Alışveriş Sepeti
Okuduğunuz makale ile ilgili aklınıza takılan sorular için uzman kadromuz hizmetinizde.

Sorunuzu sorun, uzman kadromuz sorunuzun cevabını hemen e-posta adresinize göndersin.
Uzmana Sor
Hastalığınız ile ilgili sormak istediğiniz soruyu tıbbi ve aromatik bitkiler uzmanlarımıza buradan sorabilirsiniz.

Sorduğunuz sorunun cevabını uzmanlarımız en kısa sürede size dönerek cevaplayacaktır.
Uzmana Sor
Artroskopi Ameliyatı Sonrası
Artroskopi Ameliyatı Sonrası
Hastalığınız İle İlgili Uzmanımıza Soru Sormak İçin Tıklayın
Artroskopi Ameliyatı Sonrası :

Cerrahi tedaviler birçok problemi çözmek için kullanılmasına rağmen, iyileşme gerçekleştikten sonra bile aktivitelerinizde bir takım kısıtlamalar yaşayabilirsiniz.Tedavilerde elde edilen sonuçlar dizinizde saptanan yaralanma ya da tahribatın derecesine göre sonuç verecektir. Eğer diz eklemine yönelik bir artroskopi işlemi geçirdiyseniz, giriş deliklerinin küçük olmasına ve artroskopi uygulanan eklemde az miktarda ağrı hissedilmesine rağmen eklemin tamamen iyileşmesi birkaç haftayı bulacaktır. İyileşme sürecini hızlandırmak ve ilerideki eklem fonksiyonlarınızı korumak için size yönelik ekzersiz ve rehabilitasyon programı önerilecektir.

Örneğin, dizinizi koşarken yaralamışsanız ve dizin yük çeken bölümünün eklem yüzeyi tahrip olmuşsa, dizde hemen bir iyileşme beklenmemelidir. Probleminizin boyutlarına göre size düşük etkili bir egzersiz alternatifi önerilecektir. Sporcular da iyileşme , yalnız günlük aktivasyon yapanlara oranla daha hızlı olabilir. Çünkü sporcuların normal kişilere göre diz çevresi kasları daha kuvvetlidir ve çalıştırılması ile daha hızlı gerçekleşebilir. Ancak hastalarımızın kısa içerisinde işlerine, okullarına veya gündelik aktivitelerine geri dönebilmesi temel hedefimizdir.

Fiziksel egzersiz hareketleri ve rehabilitasyon süreci durumunuzun iyileşmesinde en önemli rolü oynamaktadır. Düzenli olarak uygulanan bir ekzersiz programı son durumunuza büyük katkıda bulunacaktır Sporcular ya da fiziksel kondisyonu iyi olan kimseler için birkaç hafta içerisinde sportif aktivitelere geri dönüş mümkündür. Ancak artroskopi uygulamalarının farklılıkları ve hastalıkların bulguları vede durumlarının birbirinden farklılılığı uygulanan artroskopi işleminin o hastaya yönelik özel bir süreç olduğunu lütfen unutmayın. İyileşme süreci bu özelliklere göre değişkenlik gösterir.

En Çok Bu Yazılar Okunuyor
Sizin İçin En Son Bunları Yazdık
Yorumlar Konuya Yorum Yapın

Konu ile ilgili düşüncelerinizi paylaşın.

Artroskopi

Ameliyatı

Sonrası