç), bakliyat ve hamurlu yiyecekler, özelikle de tatlılar akşam yenirse tam sindirilmez ve zamanla problemlere sebep olur.Ne kadar beyaz pirinç, patates, hamurlu yiyecekler, tatlı yiyecek ve içecekler, o kadar yağ oluşturur.Çünkü nişasta glikoza (şekere) dönüşür, şekerde yağa dönüşerek vücutta depolanır.Şeker ve antibiyotikler bağırsak mantarları çoğaltır, mantarlar ise her türlü hastalığı tetikler.Tatlı deyince akıla baklava, çikolata, dondurma vs gelir, kavun, karpuz ve üzümde tatlıdır ve bunlarda mantarı tetikler, çünkü aşırı şeker içeriler

En Çok Bu Yazılar Okunuyor
Sizin İçin En Son Bunları Yazdık
Yorumlar Konuya Yorum Yapın
 • Asim Kasimbende kasık mantarı var kaşıntılarım çok oluyor bunun bitkisel bir kremi vs. bişi varsa tavsiye edin beni bu durumdan kurtarın sağolun şimdiden saygılar
 • Sema SezenMerhaba,ben sema 27yasindayimbenim bacak aralarimda kasigima dogru kizartive kasinmalar yaranmis,bunu neyle tedavi ede bilirim,soyleye bilirmisiniz?
 • Şifa MarketHastalğınızla ilgili bir teşhis olmalı. size daha net ve sağlıklı bir şekilde yardımcı olmak isteriz. bize ulaşabilirsiniz.Allah şifa versin. Bilgi Hattı : 0224 2-3-4-5-6-7-8
 • Tuncay Karademirslm beim iki bacak arasinda terleyin ce vaaya islandiginda cok tatli kasinti oluy bazen saatlerce suruy nasil bir tedavi onerirsiniz birkac dokta gittim verdikleri haplar fayda etmedi cevap yazarsaniz cok sevinirim tesekurler
 • Şifa MarketMuhtemelen o bölgenizde mantar var ama yinede konulan teşhisi tam olarak belirtmediğiniz için size yardımcı olamıyoruz maalesef iyi günler. Bilgi hattı:0224 2-3-4-5-6-7-8
 • MetinSlm ben metin benim bacak arası cok kaşınıyo uyuyamıyum benı cok tahatsıs ediyo ne yapmalıyoım
 • Şifa Marketkasık mantarında antiseptik özellği ile hıjyen sağlayarak mantarların yok edilmesinde endikedir. ilk kullanımdan itibaren etkiisi gözlemlenir,terleme,koku kaşıntı gibi şiayetlerinzden kurtulursunuz. detaylar içn linki inceleyebilirsiniz. Bilgi Hattı: 0224 234 56 78
  http://sifamarket.com.com/bitkisel/ksk-mntr-bengisu-aynisafa-karisimli-set.html
 • Bacak

  Arasında

  Kaşıntı