Alışveriş Sepeti
Okuduğunuz makale ile ilgili aklınıza takılan sorular için uzman kadromuz hizmetinizde.

Sorunuzu sorun, uzman kadromuz sorunuzun cevabını hemen e-posta adresinize göndersin.
Uzmana Sor
Hastalığınız ile ilgili sormak istediğiniz soruyu tıbbi ve aromatik bitkiler uzmanlarımıza buradan sorabilirsiniz.

Sorduğunuz sorunun cevabını uzmanlarımız en kısa sürede size dönerek cevaplayacaktır.
Uzmana Sor
Ayak Şişmesi Tedavisi
Ayak Şişmesi Tedavisi
Hastalığınız İle İlgili Uzmanımıza Soru Sormak İçin Tıklayın
Ayak Şişmesi Tedavisi : Ayak şişmesi, günlük hayatta bizlere türlü zorluklar çıkarabilen bir ayak rahatsızlığı ve hatta ayak hastalığıdır. Bu yazıda ayak şişmesinin nedenleri ele alınarak, ayak şişmesine ne iyi gelir, ve ayak şişmesi tedavi yolları irdelenecektir.Ayak şişmesi tedavisi hakkında detaylı bilgi için aşağıdaki makalemizi okuyabilirsiniz.

Ayak Şişmesinin Nedenleri Nelerdir?

Aslında ayakların şişmesinin birden fazla nedeni vardır.
Hamilelik durumu, yoğun iş temposu, aşırı sıcaklar, hiper tansiyon, damar hastalıkları, kalp rahatsızlıkları, sürekli ayakta durmak, sert sandalyelerde uzun süre hareketsiz oturmak, uzun süren seyahatler, ayak bileği iltihabı, ayak burkulmaları, böbrek rahatsızlıkları bunlardan bazılarıdır.
Ayak şişmeleri eğer hamilelik, yorgunluk, uzun seyahatler, burkulmalara bağlı gelişiyorsa normal kabul edilmektedir.

Ancak bu durumların dışında periyodik olarak şişen ayaklar bir takım tehlikelerin habercisi olabilmektedir. Eğer kendinizde olağan dışı bir ayak şişmesi durumu algılıyorsanız mutlaka bir doktora başvurmalısınız.
Ayak şişmesi ile ilgili bazı durumlar.

Hiper tansiyon nedeniyle ayak şişmesi:
Hiper tansiyon Yüksek Tansiyon demektir. Yüksek tansiyon aslında damar kılcalları üzerinde ve dolayısıyla böbreklerde soruna neden olur bu sorunlar vücuttan fazlalık sıvıların idrar yoluyla atılamamasına ve en sonunda da ayaklara vuran şişmelere neden olur. Son zamanlarda meydana gelen ayak şişmelerine kalp çarpıntıları da eklenmişse hastanelerin kardiyoloji bölümüne görünmenizde fayda vardır.

Ayak bileği iltihaplanması nedeniyle ayak şişmesi:
Artrit eklem iltihaplanması demektir. Eklem iltihaplanması ayaklarda bileklerden başlayan şişliklere neden olur. Özellikle ayağın yere basmasıyla artan ani ve keskin ağrılarla kendini gösterir. Hastanelerin ortopedi bölümleri bu türlü vakalara bakmaktadır.
En Çok Bu Yazılar Okunuyor
Sizin İçin En Son Bunları Yazdık
Yorumlar Konuya Yorum Yapın
 • Ahmet Arı Merhaba şifamarket , 3 yıldır sürekli ayaklarımda şişme ve kızarıklık oluşuyor,zaman zaman geçsede tekrar nüksediyor.Nasıl bir tedavi yöntemi izlemeliyim.Hangi bitkisel şifalı olucaktır.Ağrılarımda var.Yardımcı olursanız çok minnetkar kalırım.kolay gelsin hayırlı çalışmalar.
 • Süleyman Yilmaziyi günler şeker hastasıyım,insülün,b12 vitamin ilacı,yüksek tansiyon ilacı kullanıyorum.15 gün önce hastaneden çıktım.insülin ayarlaması yaptılar.10 gün hastanede kaldım.bu zaman içerisinde ayaklarımda şişme yoktu.fakat son bir haftadır gündüzleri ayaklarım ve diz kapağımın alt tarafı aşırı derecede şişiyor.sebebi nedir,sorun nasıl giderilir. TEŞEKKÜR EDERİM
 • Şifa MarketAlp dağlarından toplanan 50 ye yakın bitki bileşeninden,genetik mühendisler tarafından özel olarak hazırlanmıştır.Şişlikler, ağrılar ve ödemlerde, romatizma, fıtık, kireçlenme ağrılarını kesmede yardımcı ,tedaviye yöneliktir. hareket kolaylığı sağlayan bir bileşendir. incelemek için linki tıklayınız. Bilgi Hattı : 0224 2-3-4-5-6-7-8
  http://sifamarket.com.com/bitkisel/alpenkrauter-balsam-200ml.html
 • Şifa MarketMecvut şeker problemi şişliklere sebebiyet verebilir. Tedavi noktasında takviye detayları inceleyiniz. Alp dağlarından toplanan 50 ye yakın bitki bileşeninden,genetik mühendisler tarafından özel olarak hazırlanmıştır.Şişlikler, ağrılar ve ödemlerde, romatizma, fıtık, kireçlenme ağrılarını kesmede yardımcı ,tedaviye yöneliktir. hareket kolaylığı sağlayan bir bileşendir. incelemek için linki tıklayınız. Bilgi Hattı : 0224 2-3-4-5-6-7-8
  http://sifamarket.com.com/bitkisel/alpenkrauter-balsam-200ml.html
 • Ayak

  Şişmesi

  Tedavisi