Alışveriş Sepeti
Okuduğunuz makale ile ilgili aklınıza takılan sorular için uzman kadromuz hizmetinizde.

Sorunuzu sorun, uzman kadromuz sorunuzun cevabını hemen e-posta adresinize göndersin.
Uzmana Sor
Hastalığınız ile ilgili sormak istediğiniz soruyu tıbbi ve aromatik bitkiler uzmanlarımıza buradan sorabilirsiniz.

Sorduğunuz sorunun cevabını uzmanlarımız en kısa sürede size dönerek cevaplayacaktır.
Uzmana Sor
Ayak Kaşıntısı Tedavisi
Ayak Kaşıntısı Tedavisi
Hastalığınız İle İlgili Uzmanımıza Soru Sormak İçin Tıklayın
Ayak Kaşıntısı Tedavisi : Ayak kaşıntısı çekiyorsanız tedavi yolunu öğrenmek için aşağıdaki makalemizi okuyabilirsiniz.

Ayak Kaşıntısı ( Mantar) Nasıl Önlenir, Nasıl Engellenir?


Ayağı temiz ve kuru tutmak, yalınayak dolaşmamak, temiz ve pamuklu çorap giymek, giyilen terlik ve ayakkabının içinin temiz hatta pudralanması kaşıntıyı engeller.

Ayak Kaşıntısına İyi Gelen Bitkisel Tedaviler :

* Altı tane aspirini yarım bardak sirkede ezin. İyice çalkalayın ayaklarınızı temizleyip kuruttuktan sonra uygulayın. 3 gün boyunca ya da mantar kaybolana kadar günde 3 kere uygulayın.

* Paudarco çayı için, ayaklarınızı 10 poşet paudarco çayının demlenmesiyle elde edilen suyla 10 dakika banyo edin.

* Aloe Vera jeli kullanın. Aloe vera anti mantar özelliğe sahiptir. Mantarlı bölgenin üzerine sürün.

* Sarımsak dilimleri ya da suyu kullanın. Mantarlı bölgeye sarımsağı dilimleyerek koyun ya da sarımsak suyunu sürün. Üzerine çoraplarnızı giyin ve gün boyu orda durmalarını sağlayın. Bu yöntem mantar ilaçlarından daha etkilidir.

* Aynısafa anti mantar özelliğe sahiptir. Aynısafa kremi yada aynısafa çiçeklerinin kaynama suyuyla yapılan ayak banyoları mantar tedavisinde etkili olur.

* Yeteri kadar suya 40 damla çay ağacı yağı ekleyin. Ayaklarınızı bu suda 10 dakika bekletin. Ayak banyosundan sonra ayaklarınızı havluyla kurulayın ve saç kurutma makinesiyle ayaklarınızı iyice kurutun. Tırnaklar kesilmiş olmalı. Tırnakların altında dahi hiç nem kalmamalı. Azıcık bir nem bile mantarın yaşamını sürdürmesine yeter. Ayaklarınızı iyice kuruttuktan sonra mantarlı bölgeye birkaç damla çay ağacı yağı sürün

* Zeytin Yaprağı ekstresi kullanın. Zeytin ağaçı bakteri,mantar ve parazitlere karşı korunmak için kendi antibiyotiğini üretir. Zeytin yaprağı ekstresi mükemmel bir antiviral ajandır.

Zeytin yaprağı ekstresi , ayrıca; Uçuk,grip,bakteri,sıtma,mantar,iltihap,yüksek kan basıncı,diyabet,kronik halsizlik ve soğuk algınlığı için de kullanılabilir

* Aynı çorabı 2 kere giymeyin ve ayaklarınızın kuru olmasına dikkat edin. Ayaklarınınzın sürekli kuru olmasını sağlamak bile tek başına mantarı yok edebilir. Çünkü mantar yaşamak için nemli bir ortama muhtaçtır.
En Çok Bu Yazılar Okunuyor
Sizin İçin En Son Bunları Yazdık
Yorumlar Konuya Yorum Yapın
  • Gökhan VasipSLMLR AYAKLARIMDA İNANILMAZ BİR KAŞINTI VAR GİTMEDİĞİM DOKTOR VE HEKİM KALMDI DERDİME BİR ÇARE BULAMADIM AYAKLARIM ÖYLE TATLI KAŞINIYORKİ KAŞIKTA KAŞIYASIM GELİYOR. MERHEMLER İŞE YARAMIYOR BİTKİSEL NE ÖNERİYORSUNUZ
  • Ayak

    Kaşıntısı

    Tedavisi