Alışveriş Sepeti
Okuduğunuz makale ile ilgili aklınıza takılan sorular için uzman kadromuz hizmetinizde.

Sorunuzu sorun, uzman kadromuz sorunuzun cevabını hemen e-posta adresinize göndersin.
Uzmana Sor
Hastalığınız ile ilgili sormak istediğiniz soruyu tıbbi ve aromatik bitkiler uzmanlarımıza buradan sorabilirsiniz.

Sorduğunuz sorunun cevabını uzmanlarımız en kısa sürede size dönerek cevaplayacaktır.
Uzmana Sor
Arıcılık Malzemeleri Satışı
Arıcılık Malzemeleri Satışı
Hastalığınız İle İlgili Uzmanımıza Soru Sormak İçin Tıklayın

Arıcılık Malzemeleri Satışı İşlemleri Arıcılıkla Uğraşanlar Tarafından Yapılmaktadır. Arıcılık Malzemelerinden Bazıları şunlardır; Maske, Körük, Eldiven, Sırt tarağı, Temel Petek...

Arıcılık Malzemeleri SatışI Maske-Arıcı Maskesi:

Arıcı,bal arılarının bulunduğu kovanı açarken arıların saldırısına maruzkalabilir. Bunun için arıcı kovanı açmadan önce maskesini giyip tedbirini almalıdır. Halk tabiriyle arının sokmayanı olmaz. Sizi siz olun maskesiz arıyı konrtol etmeyin

Arıcılık Malzemeleri Satışı Körük:

Arıcı, kovanı açarken maskeyi giymiş ,körüğünü yakmış olmalıdır. Körükten çıkan duman arıyı sakinleştirir,arı önceki hali gibi saldırgan olmaz. Arıyı duman,insanı iman yolageritirir demiş atalarımız.

Arıcılık Malzemeleri Satışı Eldiven:


Arının ellerimizi sokmaması için eldiven takılır. Arıcı eldivenlerini taktığı zaman rahatça arısını kontrol etmiş olur.

Arıcılık Malzemeleri Satışı Eldemiri:

Kovanın kapağını açtıktan sonra el demiri devreye girer. Eldemiriyle çerçeveleri kontrol için çerçeveleri(ramka),bazıları çıta der birinden ayırmak için , çerçeve üstü ve yanlarında oluşan fazlalık mumları temizlemek için eldemiri şarttır.

Arıcılık Malzemeleri Satışı Temel Petek:


Bal üretimini artırmak ve petek yapımını kolaylaştırmak için ,hazır doğal balmumunun çerçeve teli ve mahmuz veya elektrikli ısıtıcı ile çerçevelere sabitleştirilen,işçi arı gözünün şekli balsılı olması,gözenekleri düzgün altıgen şekinlinde ince mum levhasıdır

Arıcılık Malzemeleri Satışı Sır Tarağı:

Bal sağımı yapılırken arı kovanından alınan sırlanmış petekli balların sırı alınmadan bal süzme makinesine konulmaz. Sırlı peteklerin gözü kapalıdır.Sırı alındıktan sonra petekli bal sağılır.Petek bal dan sırı almak için sır tarağı kullanılır.

Arıcılık Malzemeleri Satışı Mahmuz:


Temel peteklerin çerçeveler sabitlenmesi esnasında kullanılır.Saplı,dişli tekerlekli olup,tekerlek temel peteğin takılı olduğu telin üzerinden gezdirilir,tel ile temel peteğin yapışması sağlanır.

Arıcılık Malzemeleri Satışı Regulatör:

Temel peteğin ve telin takılı olduğu çerçevede regulatördeki kablolardan temel peteğin teline elektirik verimesiyle tel ısınır temel petek ile telin yapışması sağlanır.

Arıcılık Malzemeleri Satışı Çerçeve Teli:

Çerçevelere takılı olan levha şeklindeki temel peteği sağlamlaştırmak için çerçeler yanlarından delinip tel gerdirilir. Temel petek tele dayandırılır.

Arıcılık Malzemeleri Satışı Bölme Tahtası:


Zayıf kolonilerde arılı çerçeve miktarı azdır.En son çerçeveden sonra bölme tahtsı yerleştirilir.Arının çerçeve olmayan yerlere geçişini engellemek ve arının çerçeve olan yerelerde kalmasını sağlamak ve arıyı sıcak tutmak için ağaçtan yapılan bir levhadır.

Arıcılık Malzemeleri Satışı Ana Arı Izgarası:

Kuluçkalık ve ballık arasına yerleştirilen,başka bir ifadeyle kovanın birinci kat ve ikinci katı arasına yerleştirilen,ana arının ballık kata(ikinci kat) çıkmasını engellemek için plastik veye metalden yapılan levha şeklindeki ızgaradır.

Arıcılık Malzemeleri Satışı Propolis Tuzağı:

Nektar akımın olduduğu zamanda çerevelerin üstüne konulan ızgaralı levhadır.

Arıcılık Malzemeleri Satışı Ana Arı Kafesi:

Ana arısız kalmış kovanlara ana arı vermek için veya ana arının nakli için ana arının konulduğu-muhafaza edildiği kafestir.

Arıcılık Malzemeleri Satışı Yemlik:


Yemlikler kayık yemlik ve kovan üstü olarak imal edilir.Arılara besleme yapmak için onların besinlerinin konulduğu ahşap,plastik ve metalden yapılan kaplardır.

Arıcılık Malzemeleri SatışI Polen Tuzağı:

Arıların çiçeklerden topladığı çiçek tozlarını ,polenlerini kovana girerken kovana kurulan tuzakla alınmasıdır.

Arıcılık Malzemeleri Satışı Bal Süzme Makinesi:

Kovandan sağılan petekli balların,manuel veya otomatik olarak çalışan kazanlara konularak balların süzüllmesini sağlayan kazandır.

Arıcılık Malzemeleri SatışI Bal Dinlendirme Kazanı:

Sağılan balın kromdan yapılmış dinlendirme kazanına konularak balı iki-üç saat bekletilerek,baldaki mum kırıntıları ve balın köpüğü balın üstüne çıkmasını sağlayan kazandır.

En Çok Bu Yazılar Okunuyor
Sizin İçin En Son Bunları Yazdık
Yorumlar Konuya Yorum Yapın

Konu ile ilgili düşüncelerinizi paylaşın.

Arıcılık

Malzemeleri

Satışı