Alışveriş Sepeti
Okuduğunuz makale ile ilgili aklınıza takılan sorular için uzman kadromuz hizmetinizde.

Sorunuzu sorun, uzman kadromuz sorunuzun cevabını hemen e-posta adresinize göndersin.
Uzmana Sor
Hastalığınız ile ilgili sormak istediğiniz soruyu tıbbi ve aromatik bitkiler uzmanlarımıza buradan sorabilirsiniz.

Sorduğunuz sorunun cevabını uzmanlarımız en kısa sürede size dönerek cevaplayacaktır.
Uzmana Sor
Ayak Bileğinde Ödem
Ayak Bileğinde Ödem
Hastalığınız İle İlgili Uzmanımıza Soru Sormak İçin Tıklayın
Ayak Bileğinde Ödem :

Alt bacak şişmesi ve ayak bileği ortak bir sorundur. Ayak bileği şişliği nedeni belirlenmesi etkili tedavi bulmak için ilk adımdır. Bir kez ayak bileği şişliği nedeni belirlenir, etkili tedavi başlatılabilir. Kaynakwh webhatti.com: Ayak Bileği Şişmesi,

Ayak Bileği Neden Şişer?

Cevap: Ayak bileği şişmesi ayak bileği içindeki sıvı birikimine neden ortak veya yumuşak doku ayak bileği çevreleyen.

Ayak bileği şişliği ortak nedenler şunlardır:

Travmatik Yaralanma

Bir ayak bileği burkulma veya kırık ayak bileği gibi bir travmatik yaralanma, ayak bileği en sık neden olan şişlik. Hastaların hemen hemen her zaman, ama özellikle yaralanma hatırlıyorum hatta bazen ince yaralanmaları ayrıca ayak bileği için şişmesine neden olabilir. Ayrıca, Stres kırıkları bilek şişmesine yol etrafında oluşabilir.

Gut

Gut senin ayak bileği sıvı içinde ürik asit kristallerinin birikimi kaynaklanmaktadır. Ürik asit madde sindirim parçası olarak üretilmektedir. Düzgün yemek sindirimi ve atık bizim vücut kurtulmak, Vücudumuzun atık taşıma ürik asit gibi maddeler üretir. Gut hastalığı olan kişiler anormal eklem içinde, enflamasyon yol ürik asit kristalleri birikir ve şişme.

Ayak bileği Artrit

Ayak bileği artrit daha az diğer eklemlerde dejeneratif değişiklikler daha yaygındır. Ancak, ayak bileği artrit ve oldukça ağrılı olabilir oluşabilir. Ayak bileği en romatoid artrit veya artrit hastalarında bilek bir önceki travmalı hastalarda sık görülür.

Enfeksiyon

Enfeksiyon ayak bileği alışılmadık şişlik neden olduğunu. Enfeksiyonları ya bilek (sellülit çevresindeki yumuşak dokularda) oluşabilir ya da kendisi ortak (septik ortak olarak). Enfeksiyonlar genellikle ilaçlar tek başına, ama tedavi edilebilir de cerrahi gerekebilir.

Damar İkaz

Kan akımı ile çok sayıda sorun, normal dolaşım zarar ve ayak bilekleri civarında şişme yol. Damar Tıkanıklığı ve en yaygın nedeni bir kan pıhtısı, bir DVT olarak da bilinir. Vasküler sorun Bu tür genelde bir bacağından (veya ikisini) ve yumuşak doku şişmesi için ayak ve ayak bileği boyunca gerçekleşmiş olur. Daha da bacak kadar uzatabilirsiniz şişme. Kaynakwh webhatti.com: Ayak Bileği Şişmesi, Ayak Bileği Neden Şişer?

Periferik Ödem

Periferik ödem bir dolaşım sorunu, ancak her iki bacak değil, sadece bir görülür. Alt ekstremite ödem damarlar neden olan yaşlanma nedeniyle olabilir kronik şişme, yanı sıra bacak damarları üzerindeki basıncı yerleştirebilirsiniz diğer koşullar. Bu koşullar Hamilelik, şişmanlık ve varisli damarlar içerir.

En Çok Bu Yazılar Okunuyor
Sizin İçin En Son Bunları Yazdık
Yorumlar Konuya Yorum Yapın
  • Zeynep Sbenim bir yili askin suredir sol ayak bilegimde odem var saniriimzaman zaman sisiyor agriyor.bazende iyi oluyor.mesela bi hafta sis ve agrili oluyoriki uc gun iyi oluo.hastaligin ilk baslarinda gitmedigim doktor kalmadi.geneli eklem tutulmasi dedi ve bir suru kortizon kulkandim fakat care olmadi kilodan baska katkilaruda olmadi ve artik ikacta kullanmiorum doktorada gitmiyorum katlaniyorum yani.ama boyle hayat surdurmekte zor acaba siz birsey onerirmisiniz?
  • Şifa MarketAlp dağlarından toplanan 50 ye yakın bitki bileşeninden,genetik mühendisler tarafından özel olarak hazırlanmıştır.Şişlikler, ağrılar ve ödemlerde, romatizma, fıtık, kireçlenme ağrılarını kesmede yardımcı ,tedaviye yöneliktir. hareket kolaylığı sağlayan bir bileşendir. incelemek için linki tıklayınız. Bilgi Hattı : 0224 2-3-4-5-6-7-8
    http://sifamarket.com.com/bitkisel/alpenkrauter-balsam-200ml.html
  • Zeynep Karamerhabalar ayak bileklerimde ödem oluştu bir türlü atamadım ödemi vücuttan atmak için nasıl bir kür kullanmalıyım . Bu konuda bilgi verir misiniz ? En kısa sürede cevabınızı bekliyorum . İyi çalışmalar , teşekkür ederim .
  • Ayak

    Bileğinde

    Ödem