Alışveriş Sepeti
Okuduğunuz makale ile ilgili aklınıza takılan sorular için uzman kadromuz hizmetinizde.

Sorunuzu sorun, uzman kadromuz sorunuzun cevabını hemen e-posta adresinize göndersin.
Uzmana Sor
Hastalığınız ile ilgili sormak istediğiniz soruyu tıbbi ve aromatik bitkiler uzmanlarımıza buradan sorabilirsiniz.

Sorduğunuz sorunun cevabını uzmanlarımız en kısa sürede size dönerek cevaplayacaktır.
Uzmana Sor
Ayak Kokusu İçin
Hastalığınız İle İlgili Uzmanımıza Soru Sormak İçin TıklayınAyak Kokusu İçin

Ayak Kokusu İçin Neler Yapılabileceği Hakkında Bilgiler Aşağıdaki Makalede Yer Almaktadır. Ayak Kokunuz Var vede Siz de Bu Kokudan Rahatsızsanız Makaleyi Dikkatlice Okuyunuz.


Ayak Kokusu İçin

Ayak kokusu,
özgüven kaybı başta olmak üzere insanda pek çok psikolojik sorunlarin oluşmasına neden olan sebeplerin başında gelmektedir.

AYAK KOKUSU NEDEN OLUŞUR?
Ayak kokusu probleminin önemli nedeni bakterilerdir. Bakterilerin ayağa kontamine olması sonucunda gözenekler tıkanmakta ve normal ayak florasının bozulması sonucunda ayak kokusu yapan bakteriler ön plana çıkmaktadır. Dolayısıyla ayak kokusu kaçınılmaz bir hal almaktadır.

Yan Etkisi

Düzenli olarak reçeteli ilaç kullanların , hamile ve emziren bayanların kullanmadan önce doktoruna danışmalarını tavsiye ederiz.Ayağınız kokuyorsa, ılık çay dolu bir leğene ayaklarınızı daldırın ve her akşam yatmadan önce 10 dakika tutun.10 günde koku diye bir şey kalmayacaktır. Cildiniz yağlıysa banyodan çıkmadan bir çaydanlık çay ile teninizi ovuşturun, balsam vazifesi görür. Eliniz balık ya da soğan kokuyorsa, elinizi demli çayla yıkayın. Uzmanlar, ”Şişmanlar, kalp, sinir, mide ve karaciğer hastaları, Romatizma ve nikristen şikayet edenler, böbreklerinde kum veya taş olanlar, yüksek tansiyondan yakınanlar, üremi veya albüminüri olanlar, mümkün olduğu kadar az çay içmeliler” uyarısında bulundu. Çay içenler ile çay içmeyenler arasında, kalp krizi sonrası ölüm oranları da araştırıldı. Çay tüketimi fazla olanlarda, çay tüketmeyenlere oranla yüzde 44 daha az kalp krizi nedenli ölüm görülüyor. Bir haftada 14 bardaktan daha az çay tüketenler ise, hiç tüketmeyenlere oranla yüzde 28 daha az kalp krizi sonucunda ölümle karşılaşıyorlar.

Aşırı terleme neticesinde ayaklarınızda oluşacak kokuları gidermek için doğal yağlardan yararlanabilirsiniz.Bunun için en etkili olan doğal yağlar; Nane yağı, Lavanta yağı veya adaçayı yağıdır.Bu saydığımız yağlardan herhangi birinden ayakkabınızın içine veya çorabınıza 1-2 damla damlatırsanız oluşaşan kokunun azalmasını sağlayabilirsiniz.

En Çok Bu Yazılar Okunuyor
Sizin İçin En Son Bunları Yazdık
Yorumlar Konuya Yorum Yapın

Konu ile ilgili düşüncelerinizi paylaşın.

Ayak

Kokusu

İçin