Alışveriş Sepeti
Okuduğunuz makale ile ilgili aklınıza takılan sorular için uzman kadromuz hizmetinizde.

Sorunuzu sorun, uzman kadromuz sorunuzun cevabını hemen e-posta adresinize göndersin.
Uzmana Sor
Hastalığınız ile ilgili sormak istediğiniz soruyu tıbbi ve aromatik bitkiler uzmanlarımıza buradan sorabilirsiniz.

Sorduğunuz sorunun cevabını uzmanlarımız en kısa sürede size dönerek cevaplayacaktır.
Uzmana Sor
Ayurveda
Ayurveda
Hastalığınız İle İlgili Uzmanımıza Soru Sormak İçin Tıklayın

Ayurveda

Ayurveda Hint tıbbından etkilenmiş olan bir alternatif tıp tekniğidir. Batı dünyasında geniş bir uygulama alanı bulan Ayurveda çocukların vücuduna enerji ve dinamizm kazandırmanın yanında kronik hastalıklara da iyi gelmektedir. Ayurveda terapileri aşağıda belirttiğimiz alternatif tıp yöntemlerini de kullanmaktadır:

• Aromaterapi

• Nefes alma

• Vücudu toksinlerden arındırma

• Beslenme ve diyet

• Egzersiz

• Şifalı bitkiler

• Hayati enerji noktalarına uygulanan güç (marma adı verilen teknik)

• Meditasyon

• Müzik terapisi

• Duygusal ve psikolojik sağlığı etkileyen teknikler

• Yoga ve meditasyon

Ayurveda "yaşam bilgisi" anlamına gelen doğal bir korunma sistemidir. Ayurveda

insanların dengeli yaşamasını, vücuttan toksinlerin atılmasını, hücrelerin yenilenmesini, insanların sağlıklı ve uzun bir yaşam sürmesini hedefler. Ayurveda uzmanları insan vücudundaki enerji düzeyinin sürekli değiştiğini düşünmektedir. Ayurveda, çocuklara "enerji dengelemesi" kavramını öğreterek, vücutta bulunan her bir hücresel işlevin kontrol altında tutulmasını sağlar. Çocukların düşünceleri, hisleri, hareketleri, beslenme tarzı, Uyku alışkanlıkları, ilişkileri, hareketleri ve korkuları da kontrol altında tutulmaktadır çünkü sayılan bu etkenler enerji düzeyini, vücuda giren enerjinin kalitesini ve dolayısıyla sağlığı bir bütün olarak etkiler.

Ayurveda uzmanları bağışıklık sistemini hedef alarak enerji düzeyini dengeler ve vücudun kronik hastalıklara neden olan etkenlerle (yani, istilacı kuvvetlerle) savaşmasını sağlar. Ayurveda tekniğini uygulayan bir uzman, çocuğunuzun sağlığını zihinsel ve ruhsal durumunu da göz önünde bulundurarak mercek altına almaktadır. Ayurveda programları, hastaların durumuna ve bireysel ihtiyaçlarına göre değişiklik gösterir. Belli başlı bir Ayurveda uygulaması, her insanda aynı hastalığı tedavi etmeyebilir. Bir hastalığın nedeni enerji eksikliği iken, diğer bir hastalığın nedeni enerji fazlalığı olabilir. Ayurveda yöntemi kronik hastalıklara ve tedavisi uzun zaman gerektiren hastalıklara iyi gelir. Alerji, sindirim bozuklukları, sinirlilik hali, depresyon, baş ağrısı, uykusuzluk, solunum sorunları, cilt sorunları ve Stres gibi sağlık sorunları Ayurveda ile tedavi edilebilir.

Daha fazlası da var…

Şiropatik teknik, Alexander tekniği, renk terapisi, parmak basıncı anlamına gelen ve bir Uzakdoğu tekniği olan "Shiatsu", doğa terapisi, rahatlama ve "göz önünde canlandırma" tekniği gibi teknikler birçok hastalığın tedavisini destekleyici nitelikte önemli bir rol oynar. Alternatif tıp alanında birçok yeni teknik geliştirilmektedir.Bu tekniklerin en olumlu yanı kolayca denenip keşfedilebilir olmasıdır. Alternatif tıp uzmanınız sertifikası Sağlık Bakanlığı'nca onaylanmış bir uzman ise, alanında deneyimli ise, aldığı eğitimin gereğini yerine getirebiliyorsa ve çocuğunuzla olumlu bir etkileşim içine girdiyse, çocuğunuza uygun görülen her türlü alternatif tıp tekniğini deneyebilirsiniz. Gittiğiniz alternatif tıp uzmanına güvenmiyorsanız ya da herhangi bir konuda şüpheniz varsa, hiçbir tekniği denemeyin. Bu bölümde saydığımız alternatif tıp tekniklerinin her biri, ancak usta ellerde uygulanırsa yararlı olabilir. Bazı teknikleri evde kendi başınıza uygulayabileceğinizden söz etmiş-tik. Bazı teknikler sadece uzmanlar tarafından uygulanırken bazıları evde uygulanabilir, ancak ailelerin söz konusu teknik hakkında bilgi ve deneyim sahibi olması gerekmektedir. Hiçbir anne ve baba çocuğunun sağlığını tehdit edecek bir şey yapmak istemez. Çocuğunuzun hastalığı ne olursa olsun, uzmanlar tarafından uygulanması gereken bir tekniği, para ve zaman kaybı olmasın diye kendi başına uygulamayacağınızdan eminiz. Modern tıp tedavilerinin başarısı kanıtlanmıştır. Ancak modern tıp tedavilerine ek olarak, bu tedavileri destekleyici ve tamamlayıcı nitelikte olan alternatif tıp tedavilerini de denemeniz hem kendiniz hem de çocuğunuz için çok faydalı olacaktır. Çocuğunuzun sağlık durumuna en uygun olan alternatif tıp tekniğini seçerek, bu tekniği tecrübeli bir uzmana uygulatmanız çocuğunuzun iyileşme sürecine katkıda bulunacaktır.

En Çok Bu Yazılar Okunuyor
Sizin İçin En Son Bunları Yazdık
Yorumlar Konuya Yorum Yapın

Konu ile ilgili düşüncelerinizi paylaşın.

Ayurveda