Alışveriş Sepeti
Okuduğunuz makale ile ilgili aklınıza takılan sorular için uzman kadromuz hizmetinizde.

Sorunuzu sorun, uzman kadromuz sorunuzun cevabını hemen e-posta adresinize göndersin.
Uzmana Sor
Hastalığınız ile ilgili sormak istediğiniz soruyu tıbbi ve aromatik bitkiler uzmanlarımıza buradan sorabilirsiniz.

Sorduğunuz sorunun cevabını uzmanlarımız en kısa sürede size dönerek cevaplayacaktır.
Uzmana Sor
Ayakta Kireçlenme Tedavisi
Ayakta Kireçlenme Tedavisi
Hastalığınız İle İlgili Uzmanımıza Soru Sormak İçin Tıklayın

Ayakta Kireçlenme Tedavisi Hakkında Genel Bilgiler

Ayakta kireçlenme nedir, ayakta kireçlenme nasıl olur, ayakta kireçlenme belirtileri ve ayakta oluşan kireçlenmenin tedavi yöntemleri nelerdir...

Konu hakkında tüm merak ettikleriniz bu makalemizde yer almaktadır sayfamız üzerinden bilgi alış verişinde bulunabilirsiniz..

AYAK KİREÇLENMESİ

Ayaklarımız hayata tutunmamızı sağlayan organlarımızdır. Onlarsız bir iş yapmamız neredeyse mümkün olmadığı gibi, varlığında ise başına gelebilecek en büyük felaketlerden biri kireçlenmedir. Kireçlenme, kişinin hareketlerini kısıtlayabilir, ağrılarından ötürü ise geceleri uyutmayabilir.

Ayak parmak kemiklerimiz arasında kalan beYaz kıkırdağın hasarlaşması ve bu hasar sonucunda ekleme binen yükü karşılayabilmek için meydana gelen düzensiz kemik gelişimidir.

Makalemizde kireçlenmenin nedenleri ve tedavisi konusunda sizin için bir araştırma yaptık.

NASIL MEYDANA GELİYOR?

Eklemlerde bulunan kıkırdağın aşırı yük taşıma, yaşlanma veya darbe gibi nedenlerden dolayı aşınarak parlaklığını kaybeder. Kıkırdağın dış kısmı tırtıklı bir yapı olmaya başlar. Bu tırtıklı yüzeyler bir zımpara gibi birbirini aşındırmaya başlar.

İşleyen zaman kıkırdağın tamamen yok olmasına ve kemiğin kemiğe sürtmesine kadar devam eder. Sonuçta kemikte ve eklemde şekil bozuklukları gelişmesine neden oluyor. Bu durum hastada ağrı, yürüyememe ve eklemi hareket ettirememe şeklinde kendini belli eder.

KİMLERDE GÖRÜLÜR?

Genelde 30 yaşından sonra ortaya çıkabilen ayak kireçlenmeleri erkeklere oranla kadınlarda daha sıklıkla görülmektedir.

En Çok Bu Yazılar Okunuyor
Sizin İçin En Son Bunları Yazdık
Yorumlar Konuya Yorum Yapın
  • Doğukan Atalarmerhabalar babam 44 yaşında ayaklarında kireçlenme var aşırı ağrıları oluyor ayakta kireçlenme tedavisi için ne önerirsiniz en kısa sürede cevabınızı bekliyorum teşekkürler iyi çalışmalar hayırlı ramazanlar.
  • Huri ÇayırMerhaba, Benim babam bu hafta başında ayaklarında ki ağrı şikayeti ile doktora gitti, çekilen ultrason neticesinde ayaklarında kireçlenme olduğu ve eğer dikkat etmezse ameliyat olmak zorunda kalacağından bahsetti,baban kalp hastası ve düzenli olarak yürüyüş vs yapması gerekiyor, yapı olarak ta oturmayı çok seven biri değil , bu şikayeti nasıl giderilir , değerli yorumlarınızı bekliyoruz. ( kemiklerinin daki ağrıdığını söylüyor ) iyi çalışmalar
  • Şifa MarketÖzel bir önerimiz olacak . Alp dağlarından toplanan 50 ye yakın bitki bileşeninden,genetik mühendisler tarafından özel olarak hazırlanmıştır.Şişlikler, ağrılar ve ödemlerde, romatizma, fıtık, kireçlenme ağrılarını kesmede yardımcı ,tedaviye yöneliktir. hareket kolaylığı sağlayan bir bileşendir. incelemek için linki tıklayınız. Bilgi Hattı : 0224 2-3-4-5-6-7-8
    http://sifamarket.com.com/bitkisel/alpenkrauter-balsam-200ml.html
  • Ayakta

    Kireçlenme

    Tedavisi