Alışveriş Sepeti
Okuduğunuz makale ile ilgili aklınıza takılan sorular için uzman kadromuz hizmetinizde.

Sorunuzu sorun, uzman kadromuz sorunuzun cevabını hemen e-posta adresinize göndersin.
Uzmana Sor
Hastalığınız ile ilgili sormak istediğiniz soruyu tıbbi ve aromatik bitkiler uzmanlarımıza buradan sorabilirsiniz.

Sorduğunuz sorunun cevabını uzmanlarımız en kısa sürede size dönerek cevaplayacaktır.
Uzmana Sor
Ayak Kokusu Bitkisel Çözüm
Ayak Kokusu Bitkisel Çözüm
Hastalığınız İle İlgili Uzmanımıza Soru Sormak İçin Tıklayın
Ayak kokusu bitkisel çözüm,ayak kokusunun bitkisel yöntemler ile çözüm yolları hakkında bilgiler aşağıdaki makalemizde yer almaktadır.Ayak kokusunun bitkisel yöntemler ile çözüm yolları hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak için aşağıdaki makalemizi okumanızı tavsiye ederiz.

Ayak Kokusuna Karşı Bitkisel Çözüm Önerileri

• Öncelikle ayak kokusundan kurtulmak için temizliğe özen göstermemiz gerekecek. Bu sebeple günde en az bir kez ayakların yıkanmasında fayda var. Tabi ki 4-5 kez yıkamanın daha çok faydası var. Bol bol yıkanan ayaklarda terleme olmaz ve bakteriler oluşmaz.

• Evde yapılan çayların geride kalanlarını atmadan önce ayaklarınız için kullanmanızda fayda var. Evde akşam çay içtikten sonra kalanları ılık hale getirdikten sonra ayaklarınızı 10 dakika içinde bekletirseniz koku 10 günlük bir süreçten sonra yok olacaktır.

• Kına ile sirke beraberce su içerisinde kaynatılarak belirli bir süre boyunca ayaklar bu su ile yıkanırsa ayak kokusu yok olacaktır.

• Ada çayını rendelenmiş havuç ile kaynatarak ayaklarınızı bu suyun içerisinde bekletebilirsiniz. Bu işlemi belirli bir süreç yaptıktan sonra koku oluşumu duracaktır.

• Akhuş ağacının kurutulmuş yaprakları ufalanmadan su içerisinde kaynatılır ve yatmadan önce ayaklar bu su ile yıkanırsa ayak kokusu son bulacaktır.

Bunlarla beraber ayak kokusuna sebebiyet veren en önemli etkenlerden biride hava alamayan ayakkabılardır. Bu kapsamda düzenli olarak ayakkabı temizliğinizi yaparsanız ve özellikle Yaz aylarında hava alabilecek tarzdaki ayakkabıları tercih ederseniz ayak kokusunun önüne bir nebze geçebilirsiniz.

Unutmayın ki en önemli unsur temizlik. Temizlik sonrasında yukarıdaki önerilerden birini daha yaparsanız yakın zamanda ayak kokusu bir sorun olmaktan çıkacaktır.

Bunların yanında ayak kokusunu önleyen çorap, ayakkabı gibi ürünleri de çok zorda kalmanız durumunda yardımı birer ürün olarak alıp kullanabilirsiniz.


En Çok Bu Yazılar Okunuyor
Sizin İçin En Son Bunları Yazdık
Yorumlar Konuya Yorum Yapın
  • Mehmet Uslu23 yaşındayım ayak kokusu sorunu yaşıyorum acaba mantar böyle bir sorun oluşturumu ayaklarımda mantardan kaynaklanan bir kokumu oluyor arkadaşlarım böyle birşey olduğunu söylüyorlar ne ler yapamam gereklidir bazıları tuzlu suda tut geçer diyorlar doğrumudur.
  • Ayak

    Kokusu

    Bitkisel

    Çözüm