Alışveriş Sepeti
Okuduğunuz makale ile ilgili aklınıza takılan sorular için uzman kadromuz hizmetinizde.

Sorunuzu sorun, uzman kadromuz sorunuzun cevabını hemen e-posta adresinize göndersin.
Uzmana Sor
Hastalığınız ile ilgili sormak istediğiniz soruyu tıbbi ve aromatik bitkiler uzmanlarımıza buradan sorabilirsiniz.

Sorduğunuz sorunun cevabını uzmanlarımız en kısa sürede size dönerek cevaplayacaktır.
Uzmana Sor
Bacak Ağrılarına Bitkisel Çözüm
Bacak Ağrılarına Bitkisel Çözüm
Hastalığınız İle İlgili Uzmanımıza Soru Sormak İçin Tıklayın

Bacak ağrılarına bitkisel çözüm,bacak ağrılarının artmasından sonra kullanılması önerilen bitkisel çözüm yolu hakkında bilgiler aşağıdaki makalemizde yer almaktadır.Bacak ağrılarına bitkisel çözüm yolu hakkında bilgi sahibi olmak için aşağıdaki makalemize göz atmanızı tavsiye ederiz.

Değişik sebeplerden kaynaklanan ayak bacak ağrılarının; Oluşum ve gelişim şekline göre hangi hastalığa bağlı olduğunun anlaşılması mümkündür.

Ayak be bacak ağrıları hakkında bilgi edinmek için aşağıdaki makalemize göz atabilirsiniz.

Bacağımızda meydana gelen ağrıları iyi takip etmemiz bacak ağrılarımızdan kurtulmamız ve de tedavimizin daha kısa sürmesi açısından çok önemlidir. Buna göre bacak ağrıları aşağıdaki nedenlere bağlı olarak gelişir.

Büyüme,

Nemli ortamlar,

Aşırı yorgunluk,

Eklemler,

Damar hastalıkları,

Sinir sıkışmaları,

Belimizdeki fıtıklaşmalar,

Bacak ağrılarının belirtileri;

Büyüme ağrıları:

Çocuklarda ve hızlı gelişme gösteren gençlerde meydana gelen bir durumdur. Baldırdan başlayan bacak ağrıları eklemler etrafında kümelenir. Bazen bu ağrılar şiddetli sızlamalar şeklindedir. Gün içerisinde aşırı aktif olan çocuklarda daha sık gözlenir.

Gezici kas ağrıları(sızlamalar)

Bu tür bacak ağrısında ağrı sabit bir seviyede ve sabit bir bölgede gelişmez. Aksine sürekli gezen ve şiddeti değişen ağrılar. Sızlamalara dönüşür.

Diz eklemlerinden dolayı oluşan ağrılar:

Bu bacak ağrıları diz eklemlerinin altında veya üstünde başlar iltihabi vakalara göre bacaklara yayılabilir. Özellikle merdiven çıkarken, namaz kılarken, dizleri zorlayarak yapılan hareketler sonrasında oluşur. Soğuk havalar da bu ağrıları artırıcı etkiler yapar

Bel veya kalçada sinir sıkışması:

Bu ağrılar aniden gelerek bacakların aşağısına doğru yayılır ve çok şiddetli sızlamalar şeklinde kendini gösterebilir. Ağrı veya sızlamalar bacak hareketleriyle yer değiştirir veya şiddeti artar-azalır.

Dolaşım sorunlarından kaynaklanan ağrılar:

Bacak ve ayak şişlikleriyle birlikte gelişen ağrılar dolaşım problemlerine işarettir. Ancak dolaşım problemlerinde genelde iki bacak değil de tek bacak şişer veya ağrır. Damarların kendini belli edecek şekilde kabarması dolaşım problemleri fikrini perçinler. Bu duruma çok dikkat edilmelidir ve mutlaka bir doktora danışılmalıdır. Bu problemin geçiştirilmesi ayağınızı hatta bacağınızı kaybetmeye varan sorunlara neden olabilmektedir.

Bacak ağrıları senromuna meyanköklü çay, Dr.Ömer Coşkun bacak ağrılarına iyi gelen çay, ömer coşkun bacak ağrıları, ömer coşkun bitkisel kürleri Dr.Ömer Coşkun gece yatırmayan bacak ağrılarına iyi gelen şifalı meyanköklü çayın formülü..

1 çay kaşığı kediotu kökü

1 çay kaşığı meyankökü

1 çay kaşığı Lavanta

1 çay kaşığı şerbetçiotu

Tüm malzemeleri 1 su bardağı ılık suda demleyin.

Diz Ağrısı kürü hazırlanışı ve kullanımı:

1litre beYaz ispirtonun içersine 4 tane kesme şeker büyüklüğünde kafurunu ekleyin ve 3-4 gün erimesini bekleyin.

Hazırladığınız karışım iyice eridikten sonra her gece dizlerinize bu karışımı sürün ve strec filmle sarıp sabaha kadar bekletin. Diz ağrılarına çok faydalı olacaktır.

En Çok Bu Yazılar Okunuyor
Sizin İçin En Son Bunları Yazdık
Yorumlar Konuya Yorum Yapın
  • Seyfo.kurt@hotmail.comİyi günler hocam 3 ay önce motor kazası yaptım ve sol bacağımda yara vardı yara geçtikten 2 hafta sonra falan ağrımaya başladı ne yapmalıyım yardım ci olursanız sevinirm şimdiden teşekkürler
  • Şifa MarketAntiseptik ve damar toparlayıcı özellği olan pomadı kullanabilirsiniz. eczacınıza danışın lütfen. geçmiş olsun
  • Mehmet Köksüzselamlar 44 yaşındayım postacıyım yüreyerekte olmasa bütün bisiklet kullanmaktan ayak tabanlarımda ağrılar oluyor bunun için ne önerebilirsiniz acaba
  • Bacak

    Ağrılarına

    Bitkisel

    Çözüm