Alışveriş Sepeti
Okuduğunuz makale ile ilgili aklınıza takılan sorular için uzman kadromuz hizmetinizde.

Sorunuzu sorun, uzman kadromuz sorunuzun cevabını hemen e-posta adresinize göndersin.
Uzmana Sor
Hastalığınız ile ilgili sormak istediğiniz soruyu tıbbi ve aromatik bitkiler uzmanlarımıza buradan sorabilirsiniz.

Sorduğunuz sorunun cevabını uzmanlarımız en kısa sürede size dönerek cevaplayacaktır.
Uzmana Sor
Antikolinerjik İlaçlar
Antikolinerjik İlaçlar
Hastalığınız İle İlgili Uzmanımıza Soru Sormak İçin Tıklayın

Antikolinerjik İlaçlar


Antikolinerjik İlaçlar Hakkında Bilgiler


Antikolinerjikler düz kas dokusu, sinir sisteminin uyarılması azaltmak için uygulanmaktadır. Antikolinerjik ilaçlar hakkında daha fazla bilgiye ulaşmak için aşağıdaki linki tıklayınız...Antikolinerjikler düz kas dokusu, sinir sisteminin uyarılması azaltmak için uygulanmaktadır ilaçlar mevcuttur. asetilkolin inhibe eylem tarafından bir antikolinerjik işleri, nörotransmitter sinir aktivitesi sinyalizasyon sorumludur. İlacın Formlar etkili Astım gastrointestinal problemleri içeren koşullar geniş bir yelpazede, tedavi olmak kanıtlamıştır. Doktorlar ne zaman ağız kuruluğu, baş ağrısı ya da Mide Bulantısı ya da daha ağır, solunum sorunları veya zihin bulanıklığı gibi advers ilaç reaksiyonları ve olumsuz yan etkileri riskini en aza indirmek için antikolinerjikler reçete dikkat ediyorlar.

Akciğer, gastrointestinal sistem, üriner sistem içinde İstemsiz düz kas kasılmaları ve başka vücut parasempatik sinir sistemi (PSNS) tarafından kontrol edilir. Asetilkolin beyin tarafından üretilen normal, ama PSNS etkinlik düzenleyen aşırı stimülasyon varsa çok fazla nörotransmitter veya eğer doğru absorbe değildir oluşabilir. Bir antikolinerjik yönetilmektedir, bu sinirlere PSNS ve bloklar asetilkolin için reseptör siteleri, böylece kasılma tepki uyuşturan geçecek.

Bir hasta çeşitli nedenlerle, ama bir antikolinerjik verilebilir ilaç en sık gastrointestinal ve idrar sorunları hafifletmek için verilir. sık mide krampları, peptik ülser, irritabl barsak sendromu muzdarip insanlar ve ülseratif kolit genellikle belirtilere antikolinerjikler alarak kabartma bulabilirsiniz. Ilaç da kas dokularını rahatlatıcı ve dar haline gelen hava yolları engelleyerek akciğer hastalıkları rahatlatmak yardımcı olabilir. Buna ek olarak, antikolinerjik önce veya bir cerrahi işlem sırasında PSNS hassasiyetini azaltmak için verilebilir.

Bazı yan etkiler sık antikolinerjik kullanımı ile, bunlar genellikle hafif ve geçici olsa. düz kas mukus ve sıvı üretimi, bir hasta ile bir antikolinerjik tedavi rejimi ağız kuruluğu, Kabızlık karşılaşabilirsiniz, dahil olduğu ve yutma güçlüğü. Bazı insanlar ve göğüste sıkışma hissi baş ağrısı, mide bulantısı, eklem ağrısı vardır. Daha az sıklıkta, ilaç, şuur bozukluğu ve ağır solunum sorunlarına neden olabilir. antikolinerjikler için alerjik reaksiyonlar nadirdir ve genellikle havayolu daralma, ürtikere neden ve hızlı bir nabız.

Doktor iyice hastanın tıbbi geçmişi ve mevcut ilaç kullanımı inceleyerek yan etkileri yaşama şansını sınırlayabilirsiniz. Dozaj miktarı birçok faktöre, kişinin yaşı ve özel sağlık durumunuz dahil bağlıdır. tozlar, fitil çözen olsa da, çoğu antikolinerjikler oral dozda bir veya iki kez günlük, ve alınır intravenöz çözümler de mevcuttur.

Çok tam olarak ne zaman çekici bir doktor talimatları için önemli bir ya da reçeteli ilaç başka tip antikolinerjik. Aşırı dozda ve beyin hasarı kardiyak arrest, akciğer yetmezliği gibi ciddi sağlık komplikasyonlara neden olabilir. alerjik reaksiyonlara ve solunum güçlüğü genellikle acil servise bir yolculuk gerektiren süre herhangi bir olağandışı minör yan etkileri reçeteleme doktora, rapor edilmelidir. antikolinerjikler verilmiştir İnsanların çoğu semptomlarından olumsuz sonuçları önemli ölçüde rahatlama deneyimi.
En Çok Bu Yazılar Okunuyor
Sizin İçin En Son Bunları Yazdık
Yorumlar Konuya Yorum Yapın

Konu ile ilgili düşüncelerinizi paylaşın.

Antikolinerjik

İlaçlar