Alışveriş Sepeti
Okuduğunuz makale ile ilgili aklınıza takılan sorular için uzman kadromuz hizmetinizde.

Sorunuzu sorun, uzman kadromuz sorunuzun cevabını hemen e-posta adresinize göndersin.
Uzmana Sor
Hastalığınız ile ilgili sormak istediğiniz soruyu tıbbi ve aromatik bitkiler uzmanlarımıza buradan sorabilirsiniz.

Sorduğunuz sorunun cevabını uzmanlarımız en kısa sürede size dönerek cevaplayacaktır.
Uzmana Sor
Ayak Yanmasına Bitkisel Çözüm
Ayak Yanmasına Bitkisel Çözüm
Hastalığınız İle İlgili Uzmanımıza Soru Sormak İçin Tıklayın

Ayak Yanmasına Bitkisel Çözüm


Ayak Yanmasına Bitkisel Çözüm Çeşitli Nedenlerle Yaşanabilen Ayak Yanması Bitkisel Yöntemler Sayesinde Tedavi Edilebilir Bir Rahatsızlıktır


Ayak yanmasına bitkisel çözüm günümüzde yaşanan sıkıntılardan olan ayak yanması bitkisel yöntemlerle tedavi edilebilir. Ayak yanmasına bitkisel çözüm hakkında açıklamalar makalemizde yer almaktadır.Ayak Yanmasına Bitkisel Çözüm

Özellikle uzun süre ayakta kalanlarda zamanla oluşan varisler kişi için son derece rahatsızlık veren bir durum teşkil eder.

Günümüzde birçok insanın ağrı, yorgunluk, yanma, kaşıntı, şişme ve gece krampları gibi rahatsızlıklar yaşamasına neden olan varis, toplardamarların bozularak kanın katılaşması ve kan dolaşımının bozulması sonucunda toplardamarların şişmesi şeklinde oluşur.

Özellikle hanımların en büyük kabuslarından olan varislerin tedavisi için Ahmet Maranki‘den bitkisel tedavi formüllerini aşağıda yayınlıyoruz.

- 1 litre beYaz ispirtonun içine 4 adet kafirun koyun. Akşam elde edilen karışımı varisli bölgelerinize sürdükten sonra streç filmle sararak yatın.
Ertesi sabah tekrar aynı uygulamayı tekrarlayın.

- Çoban çantası otu, kekik, at kuyruğu otu ve at kestanesinin kabuğu ayrı ayrı ya da hepsini beraber çay gibi demleyerek günde 3-4 su bardağı içilir.

- Fındık yaprağı ve asma yaprağı çayları varise çok iyi gelir.

- 1 bardak kaynar suyun içine, 4 gram Rezene konularak 10 dakika bekletilerek günde 2-3 bardak içilir.

- Çobançantası taze bitkisi doğranarak bir kaba konularak üzerine keskin sirke ilave edilerek 10 gün güneşte bekletilir. Elde edilen karışım ile varisli bölgeler her gün aşağıdan yukarıya doğru ovulur.

- 40 derece ısıtılmış 1 kova sıcak suyun içine yarım fincan ezilmiş şap ve 1 fincan karbonat konularak eritilir. Haftada 3 gün 15 dakika süre ile bacaklar dize kadar bu suya konur. Varisler daha yukarı çıkmış ise aynı işlem küvette tekrarlanır.

- Fındık ağacı kabuğu, ceviz ağacı kabuğu ile kaynatılır. Suyu ile varislerin üstüne pansuman yapılır.En Çok Bu Yazılar Okunuyor
Sizin İçin En Son Bunları Yazdık
Yorumlar Konuya Yorum Yapın
  • Hülya Yüceslm benim elim ayağım yanıyo kışında üşüyo bunun nedeni ne olabilir bana ne yapmamı önerirsiniz
  • Şifa MarketHastalığınızla ilgili tam teşhis konmamışsa üzgünüm bi önerimiz olamaz, lütfen önce bir doktora danışınız. Geçmiş olsun Bilgi Hattı: 0224 234 5678
  • Ayak

    Yanmasına

    Bitkisel

    Çözüm