Alışveriş Sepeti
Okuduğunuz makale ile ilgili aklınıza takılan sorular için uzman kadromuz hizmetinizde.

Sorunuzu sorun, uzman kadromuz sorunuzun cevabını hemen e-posta adresinize göndersin.
Uzmana Sor
Ayak Kokusu Giderme
Bengisu Aynısafa Merhemi
40,00 TL
Ürün Fiyatı

12546
Adet Satıldı

İncele
Hemen Al
Yeşilex Afrodizyak (10 Kapsül)
79.00 TL
Ürün Fiyatı

101083
Adet Satıldı

İncele
Hemen Al
Yeşilex Afrodizyak Macun (230 gr.)
59.00 TL
Ürün Fiyatı

70197
Adet Satıldı

İncele
Hemen Al
Ayak Kokusu Giderme
Ayak Kokusu Giderme :

Çogu kisinin kabusudur ayak kokus. Özellikle ayakkabisini çikarmasi gerektigi durumlarda adeta yok olmak ister ayagi kokan kisi… Ayak kokusunu teneffüs etmek zorunda kalanlar için de zor bir durumdur bu sorun.

Son derece kötü olan ve adeta kisinin “burnumun diregi kirildi” demesine neden olacak boyutta bulunan ayak kokusu, kesinlikle bir sorundur ve yasayan kisinin bundan biran önce kurtulmasi gerekir. Ayak kokusunu giderme yollari nelerdir, bunlari anlatmadan önce ayaklar neden kokar sorusunun cevabini verelim. Vücudumuz her gün düzenli olarak sivi kaybediyor. Bunun en önemli yolu da terlemek… Kisiler terleyerek vücuttaki siviyi atarlar. Vücuttaki toksinlerin atilmasi için son derece dogal bir yoldur terlemek.

Aslinda ter kokmaz. Kötü kokular genelde vücut terinin vücuttaki bakteriler ile temasa geçmesi ile ortaya çikar. Örnegin ayaklarimizin çevresindeki bakteriler. Mesela kisinin elleri de terler ama hava ile temas ettigi için kokmaz. Ayaklarimizda bedenimizin diger yerlerinden daha çok ter bezi var. Ayakkabi ve çorap içinde kalmasiyla ter orani daha da artar ayaklarin. Ayrica yine kapali oldugu için meydana gelen ter disariya atilamaz ve ayaklarda hapsedilen fazla sivi bakterilerle temas edip ayak kokusuna yol açar.

Bu durum sadece ayaklarin kokmasina degil, kasintiya, çatlaklara, ciddi yaralara, sporcu ayagina ve ödeme yol açabilir. Çiplak ayakta böyle bir seyin olmasi söz konusu degil. Çünkü ayak çok terlese bile havayla temas edecek ve fazla nem buharlasacakti. Böylece ayak ya hiç kokmayacak ya da az kokacakti. Peki ayak kokusunu gidermek için neler yapilabilir. Eger mümkünse her gün ayni ayakkabiyi giymeyin. Böylece bir gün önce giydiginiz ayakkabinin nemi kuruyacak, havalanacak.

Çoraplarinizi pamuklu olanlardan seçin. Bu sayede ayaginizdaki nem emilecek. Buna ragmen ayak kokunuz sürüyorsa ayak bakim kremlerinden kullanabilirsiniz. Bu kremler ayaktaki koku ve terlemeye neden olan mikroorganizmalari azaltir. Ayaginizda Mantar enfeksiyon veya ayak derinizde bir sorun varsa, ilaç ve losyon kesinlikle kullanilmali. Kokuyu önlemenin en önemli yollarindan biri de çoraplari her gün degistirmek ve ayaklari her gün yikamak.

En Çok Bu Yazılar Okunuyor
Sizin İçin En Son Bunları Yazdık
Yorumlar Konuya Yorum Yapın

Konu ile ilgili düşüncelerinizi paylaşın.

Ayak

Kokusu

Giderme