Alışveriş Sepeti
Okuduğunuz makale ile ilgili aklınıza takılan sorular için uzman kadromuz hizmetinizde.

Sorunuzu sorun, uzman kadromuz sorunuzun cevabını hemen e-posta adresinize göndersin.
Uzmana Sor
Ayak Kokusuna Kesin Çözüm
Hastalığınız hakkında merak ettiklerinizi uzmanımıza sormak için tıklayın, hemen cevaplasın.

Ayak kokusu çözümsüz değil
İstanbul Ümraniye’den telefonla arayan ancak isminin verilmemesini sık sık hatırlatan 28 yaşındaki genç okuyucumuz, ayaklarındaki kokudan dert yanıyordu. “Bu her zaman bir dert, ama havalar ısındığında bir kâbusa dönüşüyor. İnsan içine karışamaz oluyorum” diyen okuyucumuz, şikayetini “Ben ne yapayım?” sorusuyla noktalıyor.
Gerçekten de Ayak kokusu, bu genç okuyucumuz gibi onbinlerce insan için üstesinden gelinmesi zor bir derttir. İnsanın sosyal ilişkilerini olumsuz etkiler. Hatta bazı insanlarda komplekse sebep olarak psikolojik problemlere Yol açar.
Ancak uzmanlar, basitçe uygulanacak bazı tedbirlerle ayak kokusu'nun geçici olsa da ortadan kaldırılabileceğini belirtiyorlar. Bu uzmanlardan biri de Prof. Dr. Metin Özpoyraz, “Özellikle elleri ve ayakları aşırı terleyen kişiler bu sorunu, çözümü imkansız bir problem olarak görmesinler” diyor ve şu tavsiyelerde bulunuyor:
Bu kişiler, Ayakkabı seçimine özen göstermelidir. Ayakkabının tabanı kösele, taban astarı hakiki deri olmalıdır. Sentetik yerine pamuklu çorap giyilmelidir. Ayakta ve tırnaklarda Mantar olup olmadığı araştırılmalı, varsa mutlaka Tedavi ettirilmelidir. Her gün farklı ayakkabı giyilmelidir. Ayaklar sık sık yıkanmalı ve Kağıt havluyla kurulanmalıdır.

Ayakkabılar kötü kokmayacak
Mikropları nitrik oksit gazıyla boğarak ayakkabıların kötü kokmasını engelleyen yeni bir ayakkabı kutusu geliştirildi.

New Scientist dergisinde çıkan habere göre, Londra'daki St. Bartholomew Hastanesi'nde klinik farmokoloji profesörü Noel Benjamin, ayakkabıları özel kutusuna koyduktan sonra kutunun birkaç haftada bir çalıştırılması gerektiğini, bu sayede kötü ayak kokusu'nun yerine güzel ve dezenfekte bir kokunun ortaya çıkacağını söyledi. Yeni ayakkabı kutusunun, Benjamin'in denetimi altında Robin Gilbert adlı bir öğrenci tarafından geliştirildiği, Benjamin ile Gilbert'in kutunun patentini aldıkları belirtildi.

Ayak kokusuna paydos

Uzun bir yürüyüşün ardından çıkarılan ayakkabıların kokusuna tahammül edilemez. Çoğu defa sabahları kötü kokan bir ayakkabıyı elinize aldığınızda onu giymek yerine çöpe atmayı yeğlersiniz. “Ionic Freshener”, negatif iyonlar yayarak ayakkabıdaki kötü kokuları yok ediyor, içine Taze bir Hava getiriyor. Aynı zamanda kötü kokan gardıroplarda da kullanılabilen hava temizleyici, 4 adet Kalem pille çalışıyor ve 30 sterlinden satılıyor.

Ayak Kokusu İçin Öneriniz?
Soru:
Merhaba,
Eşim 35 yaşında ve çok Yoğun bir iş temposunda..
Akşam eve geldiğinde ayakkabılarını çıkarttığı andan itibaren müthiş bir Koku salgılıyor ayakları.
Çok utandığı için bu durumdan, bir Dermatoloğa gitmeye ikna edemiyorum, ancak bu durumdan hepimiz çok rahatsız oluyoruz. Onunla iş çıkışı herhangi bir arkadaş ve ev ziyaretine gidemez Hale geldik, öyleki yanımızda yedek çorap bile taşımaya başladık..
Lütfen Yardım edermisiniz?
Doktora gitmeye ikna edemediğim için en azından alıp kullanabileceğimiz bir ilaç yada benzeri tedavi edici bir araç varmı?
Acil olarak yardımlarınızı bekliyorum...
Teşekkür ederim.

Cevap:
Merhaba
Hastamızın sorunu muhtemelen ayaklarında ortaya çıkan terleme meselesi bunun için birtakım yöntemler denenmekte memorial suadiye de bu Aydan itibaren özel bir tedavi uygulamaya başlayacağız iontofer tedavisi adındaki bu tedavi 1-2 aylık tedavi sonucu bu El ve ayak terlemelerini büyük ölçüde yok edebilmektedir. Cildiye doktorunun da mutlaka görmesinde fayda görmekteyim.

Ayak Kokusu İçin Öneriniz?
Soru: eşim 33 yaşında bayan.. ayaklarında sürekli terleme oluyor ve koku yapıyor..bunu önlemek için ne yapmalıyız..kullanabileceğimiz ilaç veya pudra cinsi tıbbi bir ürün veya bu konuda yardım alabileceğimiz merkez varmı..saygılarımla..teşekkür ederim..

Cevap: Sık çorap değiştirmek ve ayak temizliğinizi kontrol etmek en sağlıklı yöntemdir. Mega Özel Sağlık Hizmetleri ve Kozmetik Ürünleri Şirketi tarafından geliştirilen Pediflex44 isimli krem, tek kullanımda 90 güne kadar ayak kokusunu önlediği ve Yurt dışına ihraç edildiği söyleniyor. Ayrıca, konuyla ilgili Dermatoloji uzmanına da başvurabilirsiniz.

Ayak kokusuna bitkisel çözüm Ayaklarda terlemeyi azaltmak için
Ayaklardaki terlemeyi azaltmak da problemin çözümüne yardımcı olacaktır. Bunun için aşağıdaki formüller uygulanabilir...
Çoraplar, hergün değiştirilir. Ayaklar, her Sabah talk pudrası ile pudralanır. Akşamları da, aşağıdaki şekilde hazırlanan Su ile ayaklar yıkanır.
4 su bardağı suya; 1 avuç ufalanmış Meşe kabuğu konur. 20 dakika kaynatılır. Ayaklar, bu suda 15 dakika tutulur. Çoraplar da, bu suda yıkanır.
Büyükçe bir tencereye su doldurulur. Üzerine 1 avuç adaçayı ilave edilip, kaynatılır. Ilıdıktan sonra bu su ile ayak banyosu yapılır.
1 çay bardağı Beyaz ispirtoyla 5 Damla tentürdiyot konur. Karıştırılır. Bu su ile, ayak altları ovulur.
2 adet Limon sıkılır. Suyu ile ayaklar iyice ovulur.
4 çorba kaşığı talk pudrasına; 2 gram (1 bıçak ucu) permanganat konur. İyice karıştırıldıktan sonra, sabah akşam ayak altlarına sürülür.Bu su ile, ayak altları ovulur.
2 adet limon sıkılır. Suyu ile ayaklar iyice ovulur.
4 çorba kaşığı talk pudrasına; 2 gram (1 bıçak ucu) permanganat konur. İyice karıştırıldıktan sonra, sabah akşam ayak altlarına sürülür.
Ayak kokusuna bitkisel çözüm Ayak deyip geçmeyin, kimisi için fetiş konusu, kimisi için kokulu kabus

Ayaklar... Kimisi için fetiş konusu, kimisi içinse ‘‘kokulu’’ kabus. Osmanlı zamanında görünen tek Yer orası olduğundan mıdır nedir, methiyelerin bir bölümü ayaklara düzülmüş. Nedense Pembe topuklu olanlar çok makbulmüş o zamanlar. Kimisi pek meraklıdır ayaklarına. Her hafta düzenli olarak pediküre gider. Kimisi utanır, bir türlü önü açık papuç giyemez. Ayağınızın altı kaşınıyorsa dikkat. Yola çıkacaksınız demektir. Veyahut mantar hastalığına yakalandınız. Ayakların ne kadar hassas yerler olduğu hep bilinmiş. Boşu boşuna falaka diye bir şey icat etmemişler! Aynı zamanda seksi de. Şöyle 15 puntluk bir Topuk üzerinde düzgün, bembeyaz bir ayak düşünsenize. Tabii bir Kadın ayağı olmak şartıyla! Bazıları ayak tabanına bakarak vücudun arazlarının söyler ve yetmezmiş gibi bir de ayak tabanına bir şeyler yaparak tedavi eder. Refleksoloji diyorlar buna. Ünlü dansçı İsadora Duncan çıplak ayakla dansederdi. Bir de unutulmaz Film ‘‘Çıplak Ayaklı Kontes’’ var tabii. Ava Gardner de filmde çıplak ayakla dans eden bir İspanyol dansözüydü. Bir de Evrensel merak konusu vardır. Nikahta kim kimin ayağına basacak? Ayakkabı kirletmek dışında ne anlamı vardır, bilinmez. Nedense kimse de merak etmez. Ama yine de siz siz olun kimsenin ‘‘ayakları altında dolaşıp’’ ‘‘ayak bağı’’ olmayın. Yoksa ‘‘ayaklarını çekerler’’ sizden. Hatta daha da ileri giderseniz ‘‘ayak oyunları’’ ile ‘‘ayağınızı kaydırırlar’’. Ondan sonra insanların ‘‘ayaklarına da kapansanız’’ nafiledir. ‘‘Ayakçı’’ olmak dışında şansınız yoktur. İşte o zaman da akılsız başınızın cezasını ayaklarınız çeker. Kısacası ‘‘ayaklar Baş olmadan’’‘‘ayağınızı Sağlam yere basmaya’’ çalışın. ‘‘Bir ayağınız çukurdayken’’ hele, ne kadar ‘‘ayak yaparsanız’’ yapın ‘‘ayağınız’’ bir gün ‘‘yerden kesiliverir.’’ Öteki dünyada ‘‘ayakbastı parası’’ bile istemezler. Bir de ünlülerin ayakları var. Ama tabii ne kadar ünlü olurlarsa olsunlar ayaktan yüzü tahmin etmek aklı başında bir insanın kalkışacağı bir şey değil. Yine de ilginçlikler de bulmak mümkün. En iyisi sizi ünlü ayaklarla başbaşa bırakalım...

Ayak kokusuna bitkisel çözüm Koku Alma Yetisi
Burun içerisinde kokuları almamızı sağlayan Burun iç katmanı yaklaşık olarak 200-400 mm2 Alan kaplar. Her mm2’de 30 bin koku alma hücresi bulunur. İnsan burnu birçok hayvanla kıyaslandığında kokuları alabilme yeteneği açısından daha zayıftır. Ancak yemeklerin kokusunu, bozulmuş gıdaları, güçlü zehirleri, gaz, duman ve polenlerin kokularını algılayabilir. yetersiz koku alan kişiler kazalar açısından diğer kişilerle kıyaslandığında daha büyük risk altındadır.

Araştırmalar göstermiştir ki koku alma yeteneğini kaybetmiş kişilerin üçte biri bozulmuş Gıda tüketimi, Gaz kaçağı veya Yangın gibi kazalarla karşı karşıya kalmıştır. Virginia Üniversitesi’nde koku alma yeteneğini kısmen ya da tümüyle kaybetmiş 445 kişi üzerinde yapılan bir araştırmada bu kişilerin yarısının bozulmuş Yemek yedikleri, 27’sinin ise algılayamadıkları gaz sızıntısı ve yangınla karşılaştıkları ortaya çıkmıştır.
 
Ayak kokusuna bitkisel çözüm Koku alma bozukluklarının birçok farklı nedeni olabilir.  Burun ve kafa travmaları, burun mukozasında şişmeye neden olabilen alerji, Enfeksiyon gibi hastalıklar, virüs hastalıkları,  hormonal bazı hastalıklar, Beyin beslenmesini Bozan Damar hastalıkları  ve yaşlanmaya bağlı Sinir işlev Bozuklukları koku alma yeteneğini köreltebilirler. 55 yaşından sonra koku alma yeteneğinde azalma olduğu bilinmektedir.  İnsan yaşamı uzadıkça koku alma yetersizliği sıklığı artmıştır. Ne var ki bu sorun hem toplumun bu konudaki bilinçsizliği hem de tedavi edilebilen bozuklukların sınırlı olması nedeniyle şimdiye kadar pek önemsenmemiştir.

Koku alma yetersizliğinden yakınan kişiler  mutlaka bir KBB uzmanına başvurmalıdır. Ancak tedavi edilemeyen durumlarda bu kişilerin kendilerini günlük kazalardan koruyabilmek için ek önlemler almaları gerekir. Bu kişiler evlerinde yeterli sayıda yangın ve gaz dedektörü bulundurmalı ve bunların çalıştıklarından Emin olmalıdır. Saklanan yiyeceklerin üzerine tarih yazılması ve Uygun koşullarda saklanması da olabilecek bir gıda zehirlenmesinden korunmak için alınabilecek diğer önlemdir.

Kimse kaybedene kadar koku alabilmenin ne kadar yaşamsal bir önemi olduğunu fark etmez. Tıpkı emniyet kemeri takarak olabilecek bir kazadan kendimizi koruyabildiğimiz gibi, alabileceğimiz basit önlemler yaşamımızı riske atmamızı engelleyecektir.

Yorumlar Konuya Yorum Yapın

Konu ile ilgili düşüncelerinizi paylaşın.

Diğer Makaleler
 • Adaçayı Terleme
 • Apış Arası Terlemesi
 • Aşırı El Terlemesi
 • Aşırı El Ve Ayak Terlemesi
 • Asiri Koltuk Alti Terlemesi
 • Aşırı Sırt Terlemesi
 • Aşırı Terleme
 • Aşırı Terleme Bitkisel
 • Aşırı Terleme Bitkisel Tedavi
 • Aşırı Terleme Nasıl Geçer
 • Aşırı Terleme Nedenleri Nelerdir
 • Aşırı Terleme Nedenleri Ve Tedavisi
 • Aşırı Terleme Sebebi
 • Aşırı Terleme Sebepleri Nelerdir
 • Aşırı Terleme Tedavileri
 • Aşırı Terlemek Nasıl Tedavi Edilir
 • Aşırı Terlemek Neden Olur
 • Aşırı Terlemenin Bitkisel Tedavisi
 • Aşırı Terlemenin Nedenleri Ve Tedavisi
 • Aşırı Terlemenin Sebepleri Makale 2
 • Aşırı Terlemeye Bitkisel Tedavi
 • Aşırı Terlemeye Doğal Çözüm
 • Aşırı Terlemeyi Önlemek
 • Asiri Yuz Terlemesi
 • Avuç İçi Terlemesi
 • Avuç İçi Terlemesi Nedenleri
 • Ayak Altı Terlemesi
 • Ayak Kokması 2
 • Ayak Kokması Nasıl Önlenir
 • Ayak Kokmasına Çare
 • Ayak Kokusu
 • Ayak Kokusu
 • Ayak Kokusu Çözüm
 • Ayak Kokusu Doğal Çözüm
 • Ayak Kokusu Giderici 6
 • Ayak Kokusu İçin
 • Ayak Kokusu İçin Bitkisel Çözüm
 • Ayak Kokusu İçin İlaçlar
 • Ayak Kokusu İçin Karbonat
 • Ayak Kokusu İçin Ne Yapılmalı
 • Ayak Kokusu İlacı
 • Ayak Kokusu Neden Oluşur
 • Ayak Kokusu Önlemek
 • Ayak Kokusu Sebepleri
 • Ayak Kokusu Tedavisi
 • Ayak Kokusu Ve Terlemesi
 • Ayak Kokusun Önlemek
 • Ayak Kokusuna Bitkisel Çözüm
 • Ayak Kokusuna Bitkisel Çözümler
 • Ayak Kokusuna Çözüm
 • Ayak Kokusuna Doğal Çözüm
 • Ayak Kokusuna Kesin Çözüm
 • Ayak Kokusuna Kesin Çözüm Nedir
 • Ayak Kokusuna Kına
 • Ayak Kokusuna Ne İyi Gelir
 • Ayak Kokusunu Ne Giderir
 • Ayak Kokusunu Önleme
 • Ayak Kokusunu Önlemek İçin
 • Ayak Kokusunun Giderilmesi
 • Ayak Kokusunun Nedeni
 • Ayak Kokusunun Sebepleri
 • Ayak Kokusunun Tedavisi
 • Ayak Mantarı Çözüm
 • Ayak Terlemeleri
 • Ayak Terlemeleri 2
 • Ayak Terlemelerinde
 • Ayak Terlemelerinde 2
 • Ayak Terlemesi
 • Ayak Terlemesi 2
 • Ayak Terlemesi 8
 • Ayak Terlemesi İçin İlaçlar
 • Ayak Terlemesi İçin Krem
 • Ayak Terlemesi Makale 2
 • Ayak Terlemesi Nasıl Önlenir
 • Ayak Terlemesi Nasıl Tedavi Edilir
 • Ayak Terlemesi Neden Olur
 • Ayak Terlemesi Nedenleri
 • Ayak Terlemesi Önlemi
 • Ayak Terlemesi Sebepleri
 • Ayak Terlemesi Ve Koku
 • Ayak Terlemesi Ve Kokusu
 • Ayak Terlemesine Bitkisel Cözüm
 • Ayak Terlemesine Çözüm
 • Ayak Terlemesine Doğal Çözüm
 • Ayak Terlemesine Kesin Çözüm
 • Ayak Terlemesine Ne İyi Gelir
 • Ayak Terlemesine Son Çözüm
 • Ayak Terlemesini Önlemek İçin
 • Ayak Terlemesini Önlemek İçin Makale 2
 • Ayak Ve El Terlemesi Nedenleri
 • Ayakkabı Koku Giderici
 • Ayakkabı Kokusuna Çözüm
 • Ayaklarda Terleme
 • Ayaklarda Terleme Nedenleri Makale 2
 • Ayakların Terlemesi
 • Ayakta Terleme
 • Bacak Arası Terlemesi
 • Bebeklerde Ayak Terlemesi
 • Bitkisel Tedavi
 • Botoks Terleme
 • Botoks Terleme Tedavisi
 • Botoksla Terleme Tedavisi
 • Cocuklarda Asiri Terleme
 • Çocuklarda El Terlemesi
 • Çok Aşırı Terleme Nedenleri
 • Çok Terleme
 • Çok Terleme Neden Olur
 • Çok Terlemenin Sebepleri
 • Çok Terlemenin Tedavisi
 • Çok Terlemeye Çözüm
 • El Ayak Terlemesi
 • El Ayak Terlemesi Ameliyatı
 • El Ayak Terlemesi Bitkisel Çözüm
 • El Ayak Terlemesi Neden Olur
 • El Ayak Terlemesine Bitkisel Çözüm
 • El Ayak Terlemesine Çözüm
 • El İçi Terlemesi
 • El Terleme
 • El Terlemesi Ameliyatı
 • El Terlemesi Bitkisel Tedavi
 • El Terlemesi Botoks
 • El Terlemesi Çözüm
 • El Terlemesi Doğal Çözüm
 • El Terlemesi İçin Bitkisel Çözüm
 • El Terlemesi İyontoforez
 • El Terlemesi Krem
 • El Terlemesi Kremi
 • El Terlemesi Nasıl Önlenir
 • El Terlemesi Nedenleri
 • El Terlemesi Tedavi Yöntemleri
 • El Terlemesi Tedavisi
 • El Terlemesi Tedavisi İyontoforez
 • El Terlemesine Doğal Çözüm
 • El Terlemesine Kesin Çözüm
 • El Terlemesine Krem
 • El Terlemesine Ne İyi Gelir
 • El Terlemesine Son
 • El Terlemesini Önlemek
 • El Terlemesini Önlemek İçin
 • El Terlemesinin Bitkisel Tedavisi
 • El Terlemesinin Nedeni
 • El Terlemesinin Nedenleri Ve Tedavisi
 • El Terlemesinin Sebebi
 • El Terlemesinin Sebepleri
 • El Terlemesinin Tedavisi
 • El Ve Ayak Terlemesi Bitkisel Çözüm
 • El Ve Ayak Terlemesi İçin Bitkisel Çözüm
 • El Ve Ayak Terlemesi Kesin Çözüm
 • El Ve Ayak Terlemesi Nasıl Geçer
 • El Ve Ayak Terlemesi Nasıl Önlenir
 • El Ve Ayak Terlemesi Nedenler
 • El Ve Ayak Terlemesi Nedenleri
 • El Ve Ayak Terlemesi Tedavisi
 • El Ve Ayak Terlemesine Bitkisel Çözümler
 • El Ve Ayak Terlemesine Çözüm
 • El Ve Ayak Terlemesine Kesin Çözüm
 • El Ve Ayaklarda Aşırı Terleme
 • Elde Terleme Neden Olur
 • Elde Ve Ayakta Terleme
 • Elin Terlemesi
 • Ellerde Aşırı Terleme
 • Ellerde Terleme Neden Olur
 • Ellerde Terleme Nedenleri
 • Ellerin Aşırı Terlemesi
 • Ellerin Terlemesi Çözüm
 • Ellerin Terlemesine Çözüm
 • Ellerin Terlemesinin Nedenleri
 • Fazla Terleme
 • Fazla Terleme Nasıl Önlenir
 • Fazla Terleme Nedenleri
 • Foot Care
 • Foot Care Ayak Kokusu Giderici
 • Hiperhidrozis Tedavisi
 • İbrahim Saraçoğlu Ayak Kokusu
 • Kalça Terlemesi
 • Kasıklarda Terleme Nedeni
 • Klipsli Ets Tedavisi
 • Kokulu Ayak
 • Kokulu Terleme
 • Koltuk Altı Bezlerinin Ameliyatı
 • Koltuk Altı Botoks
 • Koltuk Altı Botoks Fiyatları
 • Koltuk Altı Kokusu Nasıl Giderilir
 • Koltuk Altı Ter Pedi
 • Koltuk Altı Terleme Tedavisi
 • Koltuk Altı Terlemesi
 • Koltuk Altı Terlemesi Ameliyatı
 • Koltuk Altı Terlemesi Önleme
 • Koltuk Altı Terlemesi Tedavisi
 • Koltuk Altı Terlemesine Çözüm
 • Koltuk Altı Terlemesine Doğal Çözüm
 • Koltuk Altı Terlemesine Evde Çözüm
 • Koltuk Altı Terlemesine Kesin Çözüm
 • Koltuk Altı Terlemesine Pratik Çözüm
 • Koltuk Altı Terlemesine Son
 • Koltuk Altı Terlemesini Önlemenin Yolları
 • Psikolojik Terleme
 • Refleks Terleme
 • Refleks Terlemeye Son
 • Sempatik Sinir Sistemi Terleme
 • Soğuk Ayak Terlemesi
 • Suna Dumankaya Ayak Kokusu
 • Suna Dumankaya El Terlemesi
 • Sürekli El Terlemesi
 • Ter Kokusu
 • Ter Kokusuna Bitkisel Çöz
 • Ter Kokusuna Cozum
 • Ter Kokusuna Kesin Çözüm
 • Ter Kokusuna Son
 • Ter Kokusunu Önlemenin Yolları
 • Ter Önleyici Bitkiler
 • Ter Önleyici Ürünler
 • Ter Tedavisi
 • Tere Son
 • Tereson Kullananlar
 • Tereson Kullanımı
 • Tereson Satış Noktaları
 • Tereson Şikayet
 • Terleme
 • Terleme
 • Terleme Ameliyatı
 • Terleme Botoks
 • Terleme Botoksu
 • Terleme Hastalığı
 • Terleme Hastalığı Makale 2
 • Terleme Hastalığı Tedavisi
 • Terleme İçin Botoks
 • Terleme İlaçları
 • Terleme Kremi
 • Terleme Nasıl Olur
 • Terleme Nedenleri Nelerdir
 • Terleme Nedenleri Ve Tedavisi
 • Terleme Önleyici
 • Terleme Önleyici İlaç
 • Terleme Önleyici Krem
 • Terleme Sebepleri
 • Terleme Sebepleri Nelerdir
 • Terleme Sorunu
 • Terleme Tedavisi Fiyatları
 • Terlemek İstemiyorum
 • Terlememek İçin Bitkisel Çözüm
 • Terlemenin Bitkisel Yoldan Tedavisi
 • Terlemenin Nedenleri Nelerdir
 • Terlemenin Nedenleri Ve Tedavisi
 • Terlemenin Sebepleri
 • Terlemeye Bitkisel Çözüm
 • Terlemeye Bitkisel Çözüm Makale 2
 • Terlemeye Botoks
 • Terlemeye Çözüm
 • Terlemeye Doğal Çözüm
 • Terlemeye İyi Gelen Bitkiler
 • Terlemeye Karşı Çözüm
 • Terlemeye Karşı Önlemler
 • Terlemeye Ne İyi Gelir
 • Terlemeyi Azaltmak
 • Terlemeyi Engellemek
 • Terlemeyi Nasıl Önleriz
 • Terlemeyi Önlemek
 • Terlemeyi Önlemek İçin
 • Terlemeyi Önlemenin Yolları
 • Terlemeyi Önleyen Bitkiler
 • Terlemeyi Önleyen Deodorant
 • Terlemeyi Önleyici Bitkiler
 • Terlemeyi Önleyici İlaçlar
 • Terlemeyi Önleyici Ürünler
 • Vücudun Aşırı Terlemesi
 • Vücudun Terlemesi
 • Yüz Terlemesi
 • Yüz Terlemesine Bitkisel Çözüm
 • Yüz Terlemesine Çözüm
 • Yüz Terlemesinin Nedenleri
 • Yüzde Aşırı Terleme
 • Ayak

  Kokusuna

  Kesin

  Çözüm