Şifa Market
Anasayfa Dini Bilgiler Tıbb-i NebeviSağlık ve AktüelHerbalistlerAlternatif TıpBurçlarBitkisel ReçetelerŞifalı Dualar
Bitki SözlüğüHastalıklarİsimler SözlüğüŞifalı TaşlarMucizevi BitkilerRüya TabirleriYemek Tarifleri Şifa Forum
Artroskopi Ameliyatı Sonrası

Cerrahi tedaviler birçok problemi çözmek için kullanılmasına rağmen, iyileşme gerçekleştikten sonra bile aktivitelerinizde bir takım kısıtlamalar yaşayabilirsiniz.Tedavilerde elde edilen sonuçlar dizinizde saptanan yaralanma ya da tahribatın derecesine göre sonuç verecektir. Eğer diz eklemine yönelik bir artroskopi işlemi geçirdiyseniz, giriş deliklerinin küçük olmasına ve artroskopi uygulanan eklemde az miktarda ağrı hissedilmesine rağmen eklemin tamamen iyileşmesi birkaç haftayı bulacaktır. İyileşme sürecini hızlandırmak ve ilerideki eklem fonksiyonlarınızı korumak için size yönelik ekzersiz ve rehabilitasyon programı önerilecektir.

Örneğin, dizinizi koşarken yaralamışsanız ve dizin yük çeken bölümünün  eklem yüzeyi tahrip olmuşsa, dizde hemen bir iyileşme beklenmemelidir. Probleminizin boyutlarına göre  size düşük etkili bir egzersiz alternatifi önerilecektir. Sporcular da iyileşme , yalnız günlük aktivasyon yapanlara oranla daha hızlı olabilir. Çünkü sporcuların normal kişilere göre diz çevresi kasları daha kuvvetlidir ve  çalıştırılması ile daha hızlı gerçekleşebilir. Ancak hastalarımızın kısa içerisinde işlerine, okullarına veya gündelik aktivitelerine geri dönebilmesi temel hedefimizdir.

Fiziksel egzersiz hareketleri ve rehabilitasyon süreci durumunuzun iyileşmesinde en önemli rolü oynamaktadır. Düzenli olarak uygulanan bir ekzersiz programı son durumunuza büyük katkıda bulunacaktır Sporcular ya da fiziksel kondisyonu iyi olan kimseler için  birkaç hafta içerisinde sportif aktivitelere geri dönüş mümkündür.  Ancak artroskopi uygulamalarının  farklılıkları ve  hastalıkların bulguları  vede  durumlarının birbirinden farklılılığı  uygulanan artroskopi işleminin o hastaya yönelik özel bir süreç olduğunu lütfen unutmayın. İyileşme süreci bu özelliklere göre değişkenlik gösterir.

Yorumlar Yorum Yazmak İçin Tıklayın

Konu ile ilgili düşüncelerinizi bizimle paylaşın.

Bu sitedeki açıklamalar sadece bilgilendirmek amacıyla verilmiştir. Ürünler ilaç değildir, tıp ve sağlık profesyonellerinin tavsiye ettiği ilaçlar ile eşdeğer değildir. Ürün bilgileri ambalajlardaki açıklamalardan ve üreticilerin tanıtım broşürlerinden alınmıştır. Üreticilerin ürünleri hakkında verdiği bilgilerden ve yazım hatalarından kaynaklanan sorunlardan ve şikayetlerden sifamarket.com sorumlu değildir. Ürünlerin kullanımı ve sağlık sorunlarınız için öncelikle bir sağlık uzmanına, hekime, eczacıya danışınız.

%100 Güvenli Alışveriş

Copyright © 2013 Şifa Market. Tüm hakları saklıdır.