Alışveriş Sepeti
Okuduğunuz makale ile ilgili aklınıza takılan sorular için uzman kadromuz hizmetinizde.

Sorunuzu sorun, uzman kadromuz sorunuzun cevabını hemen e-posta adresinize göndersin.
Uzmana Sor
Hastalığınız ile ilgili sormak istediğiniz soruyu tıbbi ve aromatik bitkiler uzmanlarımıza buradan sorabilirsiniz.

Sorduğunuz sorunun cevabını uzmanlarımız en kısa sürede size dönerek cevaplayacaktır.
Uzmana Sor
Avakado Yaprağı Böbrek Taşı
Avakado Yaprağı Böbrek Taşı
Hastalığınız İle İlgili Uzmanımıza Soru Sormak İçin Tıklayın
Avakado Yaprağı Böbrek Taşı : Avakado yaprağı ile Böbrek taşı nasıl düşürülür, böbrek taşı tedavisi hakkında bilgiler bu makalede yer almaktadır. Böbrek taşı tedavisine yardımcı olan %100 bitkisel ürünler ve etkilerini bu makalede inceleyebilirsiniz...

Avakadonun meyvesi kadar yapraklarınında birçok faydası vardır. Böbrek taşı ve iltihaplarında, Safrakesesi taşında, Böbrek ağrıları ve yetmezliğinde İdrar yolları iltihaplarında, Prostat büyümesi ve iltihaplarında, Mide ülseri ve gastritte, Onikiparmak bağırsağı ülserinde, Basur kanamalarında kullanılır.

Çok kalorili olmasına rağmen içerdiği Glutathion süper bir hücre koruyucusudur, çünkü en iyi antioksidanttır. Antioksidantlar hücrelerin yaşlanmasını yavaşlatırlar ve kanseri önlerler. Tüm meyveler arasında protein bakımından en zengin olanıdır. Bol miktarda E vitamini de içerir.

Bu vitamin kalp ve deriyi koruyarak dolaşımı düzene sokar. Ayrıca potasyum ve B6 vitamini de içerir. Kadınlar açısından çok gereklidir.

Böbrek taşlarını düşürmek için avakado yaprağı çayının yapılışı:

Bunun için avakado yapraklarının kurutulmuş olması gereklidir. 1 yemek kaşığı kurutulmuş avakado yaprağını kaynamakta olan 1 bardak suyun içine atın ve 8 dakika kaynatın. Bu çayı 3 gün boyunca günde 1 kez içiniz ve birkaç gün ara verip tekrar 3 gün içiniz.

Prof.Dr.İbrahim SARAÇOĞLU:

Böbrek sancısı çeken kişilerin imdadına Avakado yaprağı yetişiyor.Yaklaşık 1 tutam avakado yaprağını(3,4 gr) 1 bardak suda kaynatın.Yaklaşık (8-10 dakika )boyunca kaynattığınız avakado suyunu ılınınca tüketiniz.

En Çok Bu Yazılar Okunuyor
Sizin İçin En Son Bunları Yazdık
Yorumlar Konuya Yorum Yapın
 • Harun KandemirAvakoda yaprağının hangi özelliği böbrek taşlarının düşmesine veya yok olmasına neden oluyor ve bu konuda yapılmış ciddi bir araştırma var mıdır. İlginize şimdiden teşekkürler...
 • Şifa MarketYapılan araştırmalar ve kullanan hastalarda vardır evet. iyi günler
 • Aydanur Ayrancımerhab sayın hocam kolay gelsin size sorum olacak cevaplarsanız sevinirim. böbreklerimde 1 tanesi 6 mm .diğeri 8 mm çapında 2 adet taş gözüktü acaba eriterek atabiliyormuyuz.ve neler kullanbilirim sağlıklı olarak.
 • Hasan ZürrağDr. İbrahim saraçoğlunun bu konuyla ilgili katıldığı bi haber programı var. Youtube de izleyebilirsiniz. Avakadonun neden etki ettiğini söylüy.
 • Şifa MarketSaraçoğlunun, bilgileri sitemizde ansiklopedik bilgi amaçlı paylaşılmış ve degerli görüşlerinden yararlanılmıştır şifa market burası
 • Avakado

  Yaprağı

  Böbrek

  Taşı