Alışveriş Sepeti
Okuduğunuz makale ile ilgili aklınıza takılan sorular için uzman kadromuz hizmetinizde.

Sorunuzu sorun, uzman kadromuz sorunuzun cevabını hemen e-posta adresinize göndersin.
Uzmana Sor
Hastalığınız ile ilgili sormak istediğiniz soruyu tıbbi ve aromatik bitkiler uzmanlarımıza buradan sorabilirsiniz.

Sorduğunuz sorunun cevabını uzmanlarımız en kısa sürede size dönerek cevaplayacaktır.
Uzmana Sor
Ayak Tabanı Ağrısı
Ayak Tabanı Ağrısı
Hastalığınız İle İlgili Uzmanımıza Soru Sormak İçin Tıklayın
Ayak Tabanı Ağrısı : Ayak tabanında sebepsiz görülen şiddetli yada şiddetsiz ağrılar neden meydana geliyor? Ve nasıl bir tedavi gerekmektedir? ışte ayak tabanı ağrıları ve ayak ağrıları hakkın da ki bilgileri aşağıdaki makalemizden inceleyebilirsiniz.

Ayak tabanında acıya sebep olan en önemli rahatsızlık tendinitis veya Capsulitis olarak bilinen rahatsızlıktır.

Bu rahatsızlıkta ayak parmaklarının etrafını kuşatan( bacaktan gelip ayak parmaklarına kadar uzanan) Tendon ve ligamentler iltihaplıdır….

Tendon ; kasların kemiklere bağlandığı kısımlardır ve hareketlerde zorlanmaya maruz kalırlar.Ağrı ve zonklar tarzında acı duyarsınız ..

ayak tabanı ağrılarının temel tedavisi ; dinlenme,buz,baskı ve yükseltmedir..

Bunun yanında doktora müracaat ederek non-steroidal enfeksiyon giderici ilaçlar almalısınız. ayağınızı belli süre darbelerden korumalısınız.

Yüksek topuklu ayakkabıyı mümkün mertebe az giymeye çalışın.
Eğer işe giderken giymek zorundaysanız ya da giymek istiyorsanız, yanınızda topuksuz bir ayakkabı götürüp oturduğunuz zaman değiştirin.
Eğer iş yerinde giymek zorundaysanız o zaman iş yerine gidiş-gelişlerde topuksuz ayakkabı kullanmaya çalışın. ış yerindeki molalar esnasında bacak ve ayak kaslarınızı esnetin.
Akşamları ayaklarınızı ılık suda 5-10 dakika dinlendirin ve yapabiliyorsanız masaj uygulayın. Bu ayağınızdaki dolaşımın düzenlenmesine yardımcı olacaktır.
Ayak ve bacak kaslarına yönelik esnetme ve germe egzersizleri yapın.

Bazı olgularda kendiliğinden iyileşme olur. Ağrının kontrolünde ise ağrı kesiciler kullanılır.

Kilo verilmesi ve ayak kaslarının kuvvetlendirilmesi yararlıdır. lokal anestetik ilaçlarla ayak tabanına yönelik girişimlerde faydalıdır…Semptomların tekrarlaması halinde fizik tedavi uygulanabilir.

En Çok Bu Yazılar Okunuyor
Sizin İçin En Son Bunları Yazdık
Yorumlar Konuya Yorum Yapın
  • Emre BozlakIyi aksamlar benim ayak tabanlarim 12 senedir felan kemikleri sizliyor daha cok sabit ayakta kaldigim zaman sizliyor cok doktora gittim ama hic bir sey degismedi hastaligin ilk yillarinda ayaklarim zorlayinca sisiyordu ama 5 senedir felan sismiyor ama agrilarim devam ediyor . Ben bu hastaligi askerdeki giydigim bottan dolayi oldugunu dusunuyorum giydigim bot sanirim ayak tabanlarimi ezdi siz bana bu konuda nasil yardimci olabilirsiniz.Simdiden tesekkurler
  • Şifa MarketHastalığınızın tam olarak adı nedir?Öncelikle Bir ortopedi uzmanına danışmanızı öneririz. iyi günler
  • Murat Aydınmerhabalsa ben kargocuyum sürekli ayakta çalışıyorum bu yüzden de ayaka tabanlarım felaket ağrırıyor bunun için ne önerirsiniz bitkişsel olarka
  • Ayak

    Tabanı

    Ağrısı