Alışveriş Sepeti
Okuduğunuz makale ile ilgili aklınıza takılan sorular için uzman kadromuz hizmetinizde.

Sorunuzu sorun, uzman kadromuz sorunuzun cevabını hemen e-posta adresinize göndersin.
Uzmana Sor
Hastalığınız ile ilgili sormak istediğiniz soruyu tıbbi ve aromatik bitkiler uzmanlarımıza buradan sorabilirsiniz.

Sorduğunuz sorunun cevabını uzmanlarımız en kısa sürede size dönerek cevaplayacaktır.
Uzmana Sor
Ankilozan Spondilit Bitkisel Tedavi 2
Ankilozan Spondilit Bitkisel Tedavi 2
Hastalığınız İle İlgili Uzmanımıza Soru Sormak İçin Tıklayın

Ankilozan Spondilit Bitkisel Tedavi ile giderilmesi mümkün olan bir hastalıktır. Bu sayfada sizlere ankilozan spondilit bitkisel tedavisinin nasıl uygulandığı ve tedavide kullanılan bitkilerin neler olduğu hakkında bilgiler aşağıda yer almaktadır.

ANKİLOZAN SPONDİLİT TEDAVİSİ

Ankilozan spondilit , öncelikle omurgayı tutan, ağrılı, şekil bozukluğu, ayrıca leğen kemiğindeki eklemleride tutan ağrılı olan ve aktivite kısıtlanması ile sakatlığa neden olan iltihaplı romatizmal bir hastalıktır.

Ankilozan spondilit tedavisinde de akupunktur, bilinen tedaviler arasında en etkili olanıdır. Özellikle borderline denilen sınırdaki hastalarımızda uyguladığımız akupunktur tedavisiyle hastalarımızın ağrılarının azaldığını, rahatsızlığının o sınırda tutulduğunu, hatta kimi erken vakalarda hastaların şikayetinin yok denecek kadar azaldığını gördük.

Akupunktur diğer birçok olumlu etkisiyle vücuttaki bütün tamir bakım ve onarım faaliyetine başlamasına sebep olduğu gibi, bağışıklık sisteminide dengeleme özelliğiyle ankilozan spondilit rahatsızlığının kaynağını durdurmaya yönelik bir tedavidir.

Çünkü ankilozan spondilit,vücudun bağışıklık sisteminde bilinmeyen bir şekilde ve özellikle leğen kemiği bölgesindeki bel omurları ve eklemlerinde kendi dokusuna saldırma sonucu ortaya çıkan bir hastalıktır.

İşte, akupunktur tedavisiyle, beyine gönderilen mesajlarla vücut bu yanılsamadan vazgeçirilmeye yönelik uyarıldığında, hastalığın ortaya çıkmasına sebep olan bilinmez durum da ortadan kalkmış olmaktadır.
Alternatif tedavi yöntemleri

Akupunktur, aromaterapi gibi alternatif tedavi yöntemleri kullanılabilir. Ancak bunların alışılmış tedavilere üstünlükleri yoktur.
Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon

Fizik tedavi ve rehabilitasyon, hastalığınızın tedavisinde çok önemli yer tutar. Günlük egzersizleriniz ve korumanız gereken pozisyonlar size öğretilecektir.

Kalça ve omuzlarınız başta olmak üzere bazı önemli eklemlerinizin hareketliliğini arttırmayı da öğreneceksiniz. Hareketsizlik, kaslarınızın gücünün azalmasına ve boylarında kısalmaya neden olabilir.

Yapacağınız güçlendirme ve germe egzersizleri, kaslarınızın gücünün ve esnekliğinin korunmasında, arttırılmasında da çok önemlidir.

Egzersizlerinizi düzenli olarak yapma alışkanlığı edinmeniz çok önemlidir.

Günlük egzersizler, hastaların kendi kendilerine uygulayacakları tedavinin önemli bir yönüdür. Düzenli yapılan egzersizler, AS tedavisinde çok önemli bir yer tutar. Egzersizlerin iyi bir şekilde öğrenilmesi ve düzenli olarak yapılması gereklidir. Tüm egzersizler en az günde 1 kez, hatta daha iyisi 2 kez yapılmalıdır.

Akciğer kapasitesinin arttırılması için, tüm hareketler solunum egzersizleriyle birlikte uygulanmalıdır. Tüm hareketlerde, hareketi yaparken burundan derin nefes alıp, başlangıç pozisyonuna dönerken ağızdan üfleyerek nefes verilmelidir.

En Çok Bu Yazılar Okunuyor
Sizin İçin En Son Bunları Yazdık
Yorumlar Konuya Yorum Yapın
 • Merve Topkapıarkadaşlarım hepinize çok geçmiş olsun.bende ankilozan spondilit hastasıyım.üç senedir tedavi görüyorum.ilk önce hocanızın dediklerini aksatmadan yapmanız gerekiyor.ve tabiki iyi olacağınıza mutlaka inanmanız gerekiyor.bu hastalığın tedavisi yok,ama bizi rahatlatacak bazı yapmamız gerekenler var.egzersiz gibi dinlenme,ve yediklerimize çok dikkat etmemiz gerekiyor.Şifa market olarak bu rahatsızlığa destekliyecek ürün varmıdır acaba?
 • Ozturkrba@gmail.comankilozan spondilit hastasıyım.Bitkisel tedavi olarak ne yapmalıyım?40 yaşındayım.
 • Şifa MarketAnkilozan spondilit, tipik hastaları 20-40 yaş arası genç erkekler oluşturduğu gibi, aynı yaşlardaki kadınlarda da görülebilir. Ankilozan spondilit tedavisinde tavsiye ettiğimiz bitkisel ürünler bunlardır, incelemek için linki tıklayınız. Bilgi Hattı: 0224 234 5678
  http://sifamarket.com.com/bitkisel/anklzn-spndlt-zencefil-karisimli-set.html
 • Emir Yıldırımankilozan spondilit hastalıgın bitkisel tedavisi nedir?
 • Şifa MarketBu hastalık için izlediğimiz yol için aşağıdaki linki tıklayınız.Geçmiş olsun. Bilgi Hattı : 0224 2-3-4-5-6-7-8
  http://sifamarket.com.com/bitkisel/anklzn-spndlt-zencefil-karisimli-set.html
 • Ankilozan

  Spondilit

  Bitkisel

  Tedavi